Vereség a szezonnyitón
2017.09.06 | 17:56
Vereség a szezonnyitón Göcsej SK - REAC Sportiskola SE 2-3 (0-0)
Férfi futsalmérkőzés, NB II. Nyugati csoport 1. forduló, Zalaegerszeg. Jv: Vass István, (Fekete László, Karsai Roland). Göcsej SK: Cseresnyés - Szabó Bence, Koronczai, Kaj, Keszei. Csere: Simon, Szabó Benjamin, Pergel, Darabos, Szente. Vezetőedző: Bagó Gábor. REAC Sportiskola SE: Tusor - Illés, Kollár, Somogyi B., Elek. Csere: Tüskés, Hornok, Tóth Á. Takó B., Szántovszki. Játékosedző: Kollár Zsolt. Gólszerzők: Pergel D. (35.), Szabó Bence (38.) ill. Somogyi B. (30.), Tóth Á. (36.), Illés K. (40.) gocsej reac bb A REAC tavaly bronzérmet szerzett az NB II - es bajnokságban, a második vonal meghatározó csapata. A Göcsej SK új csapat építésére kényszerült. A rákospalotaiak kezdtek jobban, Cseresnyés kapus az első három percben három alkalommal is góltól mentette meg a csapatát. Az első játékrészben a vendégek uralták a mérkőzést, de továbbra sem bírtak a Göcsej SK nagyszerűen védő kapusával. A félidő vége előtt Szabó Bence veszélyeztetett, de a REAC hálóőre is a helyén volt. Kollár egyedül vezethette az egerszegi kapura a labdát, de ezt a párharcot is Cseresnyés nyerte. A második félidő kiegyenlítettebb játékot hozott. Gólszerzési lehetőség először a vendégek előtt adódott, de Somogyi egy lépésről sem talált a kapuba. A vendégek támadója a 30. percben javított, kidolgozott akció végén megszerezte a vezetést. gocsej reac dd A 35. perben egyenlített a Göcsej. Keszei a labdaszerzés után pontosan passzolt, Pergel lőtte a gólt (1-1). Hatalmas iramot diktáltak a csapatok, mindkét oldalon helyzetekkel. A 37.percben Tóth Ákos ismét a fővárosiaknak szerzett vezetést. Két perc múlva egyenlítettek a zalaiak. Szabó Bence 10 m-ről nagy erővel bombázott a kapu jobb oldalába. (2-2). Közvetlenül a vége előtt szabálytalanságot reklamáltak a hazaiak. A sípszó elmaradt és Illés megszerezte a vendégek győztes gólját.(2-3). Csak a középkezdésre maradt idő. gocsej reac ee Az első félidőben Cseresnyés bravúrjainak köszönhetően maradt a mérkőzésben a Göcsej SK. Szünet után nagyot javult a hazaiak teljesítménye és rászolgáltak volna a pontszerzésre. A Fortuna a REAC mellé állt. Bagó Gábor a Göcsej SK vezetőedzője: - A mai mérkőzésen sokat tettek a játékosaim a pontszerzésért, sajnos balszerencsés vereséget szenvedtünk. Egyenlőre a legfontosabb feladatunk a csapatépítés, ami a bajnoki rajtra még nem fejeződött be. Bízom benne,hogy méltó körülmények között készülhetünk, és rövid időn belül ismét népszerű lesz a futsal Zalaegerszegen. Forrás: zalasport.hu Fotó: Pente Valéria