A BME futsalozott, az Astra nyert!
2015.02.22 | 12:05
A BME futsalozott, az Astra nyert! BME FC - ASTRA HFC 1 - 6 (0-3) MAFC csarnok, 100 néző Játékvezetők: Rábel, Kovács, Csete BME: Hargas - Farkas, Szekér, Urbán, Ganczer Cserék: Winternitz Zs. - Winternitz K., Winternitz A., Mádi, Fábián, Szalkai Vezetőedző: Csernai Gábor Astra: Vincze - Szabó, Megyes, Dikanová, Dombai Cserék: Kovács - Király, Kakuszi, Gyöngyösi Vezetőedző: Dombó János Sárga lap: Urbán, Szalkai illetve Kakuszi Gólszerzők: Urbán illetve Szabó (4), Kakuszi, Dikanová   A múlt héten kikapott az Astra legnagyobb riválisától, így egy újabb botlás nem nagyon fért bele számukra. Az egyetemisták legutóbb is megszorongatták mostani ellenfelüket és bizakodva várták a találkozót. Ehhez mérten kezdődött a mérkőzés. A hazaiak bátor támadójátékkal rukkoltak elő, és több lehetőségük is adódott, de Vincze helyén volt mindannyiszor. Ahogy lenni szokott, a kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, és a vendégek egy váratlan lövéssel megszerezték a vezetést. Az egyetemisták nem csüggedtek, rohamoztak tovább, de a góllövéssel és a szerencsével hadilábon álltak. A hajrához érve ismét a vendégek percei következtek. Szabó Bogi duplázott két szerencsés találattal, így megnyugtató előnnyel mehettek szünetre. Sokan azt gondolták, eldőlt a találkozó, de a Csernai-tanítványok nem így gondolták. Próbáltak faragni a hátárnyból, ami a 25. percben össze is jött egy szép támadás végén. A folytatásban lendületben maradt a BME és hatalmas lehetőséghez jutottak, hogy újra nyílt legyen a meccs. Egy jogosan megítélt hatmétereshez jutottak, de a vendégek csere kapusa, Kovács kivédte a büntetőt. Ez fordulópontnak bizonyult, mivel rá egy perccel később Szabó újra beköszönt, ami után a jól játszó hazaiak hitehagyottak lettek, és kissé szétestek, amit a címvédő újabb gólokkal büntetett. A végére 5 gólos lett a különbség, de az eredmény nem tükrözte hűen a mérkőzés képét. A BME jobb helyzetkihasználással többet is kihozhatott volna belőle. Az Astra rutinjának köszönhetően begyűjtötte a három pontot.   Csernai Gábor, BME: - A mai napon hiába játszottunk jól, hiába dolgoztunk ki rengeteg ziccert, gólt mégis mindig az ellenfelünk lőtt. Az első félidőben helyzet nélkül találtak három gólt is. Lehet többek között ezért állnak ők a tabella első helyén. Mi nagyon jó úton járunk, mai játékunk közelített a futsal nevű sportághoz. Hiszem, hogy ez lassan komoly eredményekkel fog párosulni. Kár, hogy most nem adnak pontot a szép játékért. Természetesen gratulálok az Astrának. Megyes Ágnes, Astra: - Nagyon örülök a mai győzelmünknek, hiszen tudtuk milyen nehéz mérkőzés vár ránk, és hogy mennyire fontos a 3 pont. Az elején kicsit nehézkesen kezdtünk, de aztán sikerült belelendülnünk, mindenki ott volt fejben és tudásának legjavát próbálta hozzá tenni a mai győzelemhez. Értékes három pontos sikert értünk el.