A DEAC kikaparta a gesztenyét a Csepelnek, a tolnai játékos duplán ünnepelhetett
2026.03.31 | 20:43
A DEAC kikaparta a gesztenyét a Csepelnek, a tolnai játékos duplán ünnepelhetett

A hétvégén lezárult a női NB I-ben az alapszakasz. A legfontosabb kérdésre is választ kaptunk, ugyanis eldőlt, hogy a DEAC, a TFSE és a Tolna mellett a Csepel jutott az elődöntőbe.


EGER SE -DEAC 2-4
A hazaiak még versenyben voltak az elődöntőt jelentő negyedik helyért, míg a vendégek korábban bebiztosították első helyüket az alapszakaszban. Jobban kezdett az Eger, hiszen Pintér Petra már a negyedik percben betalált. Aztán az első félidő derekán a címvédő Sárosi Dóra találatával egalizált. A szünetig már nem változott az állás, vagyis 1-1-ről folytatódhatott a találkozó. A pihenőt követően a DEAC-ból Gáll Zsófia, Fülöp Diána és Patkós Viktória is betalált, így a 34. minutumban 1-4 volt az eredmény. A hajrában Kota Szabina faragott a különbségen, a cívisvárosiak végül 4-2-re nyertek. A debreceni sikernek a csepeliek is örülhettek, mivel ezzel eldőlt, hogy ők is készülhetnek az elődöntőre.

"Az első félidőben meglehetősen tompák voltunk, az ellenfél zárt védekezését nehezen törtük fel, és sok ki nem kényszerített hibánk is akadt. A második játékrészben már jobban nézett ki a játékunk, és ki tudtuk használni, hogy a hazaiak sokszor feljebb tolták a védekezésüket, és így több hely maradt mögöttük. Az utolsó pár percben gyakoroltuk az öt a négy elleni játékot is, és bár több ziccerünk is volt ebből, ezeket nem tudtuk értékesíteni, míg az Eger megszerezte a második találatát, de ennyi hiba ezúttal belefért" - nyilatkozta a deac.hu-nak a hajdúsági klub vezetőedzője, Quirikó Vivien.


TFSE-TENT BUDAPEST - CSEPEL FC USE 3-1
A hétvégi meccset megelőzően a TFSE ebben az idényben már kétszer is simán verte a csepelieket. A második helyen záró alakulat novemberben 7-2-re, januárban pedig 7-1-re diadalmaskodott. Ezúttal ekkora különbség nem alakult ki, ennek ellenére a TFSE győzelme nem forgott veszélyben. A bajnoki alaphangját Dorner Dóra Zita adta meg az ötödik percben szerzett találatával. Szűk tíz minutummal később Varga Adél duplázta meg a házigazda fórját, a rutinos játékos egy büntetőt értékesített. A szünet előtt Hadas Panna szépítésének hála 2-1 lett az állás. A második játékrész elején Balya Dorottya is feliratkozott a gólszerzők listájára. Később kiderült, hogy Balya ezzel a megoldásával a végeredményt is beállította.

TOLNA-MÖZS - FC NAGYKANIZSA 2-1
Nem potyogtak a gólok a forduló utolsó találkozóján. Az első találat a 19. percben született, ekkor Kota Gabriella volt eredményes. A második játékrész sem hozott gólesőt, aztán a meccs végéhez közeledve kicsit felpörögtek az események. A 35. minutumban Folk Zsuzsanna villanásával duplázta meg a fórját a Tolna, nem sokkal később pedig Buncsák Réka vette be a tolnai kaput. A hátralévő időben megőrizte minimális előnyét a Tolna. Sajabó Boglárka duplán ünnepelhetett, hiszen a hétvégén lejátszotta a 100. mérkőzést a Tolnában. A tolnai "százados" ezeken a találkozókon 23-szor volt eredményes.  

 
Az Újpest FC - Gyulai Amazonok mérkőzést már március 14-én megrendezték. Az újonc vendégek a 4-0-s diadaluknak hála elvitték a három pontot.   

Ezen a héten nem rendeznek mérkőzéseket az NB I-ben, de a jövő héten megkezdődik a rájátszás. Az elődöntőben a DEAC a Csepellel csap össze, míg a másik ágon a TFSE a Tolnával találkozik. Az 5-8. helyért zajló küzdelemsorozat Gyula-Újpest és Eger-Nagykanizsa párharcokkal indul. 
Hírdetés

Kapcsolódó mérkőzések

Videók

Újpest FC - Vehir.hu Futsal Veszprém
2026.03.20 | 15:46
Magyarország-Olaszország
2026.03.18 | 17:01

Tabellák

HASONLÓ HÍREK

2026.04.14 | 09:23
2026.04.06 | 09:46
2026.01.29 | 07:13
Támogatóink

Partnereink