Veszprémi győzelem a nap mérkőzésén
2015.12.01 | 10:13

Két alapemberét nélkülözve is nagy diadalt aratott az 1. FC Veszprém a Berettyóújfalu ellen az NB I-ben
Két meghatározó játékosa, Németh Péter és a szintén sérült Finta Péter nélkül vágott neki idei utolsó hazai bajnokijának a Veszprém, amely a Berettyóújfalut fogadta hétfő este a Március 15. utcai csarnokban. A klub nyereményjátékának egyik boldog győztese
A klub nyereményjátékának egyik boldog győztese
Küzdelmes, taktikus játékot hozott a találkozó első időszaka. Sárdi kapuja előtt adódtak ugyan kisebb lehetőségek, de a portást nem tudták zavarba hozni a vendégek. A 8. percben Gulyás vezethette kapura egyedül a játékszert, de a Berettyó hálóőrébe lőtte azt. Nem sokkal később pedig a sokszoros válogatott Trencsényi hagyott ki nagy lehetőséget a túloldalon. A játékrész második felében a Veszprém birtokolta többet a játékszert, s a nagyobb helyzetek is a rivális kapuja előtt alakultak ki. Boromisza Gábor lövését lábbal védte László, aki nem sokkal később Tatai távoli bombáját is kiütötte. A bakonyiak küzdöttek, hajtottak becsülettel, de – riválisukhoz hasonlóan – gól nélkül zárták az első húsz percet. A pihenő után újabb kihagyott helyzetekkel folytatódott a játék. Öt perc elteltével aztán megtört a jég: egy gyors kontra végén Klocho passzolt Nagy Imréhez, aki higgadtan lőtt Sárdi kapujába (0-1). Egy perc sem kellett azonban a bakonyiaknak az egyenlítéshez, Bognár remek passza után a hosszú sérülését követően visszatérő Tatai bombázott közelről az MVFC hálójába(1-1). A folytatásban is lüktető, élvezetes meccset láthatott a publikum. Mindkét kapus sokat tett azért, hogy ne változzon az állás. Sárdi kifejezetten magabiztosan őrizte portáját, aki öttel a vége előtt a gólszerzésből is kivette a részét. Boromisza Dániel ugyanis az ő kidobását vette le szép mozdulattal, amiből hatalmas gólt lőtt (2-1). A végjátékban így kockáztatni kényszerültek a vendégek, akik kapusukat lehozva öt a négy ellen támadtak. Gólt azonban megint a mieink szereztek. Egy szabadrúgás variáció végén Tatai lőtte el a keresztbe a labdát a kapu előtt, a jó ütemben érkező Boromisza Gábor pedig a hálóba pofozta azt (3-1). A Mezei-Vill rohamozott, de nem tudta feltörni az 1. FCV szervezett védekezését. Tíz másodperccel a vége előtt Sárdi koronázta meg a teljesítményét egy újabb nagyszerű bravúrral. A harcos Madarász-csapat teljesen megérdemelt sikert aratott. Futsal NB I, 11. forduló: 1. FC Veszprém–MVFC Berettyóújfalu 3-1 (0-0) Március 15. utcai sportcsarnok, 750 néző. Vezette: Wittner (Kovács G., Pápai). Veszprém: Sárdi – Bognár, Tatai, Boromisza G., Gulyás. Csere: Boromisza D., Tar, Püspök, Vas, Sándor. Vezetőedző: Madarász János. Berettyóújfalu: László – Trencsényi, Dávid, Szabó P., Sánta. Csere: Tihanyi (kapus), Nagy I., Rábl, Klochko, Gál, Stanic, Vulovic. Vezetőedző: Turzó József. Gólszerzők: Tatai (26.), Boromisza D. (35.), Boromisza G. (36.), ill. Nagy I. (25.). TABELLA Madarász János: – Szenzációs mérkőzésen vagyunk túl. Sajnálom, hogy tizenegy fordulót kellett várni ahhoz, hogy ismét a régi Veszprémet lássam. Kiváló ellenfelet fektettünk két vállra, ami még inkább növeli a győzelmünk értékét. Nagyon keményen dolgoztak a fiúk, jó úton járnak, de nem szabad elhinni, hogy innen már nincs hova fejlődni. Köszönjük szurkolóinknak a támogatást.     Turzó József: – Mi alulteljesítettünk, ellenfelünk remekelt. Ha ilyen sokat hibázunk, s riválisunk ilyen jól játszik, akkor nem szerezhetünk pontot. Megérdemelten nyert a Veszprém, ez volt ma a realitás.  - forrás: vehirsport.hu -