Újabb Kistarcsa bravúrral tovább sűrűsödik a középmezőny keleten!
2019.01.17 | 20:10
Újabb Kistarcsa bravúrral tovább sűrűsödik a középmezőny keleten! NYÍRBÁTORI SC – KINCSEM LOVASPARK SE 8-5 (4-0) A két csapat ellentétes utat járt be az elmúlt fordulókban. Míg a Kincsem sorra veszítette el a mérkőzéseit, addig a hazaiak elkezdték gyűjtögetni a pontokat, így ők számítottak az esélyesnek. Ennek megfelelően a hazaiak domináltak, aminek következtében sorra szerezték a gólokat. A Kincsem a második félidőben vészkapus játékra váltott, amiből több gólt tudtak szerezni, amivel legalább az eredményen tudtak kozmetikázni, de a vereséget nem kerülhették el, amivel visszacsúsztak a tabella utolsó helyére, míg a Nyírbátor először az idény során már nem sereghajtó.   KARTAL SE – KAZINCBARCIKAI ÖRDÖGÖK 6-4 A forduló egyik rangadójának lehetett nevezni az összecsapást, ahol mind a két fél számára fontos volt a három pont. A hazaiaknak, hogy visszavegyék a második helyet, míg a barcikaiak számára, hogy a felsőházba kerüljenek. A találkozó a várakozásnak megfelelően nagy izgalmakat, és jó játékot hozott, de végül Fekete Viktor négy találata is kevésnek bizonyult az Ördögök számára a pontszerzéshez. Hiába vezettek az első percben, majd a játékrész hajrájában, a fordulás után a Kartal jobban használta ki helyzeteit, és fordítani tudott, pedig edző nélkül maradtak a hajrára, hiszen Simon Pétert elküldték a kispadtól. A vendéglátók ezzel visszaelőzték a Kecskemétet. A Kazicbarcika nagy lehetőséget szalasztott el, hiszen összes közvetlen riválisa kikapott a fordulóban, és győzelem esetén egészen a negyedik helyre feljöhettek volna.

50266334_1964666573588093_1188005795367747584_n

MVFC BERETTYÓÚJFALU – CSENGER FUTSAL 5-3 Felszállóágban voltak a hazai fiatalok, amit az elmúlt fordulókban bizonyítottak is, amit a csengeriek is megtapasztalhattak. A találkozó kiegyenlített játékot hozott. Az első félidőben csak helyezekig jutottak a csapatok, de a hálók érintetlenek maradtak. A fordulás után felváltva estek a gólok, a másik félnek mindig volt válasza, így a hajára úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a csapatok, de az utolsó percben jött a fordulat. A Mezei megszerezte a vezetést, ami után a vendégeknek kockáztatni kellett, de újabb gólt a vendéglátók szereztek, amivel megnyerték a találkozót. A Mezei sok hasonló találkozót veszített már el, de most némi szerencsével az ő javukra billent a mérleg. A Csenger ezzel kiséé leszakadt a dobogósoktól, de a Szilágyi alakulat talán annak is örül az alapszakasz végén, ha biztosan a felsőházban végez.   ÚJPEST FC-220 – KISTARCSAI VSC 4-5 Az Újpest abban a tudatban léphetett pályára a forduló zárásaként, hogy közvetlen riválisaik kikaptak, így előrébb léphetnek a negyedik helyre, és üldözőiket lerázhatjuk magukról. Persze a Kistarcsa számára is volt tét, hiszen egy vendégsikerrel megközelíthették a felsőházba vágyó ellenfeleket. A találkozót többnyire a lila-fehérek irányították, de a mezőnyfölényüket nem tudták gólra váltani, és többnyire szaladniuk kellett az eredmény után, mivel a Tarcsa jól sáfárkodott a helyzeteivel. Az első félidő után két gólos volt a Kistarcsa előnye, így a Póta alakulatnak nagy erőket kellett fordulás után mozgósítani, hogy ledolgozzák hátrányukat. Ez a játékrész derekára sikerült, de a vendégeknél a rutinos Mezőfalvi testvérpár két hibát is kihasznált, így ismét kockáztatnia kellett az Újpestnek a hátrány tudatában. Jött is a hajrára a vészkapus, és Póta gólja visszahozta a reményeket, mi több, az utolsó pillanatokban hatalmas lehetőséget kaptak. Egy erősen vitatható hatodik szabálytalanság után, időntúli 10 métereshez jutottak a hazaiak, de a vendégek kapusa remekül hárított (nem túl szabályos módon), így a Kistarcsa újabb bravúrt bemutatva egy pontra van már csak a felsőháztól, köztük mostani riválisuktól.

Pénteken játszották: FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – ENERGIA SC GYÖNGYÖS 5-2 (3-0) Ahogy írtuk a meccstudósításban, a zöld-fehérek az első pár percben eldöntötték a mérkőzést, ahol nagyobb arányú is lehetett volna a sikerük. Az újabb győzelemnek köszönhetően a Fradi a következő fordulóban már az alapszakasz első helyét is bebiztosíthatja matematikailag is.