Visszavágott a Berettyóújfalu
2022.02.22 | 16:30

A férfi futsal NB I. felsőház rájátszásának második fordulójában megyei rangadót rendeztek, ahol a DEAC együttese az MVFC-t látta vendégül a DESOK-ban hétfő este. A két csapat előző meccsét is egymás ellen játszotta a Magyar Kupa harmadik körében a múlt héten, akkor 3–3 után büntetőkkel 5–4-re Elek Gergő tanítványai bizonyultak a jobbnak. A cívisvárosiak a rájátszás előző fordulójában Újpesten 1–1-es eredményt értek el, míg a Mezei-Villnek ez volt az első bajnoki találkozója.

A mérkőzés első perceiben a vendégek akarata érvényesült jobban, de komolyabb helyzetig nem sikerült eljutniuk. A tizenegyedik minutumban aztán megtört a gólcsend, Matheus kapott a jobb szélen egy indítást magasan, lövését még védte Dobi Attila, de a kipattanót közelről Rafinha juttatta a hálóba, megszerezve a vezetést az MVFC-nek. A 16. perc végén másodszor is eredményes volt a Mezei-Vill, Matheus vezette a labdát a bal szélen, szépen lecselezte a DEAC játékosait, majd a kapus mellett a hosszúba lőtt. A félidei szünetre 2–0-s berettyóújfalui előnnyel mehettek a felek.

A második játékrészben egészen a 35. percig kellett várni az első találatig, ekkor a bal oldalon Berecz Rafael vitte el a labdát, majd passzolt keresztbe Rodrigónak, akinek csak az üres kapuba kellett bepasszolnia a játékszert. Alig telt el két minutum, megérkezett az egyenlítés is, ismét a bal szélről jött a beadás, ezúttal Szentes-Bíró Tamás érkezett a kapu előtt, és nem is hibázott.

A legvégén a vendégek kaptak egy büntetőt, amelyből Tóth Attila állította be a 3–2-es végeredményt, így az MVFC nyerte a rangadót.

A rájátszás harmadik fordulójában az MVFC a Haladást fogadja hétfő este, míg a debreceniek szabadnaposak lesznek a következő körben.