Váci győzelem a Kinizsi elleni rangadón!
2016.03.24 | 12:52
Váci győzelem a Kinizsi elleni rangadón! NBII Közép csoport 22. forduló   VÁC FUTSAL SE - DUNAKESZI KINIZSI FUTSAL 7-5 (5-1) A mérkőzés előtt a Kinizsi állt az első helyen a vesztett pontok tekintetében a Közép csoportban. Ám, mint ahogy a szomszédvárak mérkőzésein lenni szokott, ilyenkor nem mindig az esélyesebb, vagy másképp mondva a papírforma győzedelmeskedik. Így történt ez most is. A Kinizsi nekiesett a hazaiaknak rögtön a mérkőzés elején, nem törődve a védekezéssel. A Vác viszont fegyelmezetten visszaállt, és könyörtelenül büntetett minden elvesztett labdát, minden hibát. 5-1 után kezdett éledezni a Dunakeszi, ekkor parázs lett a mérkőzés, és a szép számú nézőközönség jól szórakozhatott, pártállástól függetlenül. Végül is a Kinizsi nem tudta utolérni a Vácot, amely megérdemelt győzelmet aratott, főleg kiváló kapusteljesítményének, illetve Vén Gabi és Hirt Geri ragyogó játékának köszönhetően. MMSZ SE - BRAND MISSION TOLNA-MÖZS 7-1 (4-0) Egy pont különbséggel álltak a csapatok a meccs előtt a tabellán, így igazi hatpontos meccsre volt kilátás. Sokan szoros küzdelemre számítottak, de végül meglepően sima lett a hazaiak számára. Már az első félidő követően négy gól volt a különbség, amit a fordulás után tovább növelt a Málta, így végül nagyarányú győzelmet aratott.   INTER CDF SE - ROMHÁNY SE 4-10 (1-3) A Romhány a sereghajtóhoz látogatott, így kötelező volt a számára a három pont begyűjtése, és ennek megfelelően játszottak. Az első félidőben még tartotta a lépést az Inter, de a fordulás után már kidomborodott a tudáskülönbség, és magabiztosan nyertek a vendégek.   UTE - PTE PEAC FUTSAL 1-13 (0-5) A pécsiek úgy léphettek pályára, hogy tudták, a Kinizsi kikapott, így győzelem esetén 3 pontot hozhatnak rajtuk. Ehhez képest az első 10 percben nem találták a hazaiak ellenszerét, de utána megtört a gólcsend és beindult a henger, és összesen 13 gólig meg sem álltak. A gólkülönbség javításra is nagy szükségük van a pécsieknek, hiszen annyira szoros a dobogó, hogy lehet, hogy a gólkülönbség fog dönteni.   1988 DÉLI FC - ÚJPEST FC-220 VOLT 5-4 (2-1) A hazaiak kissé foghíjasan és tartalékosan álltak ki, de ez sem akadályozta meg őket abban, hogy begyűjtsék a három pontot. Hiába hozott kiegyenlített játékot a találkozó, a vendégek erejét felemésztette, hogy végig szaladjanak az eredmény után. A liláknak sikerült is ledolgozni három gólos hátrányt, de végül az angyalföldiek a hajrában a maguk javára fordították az eredményt, így továbbra is őrzik ötödik helyüket.   Pénteken játszották: GARVITTAX - PAFC-MITRE 7-8 (3-3) Könnyed meccsre számíthatott a Piliscsaba, legalábbis papíron, de a hazaiak felszívták magukat így igencsak megnehezítették ellenfelük dolgát. Az első félidő után meglepetésre döntetlen állt az eredményjelzőn, pedig a PAFC már három góllal is vezetett. A 2. félidő elejét megnyomták a vendégek, és el is húztak négy góllal, de talán túl korán hátradőltek ismét, és így a hajrá szoros lett, bár a győzelmük nem forgott veszélyben. Azóta kiderült, hogy a Kinizsi kikapott Vácon, így a csabaiak állnak a tabella élén ismét.   VÁROSGAZDA UP. AKADÉMIA - SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC 3-6 (1-3) A hazaiak úgy léphettek pályára, hogy amennyiben nyernek, két pontra megközelítik aktuális ellenfelüket a tabellán, de végül nem így történt. A vendégek taktikusan játszottak és szünetig két gólos előnyre tettek szert, amit fordulás után tovább növeltek. A hajrában a hazaiak még szereztek két gólt, amivel csak kozmetikázni tudtak az eredményen. A Kecskemét ezzel a győzelemmel továbbra is versenyben van az ötödik helyért a Délivel szemben.