Zsinórban harmadszor kapott ki a Piliscsaba!
2019.01.31 | 09:24
Zsinórban harmadszor kapott ki a Piliscsaba! NYUGATI CSOPORT, 19. Forduló   ETO SZC FUTSAL CLUB – AIRNERGY FC 2-2 (0-0) A Győr a PAFC botlásainak köszönhetően ledolgozta hátrányát, és az élre állt, így a saját kezébe került az alapszakasz győzelmének lehetősége. Ehhez „csak” hozni kellene a hátralévő néhány fordulót. Az aktuális ellenfél az Airnergy volt, akik az elmúlt fordulókban nem a tőlük megszokott teljesítményt nyújtották, így még a felsőházi tagságuk is veszélybe került. Ennek ellenére a fővárosi alakulat bárki ellen győzelmi eséllyel lép pályára, ha elkapják a fonalat. Ez történt ezen az estén is. Nagy Gáboréknak sikerült felnőni a feladathoz és jó teljesítménnyel rukkoltak elő. Mind a két csapatnak megvoltak a helyzetei, de a kapusok jól állták a sarat, így gólnélküli volt az első félidő. A térfélcserét követően a is kiegyenlített volt a játék, így nehéz volt megjósolni kié lesz a három pont. A győriek kétszer is megszerezték a vezetést, de a vendégeknek hamar volt válaszuk, így végül döntetlenre végeztek a csapatok. A vendéglátók az egy pont után már pontelőnnyel vezetik a tabellát, a Piliscsaba vereségének köszönhetően. Az Airnergy az értékes pontszerzés ellenére sincs a felsőházban, de ha a hajrában ilyen teljesítményt nyújtanak, akkor elérhetik céljukat. [gallery ids="108021,108027,108022"]   NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB – ELTE-BEAC 3-2 (1-1) Önbizalommal telve várhatta a mérkőzést a hazai csapat, hiszen elmúlt négy meccsüket megnyerték, így minden okuk megvolt, hogy bizakodjanak hétfőn este is. Az egyetemisták az edzőváltást követően sokkal stabilabbak és szervezettek lettek, de ahogy legutóbbi fordulóban, úgy most sem ért pontot. A hazaiak irányítottak, de sokáig nem ért góllá a fölényük, egészen a 16. percig, ekkor Horváth megszerezte a vezetést. Az ELTE nem esett kétségben, és a szünet előtt Soltész révén egyenlített. A második félidőt a vendégek úgy kezdték, ahogy az elsőt befejezték. A középkezdés után egy szép találatot jegyeztek, Szini szép megmozdulása révén. A Kanizsa ezután nagyobb sebességre kapcsolt, és rohamozott, és a játékrész derekán egy perc alatt fordított. Előbb Losoncz egyenlített, majd Horváth bombázott egy szabadrúgást a kapuba. Az egyetemisták a hajrában kockáztattak, de vészkapus játékuk nem volt túl hatékony, így nem jelentettek veszélyt a hazai kapura. A Bagó alakulat ismét begyűjtötte a három pontot, és szinte már felsőházi résztvevőnek érezheti magát, de ha így folytatják, a dobogós zárás sem kizárt. 50853105_2059546474121503_7574102310268174336_n   PTE PEAC R-BUS – UTE 13-3 (4-0) Ahogy várható volt, a pécsieknek nem jelentett nehézséget az UTE legyőzése. A vendégek a szünetig még úgy ahogy tartották magukat, de a fordulás után kiütközött a fizikai és tudáskülönbség, és végül fölényesen nyertek a vendéglátók. A Pécs továbbra is versenyben van a felsőházért. A mostani gólarány javítás még jól jöhet az alapszakasz végén.   96f8449c-5c9b-4672-b795-38fd5d06de72PAFC – TIHANY FC 2-4 (0-2) A tavasz eddig nem úgy sikerült a Piliscsabának, ahogy eltervezték. Az elmúlt két fordulóban két vereség, így itt volt a javítás lehetősége. Az ellenfél a felsőházra hajtó Tihany volt, akik igen motiváltan érkeztek az összecsapásra, ami meg is látszott. Szünetig két gólos előnyre tettek szert, amit a második félidőben meg is őriztek, hiába kapaszkodtak Birinyiék. Hiába jött kétszer is a szépítés, és vele a remény, a vendégeknek volt válaszuk. A Tihany értékes győzelmével tapad az előttük állókra, és egy hajszál választja el a hatodik helytől. Ami a Piliscsabát illeti, először a szezon során ponthátránnyal áll a tabella élén álló csapattal szemben, igaz még befoghatja a Győrt, mivel találkoznak az utolsó előtti fordulóban.   MAGLÓDI TC – REAC-SISE 5-6 (2-3) Az elmúlt fordulók eredményei alapján kijelenthető, hogy a Maglód hullámvölgybe került, de itt volt a lehetőség kozmetikázni az eredményeken. Az ellenfél a REAC volt, akikre (talán) rámondhatjuk, hogy a legrapszodikusabb csapat. Közel voltak az elmúlt játéknapon is a bravúrhoz a Győr otthonába, de ott nem sikerült a pontszerzés, de most ismét meglepték ellenfelüket, ami eredményben is megmutatkozott. A meccs elég hullámzó volt. A maglódiak két gólos előnyt harcoltak ki, de utána elpuskázták a helyzeteket, amit az ellenfél büntetett, és szünetig fordítottak. A második félidőben felváltva estek a gólok, és a hajráig úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok, de az igazi izgalmak a végére maradtak. A Maglód az utolsó előtt percben megszerezte ismét a vezetést, de egy egyéni hiba és egy gyors vendégkontra megpecsételte a sorsukat. Előbb egyenlített, majd az utolsó percben a győztes gólt is megszerezte a REAC. A hazaiak a rossz széria ellenére még mindig harmadikok, de már csak két ponttal előzik meg a Nagykanizsát, akikhez még utaznak. A dolgukat nehezíti, hogy két kulcsjátékosuk is piros lapot kapott, így rájuk eltiltás vár.   TFSE – 5 STARS-ÉRDI VSE 2-4 (2-2) Az egyetemisták jó széria után várták a találkozót, de a vendégek is ugyan ezt elmondhatták magukról, hiszen elmúlt három meccsükön 9 pontot szereztek. A jó sorozat ellenére az érdiek már nem nagyon érhetnek oda a felsőházra, így számukra nem volt akkora tétje a mérkőzésnek, de ennek ellenér igen motiváltak voltak, így jó meccs kerekedett a kettejük csatájából. Gyors gólváltással indult a találkozó, majd ismét a TF került előnybe, de a vendégek rohamoztak bátran, és szünetig egyenlítettek. A második félidő is jó iramot és sok helyzetet hozott, de nem tudott egyik fél sem vezetést szerezni, egészen a hajráig, ekkor a vendégek kerültek előnybe. Természetesen jött a hazaiaknál a vészkapus játék, de ezúttal nem sült el jól, és a vendégek újabb gólt jegyeztek, amivel megnyerték a mérkőzést. Az egyetemisták nagy lehetőséget szalasztottak el, hogy bebiztosítják a felsőházi helyezésüket, de nem éltek vele, így izgulhatnak a hátralévő fordulókban.