Vesztes állásból fordított a Haladás, és lett bronzérmes
2018.06.09 | 09:02
Az NB I-es futsalbajnokság bronzcsatájának 3. meccsén a Swietelsky-Haladás VSE nagy csatában gyűrte le a Dunaferrt, így dobogón zárta a szezont.
Szombathelyen a Haladás, Dunaújvárosban a Dunaferr nyert – így szükség volt az egyik fél két megnyert meccséig tartó párharc 3. felvonására is. A komoly téttel bíró, a dobogóról döntő összecsapásról a hazaiaktól Hajmási eltiltás, Sásdi pedig sérülés miatt hiányzott.

Screenshot-2018-6-9 Futsal - Haladás VAOL Swietelsky-Haladás VSE – Dunaferr Due Renalpin FC 5-3 (1-1). Szombathely, 700 néző, NB I-es futsalmérkőzés, bronzcsata, 3. találkozó, Vezette: Gál P., Juhász D. (Apkó T.). HVSE: Matyi – Márkus, Michel, Dróth, Bencsik. Csere: Gyimes (kapus), Sipos G., Öreglaki, Horváth P., Németh P., Santos, Vidák. Edző: Turzó József. Dunaferr: Rigó – Horváth N., Németh P., Fekete, Hosszú. Csere: Cseresnyés, Reveland (kapusok), Oroszi, Schrancz, Szabó, Fridrich, Szeghy, Pál, Csányi. Edző: Takó Csaba. Góllövő: Öreglaki (14.), Dróth (24., 38.), Vidák (38.), Michel (40.), ill. Pál (13.), Fekete (21.), Hosszú (23.)..

Screenshot-2018-6-9 Futsal - Haladás VAOL(1)

Nagy lendülettel estek egymásnak a felek. A komolyabb helyzeteket a Haladás dolgozta ki, Rigónak volt munkája bőven – a Dunaferr kontráiban is rejlett veszély. Erős volt a tempó, kemény párharcokat láthatott a közönség. Érett a hazai gól, ám egy szögletvariációból a szervezett vendégek szereztek vezetést. Rákapcsolt a Haladás, és rögtön egyenlített (14. perc: 1-1). A folytatásban nyílt volt a meccs, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek – de több gól nem esett az első félidőben. Feszült hangulatban vonultak öltözőbe a csapatok. A második félidőt rögtön góllal nyitotta a Dunaferr. És lendületben maradt, növelte is az előnyét. Ám Dróth is villant egyet, zárkózott a Haladás (24. perc: 2-3). Közben elszabadultak az indulatok, a játékvezetők nehezen követték az eseményeket. Ettől függetlenül a vasiak átvették az irányítást. Beszorult, kőkeményen védekezett a vendég – valamint várt a hibára, ügyesen kontrázott. Fogytak a percek, egyre jobban kinyílt a Haladás, a hajrában vészkapusra is váltott. A 37. percben a felső léc mentette meg a hazaiakat. Válaszként szűk egy perc alatt érkezett két hazai gól: Vidák egyenlített, majd Dróth szerzett labdát, vitte a hátán az emberét, és a kapuba bombázott (38. perc: 4-3). A Dunaferr rögtön vészkapusra váltott. De a meccset Michel üres kapus gólja zárta! Turzó József: - Ahogy jósolni lehetett csak nüanszok döntöttek a két csapat közt. Bár olvastam különböző fórumokon hogy szerencsénk volt. De egy kupa arany és bajnoki bronz után, ahol sikerült a Haladás eddigi legsikeresebb évét elérnünk. És az elmúlt évekhez képest, taktikailag egy jóval összetettebb Dunaújvárost sikerült legyőznünk, ami miatt és az egész év miatt Nagyon büszke és hálás vagyok a csapatra, segítőkre, vezetőkre és lelkes szurkolóinkra. Takó Caba: - A játék minden igazságtalansága kiütközött a találkozón. Ettől függetlenül nem tudom megbocsájtani a játékosaim, és mások által is a mérkőzést befolyásoló hibákat.