22 gól Zalaegerszegen, a Szekszárd felőrölte az ETO-t
2016.09.19 | 12:17
22 gól Zalaegerszegen, a Szekszárd felőrölte az ETO-t A Göcsej és a Szekszárd is nagyarányú győzelmet aratott a női NB I vasárnapi játéknapján. Előbbi a soha nem látott összetételű DVTK-ra mért megsemmisítő csapást, a Tolna megyeiek pedig a második játékrészben őrölték fel a kedvét vesztett Árkád ETO-t.   Női NB I, 1 forduló   Göcsej SK Sport 36 - DVTK-Vénusz 21-1 (7-1) Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok Játékvezetők: Dávid József - Stárics Roland - Mózsa Ábel Göcsej: Kiss Emilia- Horváth Kitti, Orbán Szandra, Boda Patrícia, Marsai Nikoletta Csere: Fábián Ramóna, Lehota Szimonetta, Megyeri Boglárka, Molnár Nikoletta, Nagy Bianka, Németh Alexandra Mónika Edző: Tánczos Tibor DVTK: Szabó Lili - Bakos Boglárka, Gáspár Fanni, Lipták Aida, Ruszó Zsuzsanna Csere: Tóth Flóra, Bukó Adél, Herczeg Virág Tünde Technikai vezető: Dr. Juhász Viktor Gólszerző: Orbán Szandra (6), Boda Patrícia (4), Marsai Nikoletta (4), Megyeri Boglárka (3), Lehota Szimonetta (2), Horváth Kitti, Molnár Nikoletta Major Gábor: - Örülök a sikernek, de természetesen nem vagyunk elszállva ettől az eredménytől. Nagyon sok mindenben kell még fejlődnünk ahhoz, hogy az NB I igazi ritmusát felvegyük. A találkozón sok olyan taktikai elem visszaköszönt, amit a héten gyakoroltunk a lányokkal.Gyorsaságban és gondolkodásban sokkal több kell majd a folytatásban.  Juhász Viktor (DVTK): - Fiataljaink ma ennyire voltak képesek, végig hajtották a mérkőzést. Sajnálatos módon az előzőleg megbeszéltek ellenére kellett ma játszanunk. Bízok a jobb folytatásban. Akik ismerik a női futsal erőviszonyait bizonyára megdöbbennek azon, hogy az elmúlt bajnoki idény negyedik helyezettje 20 gólos zakóba szaladt bele az újonc Göcsej otthonában. Pedig beharangozónkban megjövendöltünk, hogy elképzelhető, hogy felettébb tartalékosan fognak kiállni a diósgyőriek, mivel a mérkőzés napján nagypályás csapatuk a ZTE ellen játszik bajnoki mérkőzést és számukra az a mérkőzés a fontosabb, mivel feljutási álmokat dédelgetnek. Azt azért nem gondoltuk volna, hogy egyetlen olyan játékos sem lesz a keretben, akik azért a tavalyi sikercsapatban helyet kaptak. Így aztán csupa 16-17 éves játékossal álltak ki a vendégek, edző nélkül és szenvedtek katasztrofális különbségű vereséget a Göcsejtől. Bármilyen fura elismerést érdemel mindkét csapat. A házigazda azért mert végig komolyan vette a mérkőzést és igyekezett kiszolgálni a közönséget, a DVTK fiataljai pedig a nagy hátrányban is hajtottak becsülettel, a nyilvánvaló tudásbeli különbség ellenére is. A női futsalunk megítélésének persze aligha tesz jót ez az eredmény, hiszen mégiscsak a legmagasabb osztályról van szó és ez a különbség az amúgy is ezer sebből vérző női szakágnak egy újabb döfésnek. Kár, hogy a sportvezetők nem találtak megoldást arra vonatkozóan, hogy mindkét fél számára megfelelő időpontban mérkőzzön meg egymással ez a két klub és ez esetben alighanem jó kis derbit láthattak volna a nézők. Felesleges bővebben értékelni ezt a bajnokit, sajnálatos, ami történt, s reméljük, soha többször nem fordul elő hasonló eset. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Szekszárdi Football Club - Árkád ETO 6-0 (1-0) Tolna, Városi Sportcsarnok, 200 néző Játékvezetők: Ifj. Hartung Vilmos - Dr. Sipos László - Domokos Levente Szekszárd: Hargas Annamária - Horváth Katalin, Ganczer Hajnalka, Szekér Anita, Megyes Ágnes Csere: Blesz Nikoletta, Buchmüller Petra, Mausz Renáta, Fábián Rebeka, Bogárdi Mónika, Urbán Anett Edző: Micskó Márk ETO: Bocsárdi Eszter - Beke Adrienn, Szalkai Kitti, András Franciska, Diknanova Dominika Csere: Zemlényi Csenge, Szűcs Laura, Vőfély Noémi, Németh Napsugár, KArdos Emese, Mészár Krisztina Edző: Molnár Attila Gólszerző: Buchmüller Petra (3), Ganczer Hajnalka, Fábián Rebeka, Urbán Anett Az első játékrészben az ETO szervezett védekezése cseppet sem ízlett az aktívabb szekszárdiaknak, akiknek támadójátéka sokáig eléggé ötlettelennek tűnt. Várható volt, hogy az első gól sorsdöntő jelentőségű lesz, mert s mivel azt a 19. percben Buchmüller Petra révén az előző szezon bronzérmese szerezte. A folytatásban az ETO-nak a támadójátékot is előtérbe kell helyeznie az egyenlítés érdekében, ami viszont kockázattal jár figyelembe véve a két keret közti minőségi különbséget. Az ETO terveit aztán Buchmüller Petra három perc alatt szertefoszlatta és a fiatal, szélvészgyors támadó a 23. percben már mesterhármasnál járt, a győri játékosok pedig mintha az öltözőben maradtak volna, nem azon a hőfokon kezdték a második játékrészt, mint az elsőn. Beke Adriennék nem adták fel, de a szekszárdiak hengere ellen nem volt ellenszere, s miután Ganczer Hajnalka, Fábián Rebeka és Urbán Anett is betalált Bocsárdi Eszter hálójába, a végén hatgólosra nőtt a különbség. Micskó Márk együttese minden dicséretet megérdemel, főleg a második félidőben olyan teljesítményt nyújtottak, amire lehet építeni a későbbiekben is. Az ETO kerete erősítésre szorul ez teljesen egyértelmű, tartalékos összetételben vérmes reményeik nem lehettek, nagyon hiányzott a védelemből Szórádi Nikolett és Vigh Renátát sem lesz könnyű pótolnia Molnár Attilának. Micskó Márk: -Szenzációsan kezdtük a szezont hazai környezetben, de mégsem hazai pályán. Szurkolóinknak hála Tolnán is olyan volt, mintha Szekszárdon játszottunk volna. Már az első játékrészt is uraltuk, igaz ekkor még kicsit statikusak és óvatosabbak voltunk. Hiányzott a dinamika, de ezt a félidőben megbeszéltük és a második félidőre egy csapásra megváltozott mindent. Fantasztikusak voltak a Lányok, minden dicséretet megérdemelnek. Megyünk és dolgozunk tovább, hiszen ez még csak a bajnokság első mérkőzése volt és még tovább szeretnénk fejlődni.