Visszavágott a Fradi a Kartalnak!
2019.02.11 | 08:57
Visszavágott a Fradi a Kartalnak! Utolsó mérkőzésére készült a Fradi az alapszakaszban, mivel a záró fordulóban szabadnaposak. Számukra nem volt tétje a találkozónak, mert már hetekkel ezelőtt bebiztosították az alapszakasz-győzelmet. Ennek ellenére szerettek volna nyerni, hogy visszavágjanak ellenfelüknek egyetlen szezonbéli vereségükért. Az ősz folyamán a Kartal egyedüliként legyőzte a zöld-fehéreket. A vendégek számára még volt jelentősége a végeredménynek, mert zárhattak még a második helyen is, de visszacsúszhatnak a negyedikre is, ha a többi eredmény úgy alakul. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – KARTAL SE 5-2 (2-0) Népliget, 300 néző Játékvezetők: Leél-Őssy, Bátori, Nyekita FTC: Bajusz – Öreglaki, Roni, Cseri, Temesi Cserék: Tóth Gy. – Szabó, Csanády, Sáfár, Jenei, Soltész Vezetőedző: Felipe Matos Kartal: Somogyi – Gregus, Barabás, Bánfalvi, Rajz Cserék: Tajti – Kecskés, Gerebenics, Sós, Héger, Vincze, Simon B. Vezetőedző: Simon Péter Gólszerzők: Öreglaki (2), Roni, Jenei, Szabó illetve Barabás, Simon Sárga lap: Szabó, Sáfár illetve Bánfalvi, Rajz, Gerebenics, Sós Piros lap: Somogyi, Kecskés A Fradi lépett fel támadólag, és a kapujához szögezte ellenfelét, akik szinte alig tudtak kijönni a kapujuk elől. Nem csoda, hogy a nyomás hamar góllá érett. Egy szép Öreglaki – Temesi összjáték után előbbi szerezte meg a vezetést. 1-0 A vendégcsapat gondjai ezzel nem szűntek meg, mert egy perccel később kettőre növelte előnyét a Fradi. Jenei bombázott egy szögletet a léc alá. 2-0 Simon mester időtért és próbálta rendezni a sorokat, ami hellyel-közzel sikerült is, mert a folytatásban kissé kijött a szorításból a csapata. A zöld-fehérek irányítottak továbbra is, de újabb gólt már nem tudtak szerezni szünetig, így maradt a 2-0 az első félidő végére.

A második félidő egy örömteli eseménnyel kezdődött. A decemberben súlyosan megsérült Fehér Krisztián ott volt a mérkőzésen, és ő végezte a kezdőrúgást. Krisztián elmondta, hogy jól halad a gyógyulása, és a héten már óvatosan ráállhat a műtött lábára és a következő lépés majd a mankó eldobása lesz, bár ahhoz még sok-sok gyógytornára van szükség.

51456744_1920468284732804_5806805387738873856_n

A második játékrészt a Kartal kezdte jobban, több szépítési lehetőségük is adódott, így nem volt meglepő, hogy jött a szépítés, igaz kellett hozzá a hazai védők figyelmetlensége. Egy oldal berúgás után Barabás volt eredményes közelről. 2-1 A gól fellelkesítette a vendégeket, akik támadtak lelkesen. A csapatok a játékkal foglalkoztak, így jó iramú, élvezetes volt a mérkőzés, de a 26. percben ez kissé megváltozott. Az egyes számú játékvezető érezte úgy, hogy Matos mester nem megfelelően kommunikál kollégájával, így elküldte a kispadtól. A Fradi trénerének hamar akadt társa is a távozáskor, hiszen néhány másodperccel később Machaleket is elküldte Leél-Őssy sporttárs.

IMGL8212.JPG

A percekig tartó közjáték a listavezetőt zavarta meg, amit ellenfelük kihasznált és egy gyors kontra után egyenlített. Gregus tálalt a hosszún érkező Simon elő, aki közelről nem hibázott. 2-2 A zöld-fehéreknek kellett néhány perc, hogy magukhoz térjenek, de miután ez sikerült, ismét átvették az irányítást, és egy igazi futsalos góllal visszavették a vezetést. Roni és Öreglaki volt a főszereplő, ami után a brazil játékos szépen lőtte ki a hosszú sarkot. 3-2 A listavezetőt megnyugtatta a vezetés, míg a vendégek kissé kapkodóvá váltak. Ennek is köszönhetően egy labdavesztés után Soltész vezette a kartali kapusra a labdát, és egy pimasz „Zidane” csellel kicselezte, ami után a támadó elesett. Némi kivárás után megszólalt a játékvezető sípja, és a vendégcsapat megdöbbenésére kiállította Somogyi kapust, mert úgy ítélte meg, hogy buktatta a Fradi játékosát. Ez nagy indulatokat szült a vendég oldalon, ami nem maradt újabb lap nélkül. Kecskés szólt a játékvezetőnek, akit szintén kiállított Leél-Őssy sporttárs. Percekig állt a játék, de végül némileg lecsillapodtak a kedélyek. A két pirosat követően kettősemberhátrányban volt a Kartal, de a szabadrúgást Öreglaki bevágta, így egy játékos visszajöhetett rögtön.4-2 A folytatásban a Fradi nem hagyta kihasználatlanul az emberelőnyt, és Roni passzát követően Szabó volt eredményes közelről, amivel el is döntötte a találkozót. 5-2 A hátralévő időben kissé paprikás lett a hangulat, ami javarészt a játékvezetőknek volt köszönhető, akik nehezen tudták kontrollálni a találkozót. Jó mérkőzést produkált a két csapat, kár, hogy a második félidőben a sporik váltak főszereplővé indokolatlanul, az egyébként sportszerű mérkőzésen. A Fradi végül rajt-cél győzelmet aratott az alapszakaszban, amit fölényesen megnyert. A Kartal a vereségét követően maradt a harmadik. IMGL8350 Simon Péter, Kartal SE: - Először is gratulálok a Ferencvárosnak az alapszakasz megnyeréséhez! A mai mérkőzésre viszont nehéz szavakat találni... Izgalmak, fordulatok, sok néző és remek játék! A futsal ünnepe volt, vagy is lehetett volna... Különösen szerencsésnek mondhatom magam, hogy az utánpótlás játékosaim kilátogattak a mérkőzésre, mert láthattak egy remek csatát emellett megmentettek egy örökös eltiltástól! Csak miattuk tudtam ilyen nyugodt maradni! Végezetül gratulálok Lengyel Béla barátomnak mert a bohózatba illő kiállítások után remekül irányította a csapatát! Machalek Attila, FTC: - Szerettünk volna visszavágni az őszi vereségért, ami sikerült is. Ehhez jó játék is párosult, néhány percet leszámítva a második félidő elején. A csapatok mindent megtettek, hogy a nézők jól szórakozzanak, és egy jó futsal meccsen érezzék magukat. Ennek ellenére időnként cirkuszban érezhettük magunkat, néhány bohócnak köszönhetően. Ami a játékvezetést illeti, lehet át kellene értékelni az irányvonalat, ami a fontossági sorrendet illeti. Lehet, hogy a szabálytalanságok helyes megítélését kéne előtérbe helyezni, nem pedig a teátrális külsöségeket, az „erő demonstrálást”. Talán ha a teljesítménnyel próbálnák kivívni a csapatok tiszteletét, könnyebb lenne mind a két félnek, tisztelet a kivételnek. De ezek mellett talán még fontosabb lenne a játékvezetők képességének helyes felmérése, és ennek megfelelő küldése különböző futsal eseményekre, amivel sok-sok konfliktus megelőzhető és elkerülhető lenne. Amúgy nagyon várjuk a rájátszást! [gallery ids="108366,108367,108368"]