Komolytalan mérkőzésen Tolna siker
2016.03.14 | 10:43
Komolytalan mérkőzésen Tolna siker Két különböző ambíciókkal rendelkező együttes csapott össze a női futsal NB I alapszakásznak utolsó előtti fordulójában, a biztos negyedik helyen végző Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls az alapszakasz első helyéért küzdő Tolna-Mözst fogadta a Kész Arénában. Az Astra meglehetősen tartalékosan állt fel, mindössze öt mezőnyjátékossal. A vendégek élve az eséllyel fölényes győzelmet arattak és megszerezték az alapszakasz első helyét. Nagypályás mérkőzésre készülve futsal NB I-es bajnoki várt az Astrára, amely az erőket a nagypályára összpontosítva elsősorban fiatalokat nevezett az alapszakasz első Tolna-Mözs ellen. Az utánpótlás kinevelésére mindig is hangsúlyt fektető Astrában olyan játékosok is pályára léptek, akik eddig kevesebbet szerepeltek. A Tolna-Mözs Dura Mercédes öngóljával a 12. percben szerezte meg a vezetést, majd a félidő hajrájában háromra növelte a különbséget. (0-3) Az Astra elvétve jutott el helyzetekig, a vendégek a gólok mellett több kapufát is rúgtak. Az együttesből Vőfély Noémi ugyancsak öngólt vétett, az utolsó találatot Ferenczi Anna a 34. percben jegyezte (0-6). A végeredményt követően biztossá vált, hogy az Astra a Debrecennel, míg a Tolna-Mözs a megerősödött Szekszárddal találkozik a rájátszásban. Az alapszakaszt március 20-án a Szekszárd otthonában zárja az Astra. Női Futsal NB I. Alapszakasz 17. ford. 03. 12. Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls – Tolna-Mözs (0-3) 0-6 Gólszerzők: Dura Mercédes (öngól) 12. p., Hodován Edit 18. p., Fábián Rebeka 19. p., Varga Adél 23. p., Vőfély Noémi 26. p.(öngól), Ferenczi Anna 34. p., Frank Tamás (vezetőedző, Tolna-Mözs): - Sajnálom, hogy tartalékosan lépett pályára az Astra, tudom hogy fontos nagypályás mérkőzés előtt állnak. Ebben a rájátszásos bajnokságban teljesen mindegy, hogy hányadik helyen végzünk, mi az alapszakaszt megnyertük, ezzel valószínűleg a nehezebb utat választottuk a végjátékot tekintve. Megpróbáltunk minden találkozót a lehető legjobban befejezni. A rájátszásban ki-ki mérkőzésekre számítok, a megerősödött Szekszárd otthonában kezdünk. Új bajnokság indul, célunk a négy közé jutás. Dombó János (vezetőedző, Astra-Elios Kiskunfélegyházi Bulls): - Ma több lehetőséget tudtam adni azon játékosoknak, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Az eredménytől függetlenül nem vallottunk szégyent, jobb csapattól kaptunk ki. A bajnokság érdemi része most kezdődik, igyekszünk hagyományainkhoz hűen szerepelni! qqq