18 gól, fordulatos csata, őrült iram
2015.09.07 | 09:25

Megemeljük kalapunkat a Skorpió SE és a Gyulai Amazonok futsalosai előtt. 18 gól, fordulatos csata, őrült iram és kiemelkedő teljesítmények jellemezték a két kitűnő csapat összecsapását.

DSC_0042 Rögtön a kezdés után egymásnak estek a felek és már az elején lehetett látni, hogy nagyon jól fognak szórakozni a nézők. Így is lett. Mindkét csapat felvállalta a támadójátékot, szó sem volt tapogatózásról és az 5. percben vezetett a házigazda Ferencz Flóra átlövésgóljával, ami pedig a lelátóról nem tűnt háríthatatlannak. Ezt követően Terdik Tamara a Kalafából igazolt hálóőr percei következtek, sokáig megbabonázta az Amazonok játékosait, azonban Erdélyi Angéla nagy erejű bombájával szemben már ő is tehetetlen volt. (1-1) DSC_0507 Az egyenlítő találatnak nem sokat örülhettek a vendégek, mert a fantasztikus napot kifogó, egzotikus szépségű Bede Anett kétszer is mattolta Deák Mártát, sőt a 12. percben már 4-1 állt az eredményjelző táblán, az igen agilisan játszó Szklenár Kittinek köszönhetően. A gyulaiak azonban nem adták fel és nekik lett igazuk. Fülöp Diána és Perjési Rita tett arról, hogy visszahozza játékostársai pontszerzésbe vetett hitét. Ám lélektanilag nagyon rosszkor jött számukra, hogy Bokor Berill könyörtelenül kihasználta 14 másodperccel az első félidő lefújás előtt a kínálkozó lehetőséget, így 5-3-s Skorpió vezetéssel térhettek pihenőre a csapatok. A második játékrészben villámrajtot vett a Skorpió és Bokor Berill valamint Bede Anna próbálkozását nem tudta hárítani a csereként beálló vendégkapus Csontos Zsanett, így már néggyel ment a házigazda. (7-3) Ferenc Flóra és Bede Anett gondoskodott róla, hogy tovább nőjön a különbség, de hatgólos hátrányból is volt visszaút az Amazonoknak. Fülöp Diána kétszer, Perjési Rita egyszer járt túl az extázisban védő Terdik Tamara eszén (9-6) és talán még szorosabb lehetett volna az állás, ha Fülöp Diána nem sérül meg. Az ő kiválása után kezdetét vette a Bede Anna-show és a zseniálisan játszó ikertestvéréhez hasonlóan csodaszép játékos egymás után háromszor helyezett a hálóba beállítva ezzel a 12-6-os végeredményt. Jogosan járt a vastaps mindkét alakulatnak a lefújás után, soha rosszabb derbit. Tóth Zsolt (Skorpió SE vezetőedzője): Győzelmünket Gál Ferencnek, játékosunk Gàl Veronika Szandra papájának ajánljuk, akinek emlékét őrökre megőrizzük. Nagyon jó meccs volt, a helyzetkihasználásunkra végre nem lehetett panasz, a megbeszélt taktikát maradéktalanul betartottuk. Nagy iramot diktáltunk és a küzdőszellemünkre sem lehetett panasz. Elégedett vagyok teljesítményünkkel, ezen az úton kell tovább haladnunk. Terdik Tamara (Skorpió kapusa): Úgy érzem megérdemelten nyertünk. Az elején sikerült elkapnom a ritmust és sokat köszönhetek játékostársaimnak is akiktől nagyon sok segítséget kaptam a mérkőzés folyamán. Öröm egy ilyen nagyszerű csapat kapujában állni. Maradéktalanul persze nem vagyok elégedett saját produkciómmal, van hova fejlődnöm, de kapusedzőm segítségével azon leszünk, hogy kijavítsuk hibáimat. Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok vezetőedzője): Gratulálok a nagyszerűen játszó Skorpiónak, nem tagadom megleptek minket, nem erre számítottunk. Előző évben nagypályáztunk, idő kell még mire visszarázódunk a futsalba. Ráadásul volt néhány hiányzónk, akiket nem tudtunk ma pótolni. Többen is mélyen tudásuk alatt játszottak nálunk, de remélhetőleg már a következő meccsen javulni fogunk. Skorpió SE – Gyulai Amazonok 12-6 (5-3) Salgótarján, Városi Sportcsarnok Vezette: Lovas – Lendvai – Lakatos G. Skorpió SE: Terdik – Bede Anna, Ferencz, Bokor, Mészáros Csere: Cseh-Rusz, Bede Anett, Szklenár, Keviczki, Percze Edző: Tóth Zsolt Gyulai Amazonok: Deák – Molnár Á, Fülöp, Papp L, Erdélyi Csere: Csontos, Perjési, Szilágyi Edző: Molnár Zoltánné Góllövők: Bede Anna (4), Bede Anett (3), Ferencz (2), Bokor (2), Szklenár (2) illetve Fülöp (3), Perjési (2), Erdélyi A Keleti csoport első fordulója másik mérkőzésének eredménye: Békéscsabai Wanted SC - Hajdúböszörményi TE  2-7 (2-2)