Veretlenül nyerte a Berettyóújfalu az alapszakaszt
2019.02.09 | 15:09
Veretlenül nyerte a Berettyóújfalu az alapszakaszt Az MVFC már matematikailag is megnyerte az alapszakaszt, ám a Dunaferr szempontjából még volt tétje a találkozónak, hiszen ezen a meccsen be tudták volna biztosítani a harmadik, de az eredmények számukra szerencsés alakulása alapján akár a második helyet is. Nem volt könnyű dolga azonban Fehér Zsoltéknak, hiszen egyfelől alapembereit kellett nélkülözni a Dunaferrnek, Fekete Róbert, Németh Péter és Hosszú Ádám sem léphetett pályára, másrészről a Mezei-Vill szerette volna megőrizni veretlenségét és Sergio Mullor a korábbi hetekkel ellentétben most mindenkire számíthatott, Serginho is pályára léphetett idei első bajnokiján.
Az MVFC birtokolta többet a labdát a kezdetektől, de a Dunaferr is bátor és kemény játékot mutatott be. Nem mentek fejetlenül előre, ám az észszerű kockáztatást bátran felvállalták. Mindezek ellenére az MVFC hamar megszerezte a vezetést, Rábl passzára érkezett a kapu előtt Takács Zoltán és közelről a hálóba passzolt a válogatottban nemrég bemutatkozott játékos. A félidő közepén jött a második gól, Serginho kényszerítőzött Rábllal a jobb oldalon, s a brazil a kapu elé érkezve besodorta a labdát. Nem sokkal később jött a harmadik hazai találat. Amílcar egy csel után tisztára játszotta magát a bal oldalon, majd hat méterről, nagy erővel kapura lőtt és az érkező Javi Sanchez passzolta be a labdát a kapuba a hosszú saroknál. Fehér Zsolt rögtön ezután vészkapusra váltott, feljebb tolta védekezését a Dunaferr, már a saját kapuja előtt letámadták ellenfelüket. Az MVFC azonban állta a sarat és jó labdakihozatalokkal, okos játékkal megtartotta előnyét a szünetig. A második félidőt is az MVFC kezdte kezdeményezőbben, többet volt náluk a labda, a Dunaferr továbbra is letámadta ellenfelét. Hat perc elteltével született meg az első gól, Javi szöglete után Amílcar bombázott a kapuba. Az előny jelentősnek látszott, a Dunaferr azonban hamar szépített Móra Viktor révén. Jó iramú, jó játékot hozó meccset láthattak a nézők, s a Dunaújváros is mindent megtett, hogy felzárkózzon, többször alkalmazták a vészkapus játékot. A hajrá felé közelítve sűrűsödtek az események. Előbb Takács Zoltán lőtte meg második gólját, majd Szeghy és Pál Patrik közelebb hozta a Dunaferrt egy perccel a vége előtt, ám további találat már nem született. Az MVFC ismét magabiztos, jó játékot mutatott be és a teljes keretnek köszönhetően Sergio Mullor nagyon jól tudta rotálni játékosait. Veretlenül végzett az első helyen a Berettyóújfalu az alapszakaszban. A Dunaferr nem tudott győzni, így a Haladás eredményére kell várniuk hol is végeznek a tabellán. MVFC Berettyóújfalu - Dunaferr DUE Dutrade FC 5-3 (3-0) MVFC Berettyóújfalu: Mezei Dávid - Rábl János, Takács Zoltán, Henrique Da Silva Rafael, Loch Sergio Csere: László Márk - Nagy Sándor Tamás, Sanchez Barrena Francisco Javier, Nagy Imre, Szabó Péter, Gál István, Da Silva Gomes Ricardo Amílcar, Trencsényi János, Nagy Dániel. Vezetőedző: Mullor Cabrera Sergio. Dunaferr DUE Dutrade FC: Reveland Zoltán - Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Pál Patrik Krisztián, Sáhó Kristóf Csere: Rigó László - Szeghy Szabolcs Géza, Szabó Kristóf, Móra Viktor, Csányi Dávid István. Vezetőedző: Fehér Zsolt Góllövők: Takács 2, Amilcar 2, Loch Sergio, ill Móra Viktor, Pál Patrik, Szeghy Szabolcs