Visszavárunk: Kazincarcika, REAC, UTE
2019.05.22 | 11:47
 Visszavárunk: Kazincarcika, REAC, UTE A Barcika és a REAC búcsúzott az UTE mellett a másodosztálytól! Keleti csoport   KINCSEM LOVASPARK SE – KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK SC 6-1 (4-0) Pénteken rendezték a sorsdöntő mérkőzést a keleti csoport alsóházában, ahol két szebb napokat megélt csapat találkozott. Ahogy a beharangozóban is írtuk, tavaly még a dobogóért küzdöttek, míg idén a bennmaradásért. A nagy kérdés az volt, hogy a vendégcsapat milyen összetétellel tud elutazni az összecsapásra, ami nagyban befolyásolhatja a végkimenetelt. Mind utóbb kiderült, igen tartalékos, fiatal csapattal utaztak el Tápiószentmártonba, így vérmes reményeik nem nagyon lehettek. A hazaiak nem is sokat gondolkodtak és neki estek ellenfelüknek és három perc alatt Vörös István duplájával kétgólos előnybe kerültek. A folytatásban is a Kincsem dominált, az ő akaratuk érvényesült, ami újabb gólokban is megmutatkozott. Ezúttal Molnár duplázott egy perc alatt a félidő hajrájában, amivel gyakorlatilag el is dőlt az összecsapás. A második rész már csak formalitásnak tűnt, ahol a vendéglátók újabb gólokat szereztek, bebiztosítva a sikert. A Barcikának mindössze egy becsületgólra futotta Badalik révén. A vége így 6-1-es Kincsem győzelem, amivel a Vörös legények kiharcolták a bennmaradást, egy jó tavasznak köszönhetően. A Kazincbarcika veresége azt jelenti, hogy az utolsó helyen fejezte be a bajnokságot és ezzel búcsúzni kényszerül a másodosztálytól.   KISTARCSAI VSC – NYÍRBÁTORI SC 9-3 (3-3) Két újonc csapat találkozott a záró meccsen, ahol igazi tét nem volt, hiszen mind a két fél kiharcolta a bennmaradást már az előző fordulókban. A hazaiak kezdtek jobban, és el is húztak három góllal, de a félidő hajrájában némi meglepetésre a Nyírbátor ledolgozta hátrányát, így a második félidőre kezdődhetett minden elölről. A térfélcserét követően már csak a Kistarcsa talált be. Hiába akadt több helyzete a vendégcsapatnak is, a hazaiak kapusa remekül védett, így hazai siker született a szezonzárón, többek között Méhes öt góljának köszönhetően.

k

Nyugati csoport   Nyugaton már az előző fordulóban eldőlt, hogy az UTE mellett a REAC búcsúzik. Matematikailag lett volna még esélye a rákospalotai csapatnak, de egy jogosulatlan játék miatt (a Tihany ellen 5 sárga lappal játszott az egyik játékos) levontak kettő pontot, így behozhatatlan hátrányba kerültek az érdiekkel szemben. Három pont volt a különbség, és egyenlőség esetén a több győzelem számít, amiben a 5 Stars jobban állt. De ennek utólag nem is volt jelentősége, mivel az érdiek pontot szereztek a Nagykanizsa ellen, míg a REAC kikapott az ELTE vendégeként. Az egyetemisták remekeltek a rájátszásban, és magabiztosan zártak az alsóházban, és könnyebben harcolták ki a bennmaradást, mint ahogy ők is gondolták. A Tihany könnyedén verte a lila-fehér csapatot, így végül az alsóházban másodikként, a bajnokságban nyolcadikként zártak, ami újoncként nem rossz. Az UTE férfi mezőnyben egyedüliként, nyeretlenül zártak, és estek ki a harmadosztályba. A Kanizsa számára elég volt az egy pont, hogy megnyerjék az alsóházat, pedig sokáig úgy tűnt, vereséget szenvednek, de a hajrában ledolgozták három gólos hátrányukat, és egy vízilabda eredményt követően megosztozkodtak a pontokon az Érddel.   5 STARS-ÉRDI VSE – NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB 8-8 (4-3) ELTE-BEAC – REAC-SISE 8-4 (4-1) TIHANYI FC – UTE 6-3 (1-3)