Vereséggel búcsúzott az NB I-től a Göcsej SK
2017.06.13 | 12:29
Vereséggel búcsúzott az NB I-től a Göcsej SK  A férfi futsal NB I alsóházi rájátszásának utolsó mérkőzésén a Ferencvárost fogadta a Göcsej SK, akik a mérkőzéstől függetlenül már búcsúztak az első osztálytól. Göcsej SK- FTC-Futsal Fisher Klíma 0-1 (0-0) Zalaegerszeg, 50 néző Játékvezetők: Kovács Gábor (Wittner, Babos) Göcsej SK: Cseresnyés, Szőke, László, Horváth D., Apatini, Csere: Simon, Kaj, Tóth, Keszei, Koronczai, Szente, Gugcsó, Edző: Bagó Gábor FTC: Laucsek – Safar, Komáromi, Birinyi, Andorka Csere: Borsi, Karacs, Szegő, Hegyi, Horváth B, Cséka, Fehér D Edző: Felipe Matos Gólszerző: Karacs Az első félidőben lendületesebben játszotta a vendégcsapat és többet is birtokolták a labdát a zöld –fehérek. Cseresnyés Alex remek napot fogott ki és többször is bravúrral hárította a fővárosi próbálkozásokat. A félidő hajrájában mindkét csapatnak akadt egy-egy nagy ziccere, de az eredmény nem változott és maradt a gólnélküli döntetlen. A félidőben a vendégek értesültek a másik alsóházi mérkőzés végeredményről, ahol a Nyírgyulaj 5-3-ra legyőzte a Bőny együttesét. Ez azt jelentette a Fradi számára, hogy osztályozó nélkül bennmaradtak az első osztályban. Ez a második félidei játékukon is meglátszott, mivel már nem akkora elánnal támadták a Göcsej kapuját. A hazaiak előtt több helyzet is adódott, de ahogy eddig i a helyzetkihasználásuk hagyott némi kívánnivalót. A 37. percben Andorka húzta meg a bal szélt és középre lőtt labdájába jó ütemben ért bele Karacs és vezetést szerzett csapatának (0-1). A hátralévő percekben mindent megpróbált a Göcsej, de nem tudta bevenni Laucsek kapuját így vereséggel búcsúztak az első osztálytól. Bagó Gábor:- Köszönöm a játékosoknak, akik kitartottak végig a csapat mellett és azoknak a játékosoknak is, akik a rájátszásban segítettek nekünk. Remélem nem így lesz vége a zalaegerszegi futsalnak. Felipe Matos: - Szeretném megköszönni a vezetőségnek, akik hittek bennünk és végig támogattak; a stábnak, akik nagyon keményen dolgoztak, hogy el tudjuk érni a célunkat; a szurkolóknak, akik végig írtak, hívtak és jöttek... Természetesen külön szeretném a játékosainknak is megköszönni, akik nyitottak voltak a változásra, és az utolsó percig hittek abban, hogy többre képesek, és hogy együtt megcsináljuk. Itt nem a játékosok szolgálták a stratégiát, hanem a stratégia a játékosokat, és ennek lett az eredménye, hogy NBI-esek vagyunk jövőre is, osztályozó nélkül. Ez megint csak azt mutatja, hogy ezek a fiúk, akiket már sokan leírtak, feltámadtak és megmutatták, hogyan kell képviselni a Ferencvárost. Ez férfimunka volt! Gratulálni szeretnék az ellenfél edzőjének Bagó Gabinak, aki profi hozzáállással, becsületesen csinálta végig a bajnokságot, és megmutatta az egész országnak, hogy igenis, ez a sport még mindig a tiszteletről is szól. Az alsóházat a Nyírgyulaj nyerte a Ferencváros előtt, míg a Bőny a harmadik helyen osztályozóra kényszerült, a Göcsej pedig kiesett az NB I-ből. Hogy miképpen alakul a zalaiak sorsa nem lehet tudni, annyi bizonyos, hogy sok szimpatizánst szereztek ennek a sportnak a megyeszékhelyen és kár lenne, ha így érne véget a csapat története. df Jóna István

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00