Vereséggel kezdett az ETO
2015.09.30 | 11:27

A magyar bajnok Rába ETO a fehérorosz Lidselmash elleni 4-3-as vereséggel kezdte az UEFA Futsal Cup csoportkörét. A Magvassy Mihály Sportcsarnokban rendezett találkozón jobban kezdett a Rába ETO, és sikerült megszereznie a vezetést: az 5. percben egy szabadrúgás utáni lecsorgó labdát a bal oldalról Amrani Rahmouni lőtte a fehérorosz kapuba (1-0). A folytatásban szinte azonnal egyenlített az ellenfél, Dmytro Ivanov vette be Tóth Gyula kapuját (1-1). Ezután kiegyenlítetté vált a mérkőzés, de ismét a fehéroroszok örülhettek, megint Dmytro Ivanov szerzett gólt, most a kapunktól jobb oldalra, kisodródva, éles szögből lőtt a hosszúba (1-2). Az első félidő további részében a győriek domináltak, több ígéretes próbálkozásuk is akadt, ám Andrei Golovnyov kapus nem hibázott, így az eredmény változatlan maradt, a Lidselmas ment előnnyel a szünetre. A második játékrészben ismét a Rába-partiak kezdtek jobban, és sikerült kiegyenlíteniük: a 23. percben Juanra lőtt tíz méterről, jobblábas, megpattanó lövése pedig utat talált a Lidselmas hálójába (2-2). A 27. percben nagy helyzet akadt a magyar bajnok előtt: a végig agilis Dróth Zoltán tizenkét méterről eleresztett lapos lövését védte a fehéroroszok hálóőre. Sorra dolgozta ki a helyzeteket az ETO, a 30. percben Dróth Zoltán a kapufát találta telibe. A 31. percben váratlanul betalált a Lidselmas, Aleksei Chekhovski lőtt gólt (2-3). A 36. percben sikerült ismét kiegyenlíteni, Dróth Zoltán lőtt a hálóba (3-3). Sajnos a hajrában nem sikerült megtartani az eredményt, egy gyors támadást követően Aleksei Chekhovski talált be ismét (3-4), kialakítva a végeredményt. Az ETO jól játszott a mérkőzésen, több helyzetet dolgozott ki ellenfelénél, ám végül a hajrában jobban koncentrált a Lidselmas, így a csoportkör első fordulóját a fehérorosz együttes zárta három ponttal. Rába ETO-Lidselmas 3-4 (1-2) Rába ETO: Tóth Gyula - Lódi Tamás, Alex, Dróth Zoltán, Juanra  Cserék: Matkovics Gábor, Alasztics Marcell, Harnisch Ákos, Gabriel Rick, Amrani Fouad, Fumasa, Sáhó Kristóf, Michal Seidler Tomáš Drahovský Edző: Jordi Illa Solé Gólszerzők: Amrani Rahmouni 6., Juanra 23., Dróth Zoltán 36., illetve Dmytro Ivanov 6., 10., Aleksei Chekhovski 31.,38.  A csoport másik találkozóján a Zagreb 5-4-re legyőzte a Baku Unitedet. A további program: 2015. szeptember 30. szerda 15:30 Lidselmas-Baku United FC 17:45 Rába ETO-Nacional Zagreb 2015. október 2. péntek 16:30 Nacional Zagreb-Lidselmas 19:00 Baku United FC-Rába ETO A helyszínen tekintette meg a mérkőzést Marcos Angulo, az ETO-val korábban két bajnoki címet is nyert spanyol edző, aki jelenleg a Haladás edzője, valamint Fehér Zsolt a Dunaújváros, és a válogatott jelenlegi edzője, aki tavaly még az ETO pályaedzője volt. Őket kértük meg a meccs értékelésére: Fehér Zsolt: - Ezen a szinten minden másodpercben koncentrálni kell, mert ha nem, akkor abban az esetben azonnal büntet az ellenfél! Sajnos az ETO tegnap kétszer is így járt az első és a második félidőben is, egy oldal-berúgás után! Jó mérkőzés volt, sokat dolgozott az ETO, hogy megnyerje a találkozót, sajnos ez most nem sikerült! Remélhetőleg a mai napon sikerül győzelemmel zárni a mérkőzést, és így esély marad a továbbjutásra! Marcos Angulo: - Kissé meglepő volt az első fordulóban, hogy a horvát csapat nehezen győzött a Baku ellen. Nagyon kiegyenlített volt a játék, ahol a horvát minőség döntött. A második meccsen az agresszív fehérorosz csapat meglepte az ETO-t, egy nagyon komoly, és határozott játékkal. Nagyon nehéz csoportban van az ETO, de tudni kell, hogy ezen a szinten egyre nehezebb játszani Európában. Nyáron elemeztük Jordival ezt a csoportot, és tudtuk, hogy fehérorosz csapat lesz a legnehezebb a három ellenfél közül. Van négy játékosuk Ukrajnából, nagyon erősek fizikailag. Most fogunk játszani a horvátok ellen, amely egy teljesen más stílusú csapat. Láthattuk az első meccsen, hogy nagyon technikásak, több válogatott játékosuk van, legjobbjuk Tihomír Novak. Ma viszont nyernie kell az ETO-nak, mert a csoport végződhet három 6 pontos csapattal is, és gólkülönbség is nagyon fontos lehet. Nagyon jó lenne nyerni 2 góllal ma, hogy biztosítsuk a jó pozíciót a harmadik napra. A harmadik ellenfél a Baku United, bár esélyes volt akár a csoportgyőzelemre is, anyagi gondok miatt meggyengült, ezért szinte új csapatot kellett építeniük az utolsó két hétben. Remélem győzni tud az ETO ma, hogy életben maradjon a továbbjutás remény az utolsó fordulóban az Elit Körbe való jutáshoz. [gallery ids="43651,43654,43655,43657,43660,43661,43664,43666,43669"]

2024.04.22 | 14:47
2024.04.21 | 09:07

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00