Újvárosi bravúr az Aramis ellen
2021.02.16 | 12:42

Óriási csatában, a véghajrában három gólt is szerezve győzték le 5-2-re az Aramis együttesét a dunaújvárosi futsalosok a bajnoki alapszakasz utolsó fordulójában.
Az Aramis elleni hazai összecsapással zárta a bajnoki alapszakasz küzdelmeit hétfőn este hét órától a Dunaferr DUE Dutrade FC futsal csapata, mely a bravúr reményében vágott neki a találkozónak.

Sikerült is meglepniük ellenfelüket, s mindössze másfél perc játék után egy szép pontrúgás kombináció végén meg is szerezték a vezetést Németh László közeli perdítésével (1-0). Innentől játszhatták azt, amit szeretnek, vagyis a stabil védekezésből indított ellentámadásokat, s ezekből akadt is lehetősége a Facskó-csapatnak, ám a vendégekhez hasonlóan a dunaújvárosi fiatalok sem tudtak élni helyzeteikkel. Nem is tetszett a meccs alakulása a vendégeknek, s már a 8. percben időt kértek, de ez sem hozta meg a kívánt változást. A 12. perc végén azonban szinte a semmiből egyenlített az Aramis, mely Jenei révén használt ki egy méretes védelmi hibát, így kezdődhetett minden elölről (1-1).

Az egyenlítés fel is hozta az ellenfelet, ám a hazaiak védelme jól állta sarat sőt, a 16. percben Németh rázta le magáról emberét, majd az egész pályán végigrobogva adott remek passzt Boldizsárnak, aki nem hibázta el a ziccert, így újra náluk volt az előny (2-1). A játékrész hajrájában görcsösen játszott a fővárosi alakulat, s ha a hazaiak egy kicsit pontosabbak, akár tovább is növelhették volna fórjukat, de így sem volt oka a panaszra a hazai szakvezetésnek a félidő végén.

Végh Zoltán felvételei

A második felvonásnak egy sokkal erőszakosabb Aramis vágott neki, ám a vendégek továbbra sem tudtak igazán fogást találni a rendkívül fegyelmezetten védekező dunaújvárosi csapaton. Az egyre keményedő csatában egyik fél sem maradt a másik adósa, a mezőnyben viszont egyre nagyobb fölénybe került az ellenfél, de a védelem és Cseresnyés megtette, amit kellett, így továbbra sem változott az eredmény. A budaörsiek a 34. perc végén ismét időt kértek, majd átálltak az öt a négy elleni játékra, s ekkor valósággal kapujuk elé szögezték a hazaiakat, de Bartha egy remek labdaszerzés után saját kilenceséről gurított a jobb alsóba, megduplázva ezzel előnyüket a 38. percben (3-1). Az Aramis továbbra is kockáztatott, ám erre újra ráfizetett, mert előbb Csányi, majd Boldizsár is bevette az üresen hagyott kaput, végleg eldöntve ezzel a találkozót (5-1). Mindössze hat másodperccel a meccs vége előtt Fülöp szépített az eredményen, de ez már semmit nem számított. A forduló legnagyobb meglepetését okozva, óriásit küzdve arattak 5-2-es sikert az újvárosi fiatalok a hetedik helyezett Aramis ellen, megszerezve ezzel első pontjaikat a csapat novemberi átalakítása óta.

Dunaferr DUE Dutrade FC – Aramis SE 5-2 (2-1)