600 néző előtt döntetlennel zárult a megyei rangadó
2016.03.06 | 15:55
600 néző előtt döntetlennel zárult a megyei rangadó 600 néző előtt játszott vérbeli futsalrangadót egymással a Szekszárdi UFC és a Tolna-Mözs. Ennyien két női NB I-s nagypályás fordulóban összesen nincsen, s mutatja a női futsal vitathatatlan népszerűségét, életképességét. A derbi döntetlennel zárult, de a győztes a női szakág volt, hiszen nagy iramú, közönségszórakoztató mérkőzést vívtak egymással a csapatok.   Női NB I, 12. fordulóból elhalasztott mérkőzés   Szekszárdi UFC – Brand Mission Tolna Mözs 2-2 (2-1) Szekszárd, Városi Sport és Szabadidőközpont, 600 néző (!!!!) Játékvezetők: Szabó Péter -Dr. Sipos Péter - ifj. Hartung Vilmos Szekszárd: Hargas Annamária – Horváth Katalin, Ganczer Hajnalka, Mausz Renáta, Csigi Eszter Csere: Vogárdi Mónika, Klézli Szandra, Gősi Natália, Vidákovics Evelin, Lovász Viktória Edző: Micskó Márk Tolna: Ősz Csenge – Fábián Rebeka, Folk Zsuzsanna, Varga Adél, Megyes Ágnes Csere: Vincze Anikó, Hodován Edit, Ferenczi Anna, Bozsik Nikolett, Buchmüller Petra, Maláti Dalma, Maláti Gréta, Orbán Rebeka Edző: Frank Tamás  Gólszerző: Klézli Szandra, Ganczer Hajnalka illetve Folk Zsuzsanna, Bozsik Nikolett Remek hangulat, parázs összecsapást hozott a megyei rangadó! Szekszárdon 600 néző volt kíváncsi a Szekszárd-Tolna női NB I-s mérkőzésen, ami elképesztő szám, s mutatja, hogy a női futsalban van potenciál. Papírforma alapján mindenki sima Tolna győzelmet várt, de egy rangadón, mégpedig egy megyei rangadón senki se mehet biztosra. Az első félidőben a Szekszárd meglepte a Tolnát, aki az egész első félidőben nem tudott mit kezdeni a rendkívül fegyelmezett, minden taktikai utasítást betartó hazai lányok ellen. Klézli Szandra lövésével vezetést szerezett a Szekszárd, aztán egy igencsak véleményes büntetővel egyenlíteni tudott a vendég csapat. Maradjunk annyiban, hogy kifele kellett volna szabadrúgást ítélni, ezt a csarnok nagyon nagy része látta is… Ezt követően minden maradt a régiben az UFC nagyszerűen játszott és egy Ganczer Hajnalka bomba után ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Hajni egy szép csel után, irgalmatlan erővel lőtte ki a felső sarkot. Félidőben tehát 2-1-es hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A második félidőben a Tolna-Mözs váltott harcmodorán, nagyobb sebességre kapcsolt, át is vette a mérkőzés irányítását, amit a Bozsik Nikolett a második játékrész  közepén góllal is egalizált, egy gyors és pontosan kijátszott kontra végén. Mindkét csapat a győzelemre játszott, a vendégek a végén a kapusukat is levitték, de nem tudtak mit kezdeni a rendkívül szervezetten és jól védekező hazaiakkal szemben. Ha pedig mégis átjátszották a védekezést, akkor ott volt a kapuban Hargas Annamária, aki mint már annyiszor, ezen a mérkőzésen is fantasztikusan védett.  Dicséret illeti mindkét csapat játékosait, hiszen egy nagy iramú, harcos mégis sportszerű mérkőzésen igazságos eredmény született. Szombaton Szekszárdon a női futsal ünnepének lehettek a drukkerek szemtanúi.  Micskó Márk (Szekszárd): - A női futsal ünnepe zajlott le szombat este Szekszárdon! Szenzációs hangulatban 600 néző előtt, két remek csapat találkozott. Nagyon örülök neki, hogy csapatom felnőtt a feladathoz és végig kiélezett, hajtós mérkőzést játszott Magyarország egyik legerősebb csapata ellen. Lányaim minden dicséretet megérdemelnek, hiszen mindent megtettek a győzelemért. Számunkra az egy pont is hatalmas siker, benne volt a mérkőzésbe a győzelem is, de a Tolnának is megvoltak a helyzetei. Úgy gondolom, hogy igazságos eredmény született, hiszen az első félidőben mi akár gólokkal is vezethettünk volna, a másodikban viszont kicsit fölénk nőtt a Tolna. Dicséretes, hogy mindkét csapat az utolsó pillanatig a győzelemre játszott, az ilyen mérkőzésekből kellene még több, hiszen Szekszárd is és Tolna városa is bebizonyította, hogy van érdeklődés, igény a női futsalra. Ha kérhetek ilyet, akkor azt szeretném kérni az MLSZ futsalért dolgozó embereitől, hogy tegyenek meg mindent azért, hogy még több férfi illetve női futsal mérkőzést közvetítsenek a sport tv-kben. Ez a sportág csak akkor lesz még sikeresebb, ha mindenki összefog és együtt dolgozunk a futsal sikerességéért.