UTC Futsal Team - 1988 Déli FC 4 - 6
2014.12.16 | 00:00
UTC Futsal Team - 1988 Déli FC 4 - 6 Bár négygólos hátrányát ledolgozta az UTC a Vasas ellen, azonban nem tudta megszerezni a vezetést, és vereséggel zárta az idei évet. Fontos szezonzáró mérkõzés várt az UTC Futsal Teamre, hiszen amennyiben három ponttal gazdagodik a Vasas elleni mérkõzést követõen, minden esélye megvolt rá, hogy nem kiesõ helyen töltheti az ünnepeket. Nem úgy kezdõdött azonban a találkozó, hogy erre esélyt láthattunk volna. A Vasas letámadása nem igazán ízlett az UTC-nek, csak kevés alkalommal tudtak a kapu elé kerülni Ondrejóék. Ellenben az angyalföldiek több nagy helyzetet is kidolgoztak, és az ötödik percben kissé szerencsés módon, de meg is szerezték a vezetést, Vasasról éppen hogy a gólvonal mögé pattant a labda. Egy perccel késõbb már nagyobb volt a baj. Csendes maradt üresen középen, és kilõtte az alsó sarkot, két góllal vezettek a vendégek. A két bekapott gólt követõen éledezett az UTC, azonban kihagyta lehetõségeit, míg a túloldalon Vasas eltalálta ellenfelét, így jogos büntetõt lõhetett a fõvárosi csapat, amelyet Nagy értékesített is. Már hárommal ment a Vasas. A szünetig még mindkét alakulat szerezhetett volna gólt, de háromgólos vendégvezetéssel fordulhattak a csapatok. Az elsõ 20 percben inkább a Vasas akarata érvényesült a pályán, az UTC nem tudta hozni az elmúlt hetek jó játékát. No nem úgy a második félidõben! A félidõben kapust cserélt a Vasas, a beállt Kovács pedig bravúrokkal mutatkozott be. Úgy tûnt, csak idõ kérdése és szépít az UTC, azonban gólt a Vasas szerzett, miután Farkas visszahúzta a labdát, és laposan az alsóba lõtt, immáron néggyel vezetett a vendég gárda. Azonban a 30. perctõl lendült bele igazán az UTC: Puskás szépségdíjas gólját Mészáros értékesített ziccerét Tóth Attila hatalmas bombája követte, és máris csupán egyetlen gól volt a csapatok között, óriási feltámadást produkált ezzel az UTC. Tóth újabb rakétájával már egyenlõ volt az állás (4-4), és úgy tûnt, megállíthatatlan az UTC, azonban lélektanilag a lehetõ legrosszabbkor, rögtön az egyenlítést követõen újabb gólt szerzett a Vasas. Egy szép háromszögelés után Szeghy lõtt a kapuba, 4-5. Támadott az UTC, meg is volt a lehetõsége az újbóli egyenlítésre, de szerencséje sem volt, hiszen egyszer a kapufáról pattant ki a rosszul hazacsúsztatott labda, valamint Kovács kapus is jó formában szállt be a meccsbe. Végül Bánóczki öngólja döntötte el végleg a találkozót, aki a ziccerben érkezõ Vasas-játékos elöl csak úgy tudott felszabadítani, hogy saját kapujába sodorta a labdát, 4-6. A végén még a hatodik fault miatt rúghatott egy büntetõt az angyalföldi klub, de Vasas ezt megfogta, azonban nem tudta elkerülni az UTC a vereséget. UTC Futsal Team - 1988 Déli FC 4 - 6 (0-3) Szeged, újszegedi sportcsarnok, 150 nézõ. Vezeti: Viczián Mátyás, Flinta Zoltán (Petrovszki György) UTC: Vasas - Polczer, Puskás, Ondrejó, Bánóczki. Csere: Halász (kapus), Balogh, Tóth, Mészáros, Pióker. Vezetõedzõ: Brinszky Adrián. 1988 Déli FC: Gál - Nagy, Szalai, Sivák, Boznánszky. Csere: Kovács (kapus), Farkas, Szeghy, Ragadics, Mezõfalvi, Molnári, Csendes. Játékos-edzõ: Sivák Péter. Góllövõk: Puskás (30′), Mészáros (31′), Tóth (32′, 35′) ill. Mezõfalvi (5′), Csendes (6′), Nagy (12′, büntetõbõl), Farkas (25′), Szeghy (36′), Bánóczki (38′, öngól) Sárga lap: Mészáros (36′) ill. Szeghy (36′) Brinszky Adrián: "A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt."

Sivák Péter: "Más mentalitással lépünk pályára, mint sok csapat és ennek köszönhetjük a gyõzelmünket. Gratulálok a szegednek és sok sikert kívánunk nekik.

Forrás: szegedma.hu