Vendégként verte meg a címvédőt a Székelyudvarhely
2016.11.10 | 20:24
Bravúros sikert aratott kedden este a Futsal Klub Székelyudvarhely, a teremlabdarúgó 1. Liga 10. fordulójában a címvédő Marosvásárhelyi City’us otthonában négy góllal nyert.
Cityus FK Szekelyudvarhely 04_b Rosszul kezdődött a találkozó az FK számára, hiszen már az 51. másodpercben hátrányba került, Vlad Țipău volt eredményes. Szőcs László hamar egyenlíthetett volna, de a hazaiak hálóőre a helyén volt, majd Mimi Stoica találta telibe a kapufát. Ezt követően újabb udvarhelyi ziccerek maradtak ki, majd a 8. percben Siliont szöktették a bal oldalon, aki becsapta a kapust, és egyenlített. Nem sokkal később Grigorașnak kellett nagyot védenie, majd az FK egy perc alatt két gólt szerzett: előbb Miklós gurított el a kapus mellett, majd a középkezdést követően labdát szerzett a csapat, Szőcs László pedig kettőre növelte az előnyt. A City’us mezőnyjátékosra cserélte kapusát, a fölény pedig a 18. percben góllá érett, Duque szépített. A szünet előtt ismét Grigorașra volt szükség, hogy ne egyenlítsen a házigazda. Cityus FK Szekelyudvarhely 03_b A második félidő az elsőhöz hasonlóan kezdődött, ezúttal a 20. másodpercben jött a hazai gól, Covaci volt eredményes. Az FK-t nem fogta meg az egyenlítés, kezdeményezőbben játszott, a 27. percben kapufát lőtt, az újabb találatot viszont a házigazda szerezte, Țipău duplázott. Az udvarhelyi válasz Kedei révén érkezett, majd Mimi Stoica találatával ismét a City’usnál volt az előny. A 35. percben Szőcs László buktatásával kigyűlt a hazaiak csapathibája, a kisbüntetőt Silion végezte el, lövését védte a kapus, a kipattanót viszont bevágta. Az utolsó öt perc Szőcs Lászlóról szólt, az FK gólfelelőse négyszer zörrentette meg a házigazdák hálóját, az FK pedig 9–5-re nyert. Cityus FK Szekelyudvarhely 02_b Látszik, hogy a City'usnál több játékos is sérülés miatt hiányzik. Bár az UEFA Futsal Cupban bejutottak a legjobb 16 csapat közé, a bajnokságban nem remekelnek a vásárhelyiek, hét mérkőzésből hármat nyertek meg, kettőt kikaptak, kettőn pedig osztozkodtak a pontokon. Nagyon kemény mérkőzés előtt áll a címvédő, a második helyen álló Galaci United fogadja vasárnap 18 órától. Az FK hangzatos sikert aratott a bajnok otthonában, vasárnap 18 órakor pedig papíron könnyed találkozó vár a fiúkra, a sereghajtó Kézdivásárhelyi KSE látogat Udvarhelyre. Mestermérleg: Cosmin Gherman, City’us: „Szoros és látványos mérkőzés volt, Udvarhellyel mindig nehéz meccseket játszunk. Nagyon sok helyzetet kihagytunk, többet hibáztunk, míg a tapasztaltabb udvarhelyi csapat figyelmesebb volt a befejezésnél, és összességében megérdemelte a győzelmet”. Jakab Zoltán, Futsal Klub Székelyudvarhely:Tapasztaltabb játékosaink vannak, és jobb játékerőt képviselünk. Nagyon sokat vártunk erre a győzelemre, hiszen az utóbbi időben nem tudtunk Marosvásárhelyen sikert elérni. Ezzel a három ponttal tartjuk a lépést az élbollyal. Reális célkitűzés számunkra, hogy a bajnokság végén kisdöntőt játsszunk”. Teremlabdarúgó 1. Liga, 10. forduló: Marosvásárhelyi City’us–Futsal Klub Székelyudvarhely 5–9 (2–3), Gólszerzők: Țipău (1., 28.), Duque (18.), Covaci (21.), Stoica (32.), illetve Silion (8., 35.), Miklós (12.), Szőcs László (12., 35., 37., 39., 39.), Kedei (29.). További eredmények a 10. fordulóból: Sepsiszentgyörgyi Sepsi Futsal–Resicabánya 7–2 (5–0), Temesvári Informatica–Galaci United 3–0 (1–0), Kolozsvári Clujana–Dunărea Călărași 0–2 (0–0), Jászvásári CSM Poli–Dévai Autobergamo 3–4 (1–2), a Kézdivásárhelyi KSE szabadnapos. Tabella: 1. Déva 22 pont (54–19-es gólkülönbség) 2. Galac 22 (35–19) 3. Udvarhely 19 4. Călărași 18 5. Temesvár 16 (-1 meccs) 6. Jászvásár 11 (37–31) 7. Marosvásárhely 11 (23–18/-2 meccs) 8. Sepsiszentgyörgy 10 9. Resicabánya 7 10. Kolozsvár 3 11. Kézdivásárhely 0. forrás: szekelyhon.ro

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00