A Csömör se tudta megingatni a Gyulát
2017.05.05 | 17:08

nb II női

Tovább folytatódik a jó szereplése a Gyulai Amazonok női futsal csapatának az NBII-es bajnokság felsőházi-rájátszásában. A gyulai lányok ezúttal a Reklám-Press Skorpiót magabiztosan verő RFC Csömör csapatát látták vendégül péntek délután. A mérkőzés rangadóhoz méltóan kezdődött, a rutinos vendégek kontrákkal próbálták veszélyeztetni Csontos Zsanett kapuját, aki jól állta ezúttal is a támadásokat. A hazai oldalról Molnár Zoltánné Irénke lányai szép támadásokat vezettek, nagyrészt uralták a mérkőzést, melynek a 16. percben lett meg az eredménye Pilán Tímea révén. A hátralévő néhány percben a fürdővárosiak domináltak, a válogatott labdarúgó után Erdélyi Angéla értékesítette sokadik helyzetét, beállítva a 2-0-s félidei eredményt. A második játékrészben a fővárosi alakulat nagyobb iramra kapcsolt, próbáltak támadásokat vezetni, de Fülöp Diána-Balogh Noémi védőpároson nem találtak fogást Csontos Zsanett remek teljesítménye mellett. Az egyénileg is jól teljesítő hazaiak rengeteg helyzetet alakítottak ki az ellenfél kapuja előtt, de vagy pontatlan volt a befejezés, vagy Király Julietta volt jó helyen. Mátyás Noémi a 23. percben szépített, így a végjáték igen izgalmasra sikerült, azonban az eredmény nem változott. Gyulai Amazonok-RFC Csömör 2-1 (2-0) Gyula, Városi Sportcsarnok Vezette: Belicza Bence - Telek András, Boda László Gyulai Amazonok: Csontos Zsanett, Fülöp Diána, Perjési Rita, Pilán Tímea, Erdélyi Angéla Cserék: Bálint Rebeka, Szilágyi Zsanett, Balogh Noémi, Kurai Nikolett, Németh Viktória Edző: olnár Zoltánné RFC Csömör: Király Julietta, Molnár Judit, Mátyás Noémi, Szennai Adrienn, Nagy Szabina Cserék: Botka Bernadett, Markó Melinda, Orbán Csilla, Kakuk Anikó, Lengyel Zsanett Edző: Tóth László Gólszerzők: Pilán Tímea, Erdélyi Angéla illetve Mátyás Noémi Molnár Zoltánné Molnár Zoltánné vezetőedző: - Kicsit bosszant a mai pontatlan helyzetkihasználásunk, hiszen nagyobb arányban is tudtunk volna győzni. Ennek ellenére fontos 3 pontot szereztünk, egy nagyon rutinos, jó erőkből álló ellenfelet sikerült felülmúlni, így a rájátszás végelszámolásánál fontosak lehetnek ezek a pontok majd! Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a továbbiakban! 13012727_1117295881660004_7686892948885473838_nTóth László: - Egy kicsit megkésve érkeztünk, így mindössze nyolc percünk volt melegíteni, ami nem volt túl jó előjel a listavezető otthonában. Mindezek ellenére az első 10 perc után akár vezethettünk is volna. Volt két perc rövidzárlatunk ez után, talán akkorra jött ki a nagy utazás okozta tompaság, ami azért is bosszantó, mert kidolgozott helyzet nélkül lőtték a góljaikat a gyulaiak. A szünetben rendeztük a sorokat és a második félidőben remekül játszottak a lányok, meg is nyerhettük volna a meccset, ha a lehetőségeinkkel jobban sáfárkodtunk volna. Összességében semmi meglepetés nem ért a hazaiak játékát illetően: ügyesek, gyorsak, de azt gondolom, hogy ezen a találkozón minimum az egyik pontot megérdemeltük volna. Gratulálok a lányoknak, míg kolléganőmnek és csapatának kívánom, hogy nyerjék meg a bajnokságot!  tabl

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00