Végül könnyed Dunaferr-siker
2017.02.28 | 11:23
Végül könnyed Dunaferr-siker Korán kétgólos hátrányba került, de még az első félidőben fordított, s végül magabiztos, 7-3-as győzelmet aratott a Göcsej elleni bajnokin a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata, mely újabb három pontjának köszönhetően megerősítette második helyét az NB I-es tabellán.
 A találkozó esélyesének a Dunaferr számított, hiszen a tabella második helyén álltak.  Ez azonban nem jelentette azt, hogy már előre zsebben lenne a három pont. Már az első percben két védeni valója is akadt Rigónak, aki mindkét esetben lábbal hárította a közeli próbálkozásokat. Vargától érkezett ezekre a válasz, aki két esetben tette naggyá a göcseji kapust. Fridrich kilenc méterről szánta el magát lövésre, Cseresnyés azonban ezt szép mozdulattal hárította. Ettől kezdve vette át az irányítást a Dunaferr, melyet Fekete kapufája erősített meg. A folytatásban jól járatták Józsáék a labdát, viszont feljavult a vendégek védekezése, így a kapuig el sem jutottak a hazaiak. A 9. perc végén egy ártatlannak tűnő szituációból viszont betaláltak a göcsejiek. Sarokrúgásnál elszámolták magukat a hazai védők, így a kapu előtt tisztán maradt László, aki közvetlen közelről passzolt a hálóba (0:1). Fekete próbálkozott két perccel később, aki kapásból próbálta bevenni a rövid alsót. Ahelyett azonban, hogy egyenlített volna a Dunaferr, ismét gólt szerzett a Göcsej, ezúttal Nagy köszönte meg, hogy nem volt rajta védő (0:2). Ettől teljesen megzavarodott a hazaiak védekezése, hiszen Fekete nem értette meg magát kapusával, Rigóval, így centiken múlt, hogy nem a saját kapuba került a kapusának hazafejelt labda. Egy szerencsés góllal mégis sikerült bevenni Cseresnyés kapuját, Németh a kapusról visszapattant labdát terelte a kapuba (1:2). Ezt követően Fehér Zsolt kért időt, mely jó hatással volt tanítványaira, hiszen Horváth azonnal egyenlített, aki védhetetlenül bombázott a léc alá (2:2). A fölény újabb találattá érett a 18. percben. Gorjanácz kapott remek passzt a kilencesen, aki nem sokat teketóriázott, hiszen kapásból vette be a göcseji kaput (3:2), sőt, Németh távoli bombája is utat talált a hálóba (4:2). Alaposan megfordította tehát az állást a Dunaferr az első félidőben, akik a fordulás után sem adták alább. Varga, majd Klacsák próbálták növelni a két gárda közötti különbséget, de az üres kapuba sem sikerült betalálniuk. Gorjanácz tesztelte Cseresnyést, miközben biztosan tartotta kétgólos előnyét a Dunaferr. Mivel a vendégek játékában semmi átütő erő nem volt, nyugodtan játszhattak a hazaiak, akik Fekete révén megszerezték ötödik találatukat is (5:2). A már lassan edzőmeccs hangulatúvá szelidült találkozón Rigó kapusnak semmi dolga nem akadt, amely miatt Fehér Zsolt le is vitte a kapujából, gyakorolva az öt a négy elleni szisztémát. Ez azonban nem jött össze, mivel Szőke a saját hatosáról gurított az üres kapuba (5:3). Az üres kapus gól a hazaiaknak is sikerült, de ehhez az kellett, hogy Fekete és Németh úgy játszanak össze, hogy azzal a kapust ki tudják csalogatni a vonalról, és maradjon védtelen a kapuja (6:3). Az utolsó előtti percben tovább nőtt a hazai előny. Fridrichtől indult a támadás, és Feketénél ért véget, aki fél méterről bombázott zalaegerszegiek kapujába (7:3), ezzel beállítva a végeredményt. Dunaferr DUE Renalpin FC – Göcsej Sport Klub 7:3 (4:2) Dunaferr DUE Renalpin FC: Rigó László – Horváth Norbert 1, Klacsák Bence, Fridrich Dávid, Varga Csaba. Cserék: Varsányi Áron – Németh Péter 3, Schrancz Balázs, Fekete Róbert 2, Németh Tamás, Gorjanácz Márió 1, Józsa Tamás. Vezetőedző: Fehér Zsolt. Göcsej Sport Klub: Cseresnyés Alex – Szőke Ádám 1, László Dávid 1, Horváth Detre, Gugcsó Benjamin. Cserék: Koronczai Patrik - Csire Ádám, Bagó Gábor, Pesti Attila, Tóth Zoltán, Simon Martin, Nagy Gergő 1, Balikó Milán. Vezetőedző: Bagó Gábor.  - dunaujvaros online -