0-2-ről állt talpra a Skopió, megyei rangadót nyert a listavezető
2016.03.11 | 12:35
0-2-ről állt talpra a Skopió, megyei rangadót nyert a listavezető A női NB II-ben, a Keleti-csoportban, a 20. fordulót játszották le, s bár az esélyesek nyerni tudtak, a HTE II és a Skorpió a vártnál nehezebben gyűjtötte be a három pontot. A Gyulai Amazonoknak viszont magabiztosan múlta felül megyei riválisát, s így továbbra is lépéselőnyben van riválisaival szemben.   Női NB II, Keleti-csoport, 20. forduló   Békéscsabai Wanted SC – Gyulai Amazonok 3-9 (1-4) Békéscsaba, Kazinczy Ferenc Általános Iskola Játékvezetők: Belicza Bence Péter – Boda László – Takács János Szabolcs  Békéscsaba: Kondor Ivett Alexa – Sugár Ágnes, Balogh Viktória, Örkényi Bianka, Püski Nóra Csere: Zahorán Kitti, Durkó Tímea, Kis Vivien Kitti Edző: Domokos András Amazonok: Csontos Zsanett – Pilán Tímea, Fülöp Diána, Papp Laura, Erdélyi Angéla Csere: Kurai Nikolett, Csanálosi Anada, Bálint Rebeka, Szilágyi Zsanett, Perjési Rita Edző: Molnár Zoltánné  Gólszerző: Fülöp Diána (öngól), Zahorán Kitti, Püski Nóra illetve Bálint Rebeka (3), Csanálosi Anada (3), Fülöp Diána, Erdélyi Angéla, Püski Nóra (öngól) A listavezető Gyulai Amazonok az utolsó előtti helyen álló Wanted SC csapatához látogatott ezen a hétvégén, és esélyeshez méltóan gyűjtötte be a 3 pontot. A játék képe azonban igen változatos volt, a békési rangadón a hazai csapat lelkes védekezését nem tudták áttörni a gyulaiak, sőt, a 15. percben Fülöp Diána hátán megpattanó lövéssel a vezetést is megszerezték. Kb. 10 másodpercet kellett várni az egyenlítő találatra, a rutinos Fülöp Diána a középkezdést követően két érintőből megszerezte csapata első gólját. Ezek után felpörögtek az események, sorra érkeztek a vendég találatok, Bálint Rebeka és Csanálosi Anada elemében volt a gólszerzés terén. A 1-4-es félidőt követően a második játékrészben ugyanaz volt a játék képe, mint az elsőé. Meddő vendégfölény, brusztos csabai védekezés. Erdélyi Angéla találata, és Püski Nóra öngólja után már 6-1-re vezettek a gyulai lányok, Zahorán Kitti és Püski Nóra büntető révén még valamelyest korrigált az eredményen, majd Csanálosi és Bálint újabb találatai beállították a végeredményt. Domokos András (Békéscsaba): Az első félidő hajrájáig kiegyenlített játék folyt a pályán, fegyelmezett védekezésünkkel nem tudtak mit kezdeni a gyulaiak. Öt kihagyott ziccer után a vezetést is sikerült megszereznünk, de sajnos a középkezdésből egyből egyenlítettek a vendégek. Az utolsó három percben megpróbáltuk visszaszerezni a vezetést, de az eladott labdáinkból 3 gyors kontrát kihasznált ellenfelünk. A második félidőben már több hullámvölgyünk volt, a gyulaiak erőnlétben felülmúltak bennünket, és újabb könnyű gólokat ajándékoztunk nekik. Több volt ebben a mérkőzésben, de ott még nem tartunk, hogy hullámvölgyek nélkül játszunk végig egy 70 perces meccset. Az mindenesetre biztató, hogy a felállt védekezésünkkel nem tudtak mit kezdeni az amazonok, és sok helyzetet is kidolgoztunk ellenük. Sportszerűségből pedig ismét példát mutattunk indokolatlanul durván játszó ellenfelünknek." Molnár Zoltánné (Gyulai Amazonok): Örülök a győzelemnek, ám egyáltalán nem játszottunk jól. Beleültünk a hazai csapat játékába, ahelyett, hogy eredményesen és szépen kiszolgáltuk volna a közönséget. A 3 pontot, amiért jöttünk, megszereztük, most jön egy kis pihenő, majd készülünk a Skorpió elleni rangadóra. -------------------------------------------------------------------------------------------- Hajdúböszörményi TE II – St. Mihály FC 2-0 (2-0) Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont Játékvezetők: Takács István – Tóth Tamás – Németh Máté HTE: Tóth Renáta – Sallai Anita, Czégény Zsuzsanna, Farkas Éva, Quirikó Vivien Csere: Mogyorósi Zsuzsanna, Bölömi Ibolya, Pálóczi Krisztina, Sipos Bernadett, Nagy Mária, Torma Lilla, Szilágyi Szilvia, Seregi Viktória Edző: Quirikó Vivien ST. Mihály: Horváth Melinda – Czibere Andrea, Baksa Katalin, Géczi Bettina, Varga Zsuzsa Csere: Jankulár Zita, Fehér Zsuzsanna, Redetzky Andrea, Börcsök Ágota, Hódi Zsuzsanna Edző: Hódi Zsuzsanna  Gólszerző: Farkas Éva, Czégény Zsuzsanna Az első percben hátrányba került a dobogón álló Hajdúböszörményi TE II. vendégeként a St. Mihály FC, amely a folytatásban küzdött ugyan, de nem tudott pontot szerezni. Már az első percben gólt kapott az élvonalbeli Hajdúböszörményi TE második csapatától a St. Mihály FC – Hódi Zsuzsanna tanítványai egyébként sem számíthattak könnyű meccsre a dobogóért küzdő ellenfelük otthonában-, így azonban hatványozottan nehéz folytatás várt rájuk. Bár megvoltak a lehetőségeik, a szépítés nem jött össze; ellenben a félidő felét követően Czégény kettőre növelte a hazaiak előnyét, innen pedig nem tudott felállni a St. Mihály, amely szezonbeli kilencedik vereségét szenvedte el ezzel. Quirikó Vivien (HTE): Nem volt könnyű mérkőzés, inkább küzdelmes volt, mint színvonalas. Annak örülök, hogy a védekezésünk nagyjából rendben volt, de a támadójátékunk sokszor pontatlan és tanácstalan volt, ráadásul sok helyzetet kihagytunk, ebben javulnunk kell. Hódi Zsuzsanna (St. Mihály): Sajnos a gyorsan kapott első gól rányomta a bélyegét az első félidőben a játékunkra. A védekezésünk szétesett, a támadójátékunk pedig nem állt össze! A második félidőben a küzdőszellemünk dicsérhető, de be kell látni, helyzetek nélkül nehéz még pontot is szerezni. Sajnálom, hogy ezen a mérkőzésen csak megnehezíteni tudtuk a HTE sikerét, de az optimizmusom már ezt is előrelépésnek tekinti! ------------------------------------------------------------------------------------------------------- Skorpió SE – MVFC Berettyóújfalu 3-2 (1-1) Salgótarjáni Sportcsarnok Játékvezetők: Molnár Réka – Strehó Erik – Gordos Árpád Mihály  Skorpió: Terdik Tamara – Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona, Ferencz Flóra Franciska, Pintér Violetta Csere: Tóth Friderika, Balya Dorottya, Koch Fruzsina, Takács Dorina, Molnár Anett Edző: Tóth Zsolt MVFC: Pozsgai Melinda – Tóth Anita, Pozsgai Kitti, Tóth Nóra, Erős Zsanett Csere: Kóti Lilla, Roza Viktória, Papp Dóra, Varga Veronika, Tóth Tamara, Kelemen Anett, Petrik Szilvia Edző: Trencsényi János  Gólszerző: Pintér Violetta (2), Koch Fruzsina illetve Terdik Tamara (öngól), Tóth Nóra A Skorpió és az MVFC mindig küzdelmes, izgalmas és fordulatos mérkőzést vív egymással és ezúttal is így történt. Az más kérdés, hogy a két élmezőnyhöz tartozó alakulattól ennél színvonalasabb mérkőzést is el lehetett volna várni.  Némi meglepetésre a 17. percben már 2-0-ra vezetett a Berettyóújfalu, a játék képe alapján nem érdemtelenül. A Skorpió játékában tőlük szokatlan módon rengeteg volt a pontatlanság, mintha fáradtabbak lettek volna ami ilyen sorozatterhelés következtében valamelyest érthető is. Pintér Violetta szépítő találata az első játékrész utolsó percében úgy kellett Tóth Zsolt tanítványainak, mint egy falat kenyér. Fordulást követően Koch Fruzsina gyorsan kiegyenlített, majd felváltva forogtak veszélyben a kapuk, s Terdik Tamara bravúrjai is hozzájárultak ahhoz, hogy ne kerüljön újra hátrányba a házigazda. Tamara nem túlzás azt állítani, hogy válogatott formában véd hónapok óta, s a formája alapján indokolt lenne meghívása a nemzeti csapatba.. Amikor már mindenki elkönyvelte az igazságosnak mondható döntetlent, Pintér Violetta a 38. percben eldöntötte a három pont sorsát, így a salgótarjániak értékes három ponttal gazdagodtak, így megőrizték második helyüket a tabellán.  Tóth Zsolt (Skorpió): Dekoncentráltan, sok hibával játszottunk, nem vagyok megelégedve a látottakkal. Szívünknek, mentalitásunknak köszönhettük, hogy visszafogott teljesítményünk ellenére is nyerni tudtunk, így a győzelemnek természetesen örülök. A jól felkészített MVFC alaposan megnehezítette dolgunkat, nagy fegyverténynek tartom, hogy kétgólos hátrányból is talpra tudtunk állni.