Szombathely  - Értékes gyõzelemmel folytatta az alsóházi rájátszást a Swietelsky-Haladás VSE NB I-es futsalcsapata.

Swietelsky-Haladás VSE -Újszegedi TC 4-3 (2-2)
Szombathely, 200 nézõ, NB I-es futsalmérkõzés, alsóházi rájátszás, vezette: Ábrahám, Czinder (Juhász).

HVSE: LUGOSI - HORVÁTH P., VIDÁK, BORSI, GYURCSÁNYI.
Csere: Rácz, Halmos, Hajmási, Schimmer, Németh P., Bánfalvi, Kondor.
Edzõ: Pálmay Tamás.

Szeged: Tombácz - Puskás, Hegyesi, DÜRGÕ, Ondrejó.
Csere: Juhász, Bullás, Berndt, Szentes, Bilic, Bánóczki.
Edzõ: Brinszky Ádám.

Gólszerzõk: Vidák 3 (3., 35., 38), Horváth P. (4.), ill. Ondrejó (2.), Dürgõ (11.), Puskás (38., büntetõbõl).

Mindkét fél lendületesen, támadó szellemben nyitott. A nagy rohanásban mindkét oldalon akadt helyzet, potyogtak a gólok. A Haladás motiváltan, jól játszott, ám rengeteg helyzetet elpuskázott, míg a Szeged pontosabb volt kapu elõtt (11. perc: 2-2). A félidõ hajrája viszont már a vendégeké volt. Fordulás után újult erõvel estek egymásnak a csapatok - mindkét kapusnak akadt dolga bõven. Ahogyan teltek a percek, úgy keményedett a meccs, ugyanis egyik gárda sem elégedett meg az egy ponttal. Vidák második, látványosra sikeredett bombagólja nyerõ pályára állított a Haladást. Majd gyorsan berámolt még egyet (37. perc: 4-2). A Szeged büntetõbõl szépített. De a nagyot küzdõ HVSE már nem engedte ki a gyõzelmet a kezébõl. Megküzdött a Haladás a három pontért.

Pálmay Tamás: - Nagyon fontos gyõzelmet arattunk. Készülünk a folytatásra.

Brinszky Ádám: - Elsõsorban magunknak köszönhetjük, hogy nem tudtuk megnyerni ezt a mérkõzést. A következõ hazai meccseinken javíthatunk.