Újabb rangadót nyert a Kistarcsa, és ismét az élre állt
2021.04.29 | 14:28

Az NB II Keleti csoportjában megint rangadót nyert a Kistarcsa, ezzel visszavette a vezető helyét. Nyert a Maglód is, ezzel pontszámban ugyanúgy áll, mint a listavezető. A Kartal Gyöngyösön javított, míg a kiesési rangadó fordulatos meccsen döntetlennel ért véget.

FELSŐHÁZ

A forduló rangadóján a 6. percben még 2-1-re vezetett a Kincsem, ám utána a második félidő közepére 7-2-re elhúzott a Kistarcsa. A végére azonban feltámadtak a hazaiak, a 38. percre feljöttek egyre, de az egyenlítés nem sikerült. A vendégek így visszavették az első helyet a tabellán!

Két tartalékos csapat meccsén a 33. percben még döntetlen volt az állás a Gyöngyös-Kartalon, de a végjáték a vendégeké volt, így behúzták a három pontot, ezzel négy pontra vannak a dobogótól, míg a hazaiak leszakadni látszanak a felsőházi mezőnytől.

Remekül kezdett a Csenger Maglódon, ám az első félidei döntetlen után a második játékrész elején elhúztak a hazaiak, 6-3-ról pedig már nem volt visszaút. A Maglód ezzel pontszámban ugyanúgy áll, mint a listavezető Kistarcsa, de a kevesebb győzelme (az alapszakasz is beleszámít) miatt a második.

ALSÓHÁZ

A kiesési rangadón a Nyírség már 6-2-re is vezetett Mádon, de a második félidő közepén a hazaiak összeszedték magukat, és megfordították a találkozót! Az utolsó percben aztán a vendégek egy öngólnak köszönhetően még egy pontot megmentettek, de így az utolsó helyen maradtak.

A Nyírbátor-Miskolc meccsen a hazaiak magabiztos győzelmet arattak, a vendégek csak a végén tudtak kozmetikázni az eredményen.

FÉRFI FUTSAL NB II, KELETI CSOPORT, 5. FORDULÓ
FELSŐHÁZ
Kincsem – Kistarcsa 7-8
(Ficsor 3, Vörös, Sárközi 2, Lovasi, ill. Méhes 3, Besnyő, Dolhai, Barabás Á. 2, Néma)
Gyöngyös – Kartal 4-6 (Timon 2, Czéh 2, ill. Barabás M. 4, Irhás, Bánfalvi)
Maglód – Csenger 7-5 (Seregy 3, Sipos, Vékei, Tatai, Simon, ill. Balogh, Rigó 3, Lengyel)

ALSÓHÁZ
Mád – Nyírség 7-7
(Dorogi, Bodnár, Balogh 2, Titkó 3, ill. Kiss 3, Forgó 2, Szegedi, Szűcs (öngól))
Nyírbátor – Miskolc 7-4 (Tóth 3, Somogyi 2, Mizsei 2, ill. Varga 2, Kiss (öngól), Grallert)