Visszavágott a BME a Szigetszentmiklósnak!
2018.11.27 | 15:52
Visszavágott a BME a Szigetszentmiklósnak! Az ősz elején találkoztak a felek, és akkor 3-2-re nyert a Miklós, megszerezve első NBI-es győzelmüket, amiért szeretettek volna visszavágni az egyetemisták. A hazaiak számára nem voltak a legjobbak az előjelek, hiszen sok a sérültjük, így ismét több fiatal játékos lehetőséget kapott, akik már az előző fordulóban is bizonyíthattak. BME BT FC – SZIGETSZENTMIKLÓS FUTSAL 5-3 (1-0) MAFC Sportcsarnok, 300 néző Játékvezetők: Kovács G., Wittner BME: Papp – Szigeti, Fazekas, Fodor, Dudás Cserék: Sikur – Andorka, Viza, Csernai, Szalmás, Csóh, Ronaszéki, Horváth Vezetőedző: Csernai Gábor Szigetszentmiklós: Klicsó – Schrancz, Gergály, Fülöp, Bihari Cserék: Matus – Máthé, Henczi, Reich, Faragó, Varga, Pászti, Östör, Nagy Vezetőedző: Haffner György Gólszerzők: Dudás (2), Csernai (2), Horváth illetve Fülöp, Faragó, Bihari Sárgalap: Östör, Pászti Az első percekben a megszokott agresszív letámadással kezdtek a vendégek, ami hatásosnak bizonyult, mert a BME nem nagyon tudott kibontakozni, és többször csak a kapusuk bravúrján múlt, hogy nem kerültek hátrányba. Azonban ahogy telt az idő, átvette az irányítást az egyetemi alakulat, és a félidő közepén Csernai lövését követően megszerezték a vezetést. Az előnyre nem ültek rá a hazaiak, és tovább is növelhették volna az előnyt, de a legnagyobb helyzeteket is elügyetlenkedték. A hazai fiatalok bátran rohamoztak, de a kapu előtt még hiányzott a rutin, és a higgadtság, így már újabb gól nem esett a szünetig, így minimális BME előnnyel mehettek pihenőre a csapatok. PVB_9356 A fordulás után mind a két oldalon sok volt a pontatlanság, és egymás hibáiból éltek a csapatok, és egy ilyet használt ki a BME. Sikur dobta előre a labdát, amit a kilencesen álló Dudás remekül csúsztatott a feleslegesen kint álló vendégek kapusa felett az üres kapuba. A miklósiak gondjai nem sokkal tovább nőttek, mert egy közeli szabadrúgást gólra váltottak Csernaiék, ezúttal is Dudás volt eredményes. Ekkor úgy tűnt, eldőlhet a találkozó, főleg, hogy 10 métereshez jutottak a hazaiak, de csak a kapufát sikerült eltalálni. A kihagyott lehetőség utóbb kiderült, megbosszulta magát, és egy szép támadást követően hamar jött a miklósi szépítés. PVB_9373 A gól még bátrabbá tette a vendégeket, akik nem sokkal később egy perc alatt egalizáltak. Előbb Faragó lövése gurult be váratlanul a hosszú alsóba, majd Bihari lőtt a bal alsóba távolról. Hamar eltűnt a három gólos különbség, de az egyenlítés után a Pest-megyeiek nem sokáig örülhettek. Horváth egy gyönyörű szólót követően visszavette a vezetést, két embert kicselezve gurított a kapus mellett a hálóba. A hajrában aztán bebizonyosodott, hogy jó az öreg a háznál. Egy újabb hazai szabadrúgás után elsőre még kijött a sorfalról Csernai lövése, de a kipattanót már nem hibázta el, így újra kettő volt a különbség. A hátrány tudatában vészkapus játékra állt át a Szigetszentmiklós, de nem jutottak igazi helyzetig sem, így végül a BME második győzelmét aratta a bajnokságban, amivel elmozdult az utolsó helyről. fotó: Veszely Bence