Veled vagyunk Üveg!
2016.11.28 | 09:44
Veled vagyunk Üveg! Múlt hét elején, méltósággal viselt, súlyos betegség következtében, 51 esztendősen elhunyt a magyar női futsal meghatározó egyéniségének tartott Üveges Katalinnak az édesanyja. Aki ismeri a kitűnő játékost az pontosan tudja, hogy mennyire szerette és közel állt hozzá anyukája, s így szavakkal lehetetlen kifejeznünk azt a mélységes fájdalmat, amit Üveg ezekben a napokban is átél. Tudjuk, hogy hosszabb folyamat lesz ezt a tragédiát feldolgoznia neki, de azt biztosan állíthatjuk sokan állnak,állunk mellette, a női futsal társadalom biztosan. Az Airnergy -Szekszárd mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek meg Katalin asszonyról, a mérkőzés után pedig a két csapat játékosai és vezetői " Veled vagyunk Üveg" transzparenssel jelezték,hogy együtt-éreznek gyászoló társukkal. Csodálatos és megható gesztus volt! A mérkőzésen a két csapat játékosai példamutatóan viselkedtek, nem volt reklamálás, sportszerűségből is jelesre vizsgáztak a résztvevők, tehát méltó volt az összecsapás azokhoz az emberi értékekhez, ami Üveges Jánosnét jellemezte. Az Airnergy rendkívül szervezetten játszott az első játékrészben, Deczki Vanda kapuját kizárólag átlövésekkel veszélyeztette leginkább Ganczer Hajnalka és Megyes Ágnes, de ezeket magabiztosan hárította a jó formában lévő hálóőr. Természetesen nem csak védekeztek hanem gyors kontrákat is vezettek a hazaiak s ha Bozsik Nikolett jobban koncentrál a kapu előtt akár 2-3 gólt is szerezhetett volna. Így is Ferenczi Anna tanítványai mehettek egygólos előnnyel pihenőre, miután Bereczki Orsi ívelése után Pável Dominika fejelt Hargas hálójába. A térfélcserét követően felpörgött és egyre nagyobb fölénybe került a Szekszárd, s már nyoma sem volt az első 20 percben mutatott kissé ötlettelen, kevés kreativizmussal párosuló játékuknak. A kimagasló tehetségű, igen mozgékony Buchmüller Petra fantasztikus lövéssel, egy formás akció végén kiegyenlített, s ekkor már sejteni lehetett, hogy hamarosan a vezetést is meg fogja szerezni a bajnoki tabella második helyezettje. Így is történt, a hazai játékosok elfáradtak, s az utolsó 10 percben Bogárdi Mónika, Szekér Anita és Horváth Katalin is feliratkozott a góllövők közé, így Bereczki Orsolya találata csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő. A vendégcsapat a második félidei játékával rászolgált a sikerre, míg az Airnergy bebizonyította, hogy több van bennük annál mint amit a bajnokságban eddig elértek. Külön kiemelnénk, Szekér Anita, Buchmüller Petra, Ganczer Hajnalka és Megyes Ágnes játékát aki hatalmas mezőnymunkát végeztek és rendkívül alázatosan tették dolgukat. Női NB I, 9. forduló Airnergy FC - Szekszárdi Football Club 2-4 (1-0) Csömöri Sportcsarnok, 60 néző Játékvezetők: Kénoszt Zsolt - Kénoszt Éva Noémi - Bardi Klaudia Barbara Airnergy: Deczki Vanda Kinga - Bozsik Nikolett, Folk Zsuzsanna, Bereczki Orsolya, Pável Dominika Csere: Fehér Vivien, Szabó Krisztina Edző: Ferenczi Anna Szekszárd: Hargas Annamária - Horváth Katalin, Ganczer Hajnalka, Megyes Ágnes, Szekér Anita Csere: Blesz Nikoletta, Buchmüller Petra, Fábián Rebeka, Mausz Renáta, Urbán Anett, Bogárdi Mónika Edző: Micskó Márk Gólszerző: Pável Dominika, Bereczki Orsolya illetve Buchmüller Petra, Bogárdi Mónika, Szekér Anita, Horváth Katalin Kiállítva: Pável Dominika (40.perc) Ferenczi Anna: - Hihetetlen elszántsággal és elánnal kezdtük a mérkőzést...és fejeztük be......számomra sikerrel..ma Szinte először a bajnokságban "CSAPAT"-ként működtünk...nem számított semmi, csak a foci szeretete...és a bizonyítási vágy, hogy mi IS ide tartozunk..a körülményekhez képest mindent el is követünk és hibáztunk is, mint bárki..de ez a nap sok mindenért kárpótolt...és adott választ..egy Csapatról. És emberekről.. Gratulálok a Szekszárdnak a győzelemhez és kívánok én is sok sikert a folytatáshoz...ahogy csapatomnak is...meghatott az "Üvegnek" szervezett búcsúztató is..nemes gesztus volt... Micskó Márk (Szekszárd): - Nagyon sok erőt és kitartást kivan a Szekszárdi FC minden játékosa Üveges Katalinnak és családjának ezekben a nehéz napokban! Nem volt könnyű a mérkőzés, de ezt tudtuk előre, így is készültünk. Az első félidőben a kapu előtt még nem voltunk elég élesek, aztán a félidő második felére picit frusztráltakká is váltunk. Ezt megbeszéltük a szünetben, hiszen olyan nagy problémát nem láttam a lányoktól. A második félidő már rendben volt, így úgy gondolom, hogy teljesen megérdemelten győztünk, egy nagy szívvel és akarattal küzdő Airnergy ellen. Gratulálok a lányaimnak az újabb győzelemhez, Ferenczi Annának és játékosainak pedig további sok sikert kívánok!