Újabb Nyíregyháza-bravúr; nyert a Maglód és a Rubeola is
2021.10.06 | 07:29

A Maglód és az újonc Nyíregyháza nyerte a forduló rangadóit, a Rubeola pedig újabb győzelmet aratott, így ez a hármas máris ellépett picit a mezőnytől. Bravúros sikert aratott idegenben a Gyöngyös és a Mád, valamint vendégként nyert a DAFC Szeged is, amelynek a Bodon Péter FC-t kiütve lett meg az első NB II-es győzelme.

A remekül rajtoló Nyírbátor a felemásan kezdő Gyöngyöst fogadta, így a hazaiak tűntek az esélyesebbnek. A vendégek azonban a szünetre háromgólos előnybe kerültek. A második félidőben kétszer is visszajött egyre a Nyírbátor, de a végjáték a Gyöngyösé volt, amely 7–3-ra nyert. A találkozóval kapcsolatos érdekesség még, hogy két év után visszatért a futsalhoz Bihari Dávid – mégpedig győzelemmel.

Idegenben általában gyengébb a Mád, de ezúttal 24 perc után már 3–0-ra vezetett. A következő tíz perc azonban a Nyírségé volt, amely felállt a padlóról és egyenlített. Az utolsó szó és gól azonban a vendégeké volt, akik elvitték a három pontot Újfehértóról.

Eddig is sok meglepetést okozott a Nyíregyháza, de most még egyet hozzátett. Az újonc a harmadik percben előnybe került Csengeren, és egészen a 36. percig maradt is a 0–1, amikor meglőtték a vendégek a második találatot. A hazaiak szépítettek, ám a Nyíregyháza két újabb góllal válaszolt, így három ponttal távozott, és vezeti a keleti csoportot.

A hétfő másik rangadója is vendégsikert hozott. A Maglód Seregy Tamás mesterhármasával 25 perc után 3–0-ra vezetett. A Kincsem az utolsó tíz percben szépített, de nem tudott pontot szerezni.

Kötelező győzelem várt a Rubeolára, de Pallai Gábor 14 percig nem adta magát. Aztán viszont a két rutinos, Fekete Róbert és Schrancz Balázs büntetőgóljával megszerezte a vezetést a kistarcsai csapat. Innentől kezdve már sima volt, végül 7–2-re nyert a Rubeola, és az egyetlen hibátlan együttes keleten.

Bár a Bodon Péter FC most is kiállt, ezúttal is hamar egyértelmű lett a végeredmény, az újonc DAFC Szegedet tette boldoggá a hazai csapat, amely egy-egy 16 és 17 éves játékossal kiállva is csak egy cserével volt. A vendégek simán, 12–0-ra nyertek.