A DEAC-nál az előny a rájátszásban
2022.04.24 | 15:00

Egy hosszabb szünet után szombaton megkezdték a döntőért folyó harcot a női futsalosok Debrecenben. A hazaiaknál Fülöp Diána nem tudta segíteni a csapatát, de így is az egyetemistáknál maradt a 3 pont.

Az első félidő elején leginkább a mezőnyben folyt a harc, a kapusoknak nem volt sok dolguk. Azonban nem kellett sokat várni az első hazai találatra, hiszen egy jól felépített szögletből Krascsenics kb 12 méterről vette be Csizmók kapuját (1-0). Nem kellett sokat várni a következő találatra sem, Sovány indult meg a balszélen és ívelte be hosszúra, amit szintén Krascsenics értékesíthetett (2-0). Ezt követően Folk adott egy szép passzt Tellnek a hatoson belülre, de Torma remekül védett. Kicsit visszaesett Quirikó együttese a félidő végére, de nem tudtak a vendégek Torma eszén túljutni.

A második játékrészben jól kezdett a Budaörs, sokáig a hazaiak térfelén ment a játék és Fábián lövését blokkolta Torma. Azonban a 27. percben szépíteni tudott Horváth Szabolcs alakulata, Kardosi találta el jól a labdát, így (2-1)-re módosult az eredmény. Erősen nyomott a vendég együttes, de a lefújásig Üveges lövésével biztosították be a debreceniek a győzelmüket (3-1).

A bajnoki címhez három győzelemre van szükség, így ezzel a diadallal a debreceniek kerültek egy lépéssel közelebb a címvédés felé.

Jövő héten vasárnap (május 1.) a Budaörs otthonában folytatódik az egyik csapat harmadik sikeréig tartó összecsapás.

DEAC – Budaörs-Endo Plus Service 3-1 (2-0)