Újabb Göcsej zakó az Alsóházban
2016.06.02 | 06:37
Újabb Göcsej zakó az Alsóházban A férfi futsal NB I alsóházi rájátszásának 8. fordulójában az 1988 Déli Futsal csapatához látogatott a Göcsej.  1988 Déli Futsal - Göcsej SK 6-1 (2-1) Budapest, Soroksári Sportcsarnok  jv: Kovács Gábor (Moldván, Pápai) 1988 Déli Futsal: Gál - Nagy, Dobos, Lak, Horváth, Csere: Kovács, Kancsár, Lukács, Szente, Takács, Kaczor, Füzy, Edző: Csernai Gábor László Göcsej SK: Cseresznyés - Borsi, Apatini, Szőke, Halmos, Csere: Lukács, László, Bogyó, Nagy, Horváth D., Major, Horváth L. Edző: Bagó Gábor Gólszerzők: Takács M. (3), Lukács, Füzy(2) ill., Halmos A sok vendég sérült ellenére már a harmadik percben Halmos Máté góljával vezetést szereztek. A 12. percben Takács egyenlített, majd két perccel később Füzy már vezetéshez juttatta a hazaiakat (2-1), amit a nagyszünetig meg is tartottak.  A második félidőben is megvoltak a vendég helyzetek, de ezek rendre kimaradtak. És ahogy a futsal nagykönyvében meg van írva a fővárosiak büntettek, egy percen belül kétszer (4-1). A mérkőzés végén újabb hazai gólok és így egy újabb fájó vereségbe szaladt bele a Göcsej.

Csernai Gábor: - Az előző Göcsej elleni mérkőzésünk után egy igen sportszerűtlen nyilatkozatot olvastam ellenfelünk edzőjétől! Akkor nem reagáltam rá, most nyertünk, de most sem teszem, mint ahogy időt sem kértem 2 másodperccel a meccs vége előtt, pedig én is megtehettem volna, mint ellenfelünk az előző mérkőzésen. Inkább gratulálok azoknak a fiataloknak, akik az érettségi!! mellett ilyen győzelmeket aratnak, egy felnőtt bajnokságban, vagy azoknak az "idősebb" játékosoknak, akik hétről hétre bizonyítják, hogy még mindig a legjobbak közé tartoznak. Elnézést kérek, hogy " már megint ezt csináltuk"!! Bagó Gábor:- Saját magunknak tettük nehézzé a bajnokságot. Jó pár fejbe rendet kell tenni minél előbb, mert ezen a szinten nem elég, ha a vezetőség és 1-2 ember érzi át ennek az egésznek a felelősségét. Az alsóház másik mérkőzésén:

00

Az alsóházi rájátszásból még 4 forduló van hátra, az első két helyezett csapat bent maradt az NB I-ben, a harmadik helyezett osztályozót játszik az NB II-es play off második helyezettjével, a 4. helyezett pedig búcsúzik az NB I-ből.