Vasas Futsal Klub – UTC Szeged 7-2 (4-1)
2014.09.27 | 00:00
Már az elsõ percektõl hatalmas iram jellemezte a találkozót, és bár mezõnyben nem játszott alárendelt szerepet, több pontrúgás utáni figyelmetlenség okán komoly hátrányba került az újszegedi csapat a félidõ derekára. (3-0) A szünet elõtt Juhász és Sivák révén váltottak ütést a felek, így a Vasas nyugodt elõnnyel kezdhette a második felvonást. (4-1)

Brinszky Adrián legénysége bátran kitámadott, igyekezett közelebb kerülni ellenfeléhez, és bár Berndt találatával ez a folyamat el is kezdõdött, Molnár rövid távon belül ismét visszaállította a korábbi differenciát. (5-2) A hajrában még Molnári is kilõtte a bal alsót, Sivák pedig saját térfelérõl emelt az üres kapuba, így összességében magabiztos gyõzelmet arattak az angyalföldiek. (7-2)

Ezzel az eredménnyel a Vasas megszerezte második gyõzelmét, és bár sok gólt kapnak, de sokat is rúgnak, így pozitív gólaránnyal megerõsítették helyüket a középmezõnyben.

Futsal NB I., 5. forduló:

Vasas Futsal Klub – UTC Futsal Team 7-2 (4-1)
Budapest, Vasas Sportcsarnok, 50 nézõ. Vezette: Takács István (Szabó Ferenc Szilárd, Erdélyi Tamás).

Vasas: Kovács – Veres, Nagy, Sivák, Szeghy.
Csere: Gál (kapus), Szalay, Turnai, Molnár P., Molnári Á., Farkas, Boznánszky.
Edzõk: Mezõfalvi Lóránd, Sivák Péter.

UTC: Halász – Brinszky, Polczer, Juhász, Berndt.
Csere: Béry (kapus), Ferenczi, Balogh, Mészáros, Bánóczki.
Vezetõedzõ: Brinszky Adrián.

Gólszerzõk: Szeghy (10′), Molnár P. (11′, 28′), Nagy (13′), Sivák (18′, 39′), Molnári Á. (36′), ill. Juhász (17′), Berndt (26′).

Sivák Péter: Sok alapvetõ hibát követtünk el, amiket ki kell javítanunk, ami nem lesz egyszerû, de megyünk tovább a megkezdett utamon! Remélem, hogy jó irányba megy a csapat, bízom bennük! Gratulálok a csapatomnak! További sok sikert a Szegednek a bajnokságban!

Brinszky Adrián: Mamlasz brigád vagyunk, szimpatikus vendégcsapat benyomását keltettük.