Váratlan Sárvár-bravúr; tovább menetelt az UTE és az MFA
2021.10.20 | 15:09

Az NB II Nyugati csoportjában az első veresége után rögtön jött a második a Haladás II számára, ezúttal a Sárvár örülhetett a szombathelyiek ellen. Az UTE továbbra sem tud hibázni, és ismét győzött az MFA is, ezzel már dobogós. Fordulatos meccsen nyert a Nagykanizsa, míg a PEAC Tihanyról hozta el a három pontot.

Az előző fordulóban megszerzett első sikere után nagyszerűen kezdett a Dunaújváros, tíz perc alatt már két góllal vezetett, de a szünet előtt szépített a Nagykanizsa. Aztán a második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, góllal, ám a vendégek parádés két percet produkáltak fél óra elteltével, és három gólt szerezve fordítani tudtak! Igencsak sűrű a mezőny, de a Nagykanizsa ezzel a negyedik helyre lépett, az újvárosiak maradtak utolsó előttiek.

Az, hogy a Haladás II a másik százszázalékos, az UTE ellen elvesztette a hibátlan mérlegét, nem volt meglepetés, ám a Sárvár ellen erre kevesen számítottak. Sokáig nem született gól, a 12. percben aztán Halmos Máté a korábbi klubja ellen megszerezte a vezetést. Vidák Balázs öt perc alatt két gólt szerezve fordított, de a szünetre egyenlített a Sárvár. A második félidő pedig aztán már a vendégeké volt, Halmos újabb találata és a góllövőlista másodikja, Kuti András duplája eldöntötte a találkozót, meglepetésre a Sárváré lett a három pont.

A Tihany is a múlt héten aratta az első sikerét, vezéregyéniségük, Csernay Dávid pedig a 10. percben meg is szerezte a vezetést a PEAC ellen. A vendégek azonban a szünetig fordítani tudtak, a második félidőben pedig remekül védekeztek, olyannyira, hogy már nem is született újabb találat, a pécsiek így elvitték a három pontot.

Egyértelmű esélyese volt az UTE a REAC elleni párharcnak, de a rákospalotaiak már az első percben betaláltak, aztán pedig egy öngóllal megduplázták előnyüket. A lilák a szünetig viszont egyenlíteni tudtak, a második félidőben pedig hengereltek, a mesterhármasig jutó Huszty Dániel vezérletével 6–2-re nyertek, így továbbra is százszázalékosan vezetik a bajnokságot.

A forduló legkiélezettebb találkozójának ígérkezett a Szigetszentmiklós–MFA találkozó, ennek megfelelően 1–1-es döntetlennel mentek szünetre a csapatok. A második félidőben a hazaiak ismét megszerezték a vezetést, és erre is jött a vendégválasz, aztán viszont két újabb találatot szerzett a „Cső-Montage”, így elvitte a három pontot, és fellépett a dobogóra.

Az ELTE–BAK-Maximo meccset a hazai csapat csarnoképítése miatt elhalasztották.

FÉRFI FUTSAL NB II NYUGATI CSOPORT, 6. FORDULÓ

Dunaújváros – Nagykanizsa 3–4 (Bartha, Lajos, Csányi, ill. Szőke 2, Kollár, Józsa)