Jól tartotta magát Tolnán a Vénusz, mégis pont nélkül maradt
2018.02.02 | 09:15
Jól tartotta magát Tolnán a Vénusz, mégis pont nélkül maradt A két csapat megállapodása miatt csütörtökön játszották le 15. Forduló rangadóját. A Tolna csapatában újra pályára lépett a Szekszárd elleni megyei derbin hiányzó Szalkai Kitti, aki rögtön a kezdőcsapatban kapott helyett. Viktoríía Solomakha viszont nem állt Volodymyr Kolok rendelkezésére, betegségét Ukrajnában kezelteti a légiós, akinek gyors felépülésében és visszatérésében nagyon bíznak a tolnai drukkerek. A vendég Miskolci Vénusz újoncot avatott Bunda-Tóth Panna személyében aki mindössze 15 esztendős, de korábban az utánpótlás bajnokságban bizonyította, hogy szép jövőjű futsalos. 82762280-6bf2-4c26-bc08-55467d8346c1Folk Zsuzsanna már a 2. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak és ezt követően is megvolt a lehetőségük az előny növelésére de Almási Ildikó hárította a próbálkozásokat. Egyre inkább felbátorodott a Vénusz, s miután átvészelte a gyors kapott gól okozta zavart egyre többször jutottak el Ősz Csenge kapujáig és a rutinos Kovács Aliz góljával a 12. percben ki is egyenlítettek. Küzdelmes, ugyanakkor nem túl látványos első félidőt láthattak a nézők, s a döntést a második félidőre hagyták a mérkőző felek. Amely ugyanúgy kezdődött mint az első: hazai találattal. Üveges Katalin szerezte meg újból a vezetést a házigazdának. Sokkal pörgősebb és eseménydúsabb volt a mérkőzés a második 20. Percben és rögtön hozzátesszük színvonalasabb is. Voltak egyenlítési lehetőségei a borsodiaknak is, de Ősz Csenge szokáshoz híven ezúttal is magas szinten teljesített, tartást adott csapatának. Folk Zsuzsanna a félidő közepén nemcsak góljai számát hanem a tolnai előnyt is megduplázta, Váradi Cintia azonban gyorsan visszahozta a meccsbe az alapszakasz hatodik helyezettjét. Varga Adél azonban bizonyította, hogy nem véletlenül nyerte meg a szakemberek szavazatai alapján az Ősz játékosa címet, s az utolsó percben szerzett két találatával eldöntötte a vitás kérdéseket. Összességében megérdemelten tartotta otthon a három pontot Volodymyr Kolok alakulata, az Astra ellen szombaton azonban még ennél is jobban kellene játszaniuk, mert vélhetően az életéért küzdő Dombó legénység mindent el fog követni annak érdekében, hogy életben tartsa reményeit az elődöntőbe jutásra. Női NB I, 15. forduló BrandMission-Artifex Tolna – Miskolci Vénusz 5-2 (1-1) Tolna Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Hartung Vilmos – Domokos Levente – Szappanyos Szabolcs Tolna: Ősz Csenge – Szalkai Kitti, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Üveges Katalin Csere: Horváth Hanna, Mariia Vaskovets Edző: Volodymyr Kolok Vénusz: Almási Ildikó – Váradi Cintia, Miliczki Noémi, Galambvári Gréta, Bernáth Csilla Csere: Putnoky Zita, Tamók Rebeka, Kovács Aliz, Szőke Zsuzsanna, Bunda-Tóth Panna, Palakovics Laura Edző: Uray Attila Gólszerző: Folk Zsuzsanna (2), Varga Adél (2), Üveges Katalin illetve Kovács Aliz, Váradi Cintia   14528264_10211058956776461_361683112_nVolodymyr Kolok (Tolna): - A miskolci csapat mindig kedves volt számomra. Szeretem a nagyon agresszív és kreatív játékukat, e örülök, hogy a csapatunk ezen a meccsen felülmúlta őket, nagyon fegyelmezett és szervezett játékkal. Örülök, hogy a lányaink követték a játékot, és többnyire helyes döntéseket hoztak. Mi határoztuk meg a játék ritmusát, és emiatt időnként lehetősége volt egy rövid pihenésre játékosainknak . Szükségünk is volt erre, mert csak egy cserejátékost tudtunk nevezni. Vaskovets Mária még nem épült fel teljesen sérüléséből ezért nem játszott. Ellenfelünknek nem volt mindig ideje a ritmusunkhoz igazodni, ezért a lányaink vagy erősen támadtak, vagy gyors kontratámadásokat alkalmaztak. Örülök minden játékosom teljesítményének, teljes erőbedobással küzdöttek. Remélem a szombati mérkőzésig sikerül játékosainknak regenerálódni, bár nagyon kevés idejük van erre. Köszönöm a szurkolóknak, hogy ilyen jó hangulatot teremtettek, jó volt látni boldogságukat a lefújást követően. Dr. Juhász Viktor (Miskolci Vénusz):  - Az első félidőben megfelelően játszottunk, a másodikban érthetetlen módon kiengedtünk!  - Simonyi András -