Zárkózik a DEAC
2022.10.18 | 15:00

A válogatott szünetet követően a DEAC férfi futsalosai a győzelem reményében fogadták a Magyar Futsal Akadémiát az NB I. hetedik fordulójában. Elek Gergő vezetőedző a hétfői összecsapáson már számíthatott a sérülésből visszatérő Tóth Attilára és Szabó Ábelre, valamint a koronavírusból felgyógyult Vass Ottóra is.

A meccs elején az újonc két lövéssel jelezte, hogy nem csupán a bekkelésre szeretne összpontosítani, aztán a másik oldalon Nagy Bence tesztelte Boldizsár Márkot. Véghelyi Balázs pillanatai következtek, az MFA játékosa előbb egy hatalmas ziccert hibázott el, majd ezt nagy mentéssel javította, a gólra éhesen érkező Deibyt előzte meg, és mentett szögletre.

Az első félidő derekán szerezte meg a vezetést a hazai csapat, Vass Ottó finom emelését nem védhette a fővárosiak kapusa. Nagyon hamar összegyűjtötte a hat szabálytalanságot a DEAC, és Módly Márk tízméteresével 1-1-re módosult az eredmény. A bekapott találat felébresztett a debrecenieket, Thiago duplájával lerázták magukról a vetélytársukat.

A cívisvárosiak brazil légiósa Rácz Zsolt lekészítéséből köszönt be először, nem sokkal később pedig kötényt osztott ki a védőjének, végül a bombája a jobb alsó sarokban kötött ki. Nagy Bence növelte a DEAC előnyét, a center egy rövid felszabadító fejest lőtt állítgatás nélkül a kapuba.

A szünet előtt Módly újabb büntetővel kozmetikázott az álláson, ezzel szemben Thiago tízméteresét Boldizsár bravúrral hárította, így maradt a 4-2.

A térfélcserét követően a debreceniek letáboroztak riválisuk térfelén, sok ígéretes lehetőség adódott előttük. A Magyar Futsal Akadémia az öt a négy elleni taktikával próbált felzárkózni, de a terve nem jött össze, sőt, egyre inkább kinyílt az olló. Thiago két gólja után egy gólpasszt osztott ki Vass Ottónak, Deiby Arango pedig a kapusról kipattanó labdát juttatta a gólvonalon túlra. A végén Nagy Bence vette be az üresen tátongó kaput, ezzel 7-2-re diadalmaskodtak a debreceniek.

Futsal NB I. 7. forduló

DEAC-Magyar Futsal Akadémia 7-2 (4-2)
DESOK,
Vezette: Deme Rajmund - Futó Tamás - Balla Levente.

DEAC: Krajcsi – Vass, Harmati, Tóth A., Nagy B.
Cserék: Tóth Benedek, Szatmári, Deiby Arango, Thiago, Rácz Zs., Sándor K., Harcsa, Szabó Á., Tóth Barnabás.
Vezetőedző: Elek Gergő.

Magyar FA: Boldizsár – Módly, Véghelyi, Simon Á, Boznánszky
Cserék: Gaylhoffer, Hunyadi, Bencsik, Márkus, Vas, Szabó D, Tarpai, Bokor, csörge
Edző: Tóth Szabolcs

Gólszerzők: Vass (9., 29.), Thiago (13., 14.), Nagy B. (15., 39.), Deiby Arango (32.), ill. Módly (12., 19.)

Forrás: haon.hu