Újabb kiszenvedett Fradi győzelem!
2018.10.13 | 12:53
Újabb kiszenvedett Fradi győzelem!  A kecskemétiek úgy nyilatkoztak az elmúlt napokban, hogy győzni mennek a Népligetbe. Ehhez képest a találkozó legelején kétgólos hátrányba kerültek. A Fradi úgy kezdett, ahogy hazai pályán kezdenie kell. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – SCOREGOAL KECSKEMÉTI FC 5-3 (3-1) Népliget, 100 néző Játékvezetők: Czene-Joó, Leél-Őssy, Boros FTC: Tóth – Bita, Roni, Cseri, Öreglaki Cserék: Bajusz – Szabó, Csanády, Dénes, Jenei, Temesi Apatini, Sáfár Vezetőedző: Felipe Matos Kecskemét: Peltzer – Móra, Kovács, Marozsi Domos, Cserék: Sallai, Szabó, Supka, Marsa, Márk, Csővári Vezetőedző: Koós Károly Sárga lap: Öreglaki Gólszerzők: Öreglaki (2), Roni, Jenei, Cseri illetve Bita (öngól), Móra, Öreglaki (öngól) A kecskemétiek úgy nyilatkoztak az elmúlt napokban, hogy győzni mennek a Népligetbe. Ehhez képest a találkozó legelején kétgólos hátrányba kerültek. A Fradi úgy kezdett, ahogy hazai pályán kezdenie kell. Az első támadásból Öreglaki révén betaláltak, így 15 másodperc után megszerezték a vezetést. A lendület tovább tartott és egy perccel később már duplázott a Fradi gólfelelőse. A vendégek nem nagyon mentek át a félpályán, teljesen beszorultak, nagy fölényben játszottak a zöld-fehérek. A játékrész derekára kicsit csökkent a nyomás, de a Kecskemét nem tudott veszélyt jelenteni ellenfele kapujára, míg a Fradi Roni révén tovább növelte előnyét. A vendégcsapat első kapura lövésére 19 percet kellett várni, ekkor Tóth védett szépen. Már mindenki elkönyvelte a 3 gólos különbséget szünetre, majd jött a semmiből a vendég szépítés. Egy távoli lövés Bita lábán változtatott irányt, ami a dudaszó pillanatában a rövid sarokba vágódott. IMGL8437 A gól kissé visszahozta a kecskeméti reményeket, bár az első félidő alapján úgy tűnt, nem sok keresni valójuk lesz a mérkőzésen, de a második félidőre teljesen megváltozott a játék képe. A vendégek bátrabb támadójátékkal hamar szépítettek Móra közeli lövése nyomán, majd két perccel később egy újabb szerencsés öngóllal már döntetlen volt az állás, így kezdődhetett minden elölről. A listavezető kissé megzavarodott, így a vendégek előtt többször is ott volt a lehetőség, hogy megszerezzék a vezetést, de nem tudtak élni a kínálkozó alkalmakkal. A Fradi a folytatásban nem nagyon tudott váltani, így nem nagyon volt gólszerzési lehetősége, így teljesen nyílt volt a találkozó a hajrához közeledve. A zöldek mestere végül úgy döntött kockáztat, és az utolsó percekre vészkapusjátékkal próbálkoztak, ami egy perccel a vége előtt meghozta az eredményt. Egy kipattanóra Jenei érkezett aki közelről fejjel volt eredményes. A Kecskemét a bekapott gól után szintén 5 a 4 elleni játékra váltott, de egy labdavesztést követően Cseri szerzett szép gólt az üres kapura bebiztosítva a hazai győzelmet. Nagyot küzdött a Kecskemét, rászolgált volna az egyik pontra, a két ellentétes félidő alapján, de a Fradi rutinból megint javítani tudott és őrzi hibátlan mérlegét.