Újabb drámai meccs után a Bőny búcsúzott az élvonaltól!
2018.06.08 | 13:36
Újabb drámai meccs után a Bőny búcsúzott az élvonaltól!  A kiesés elleni harc utolsó felvonására került sor a Népligetben. Az első két találkozó Hitchcockira sikeredett, ahol az utolsó pillanatig kiélezett küzdelem folyt a pályán. Ezek fényében ezen az estén is hasonló izgalmakra lehetett számítani, és nem is kellett csalódnia a kilátogató szép számú közönségnek. FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – BŐNY SZAVILL CONSULTING 3-2 (2-2, 2-2, 3-2) Népliget, 400 néző Játékvezetők: Farkas, Szilágyi FTC: Tóth Gy. – Andorka, Sáfár, Vattamány, Birinyi Cserék: Vámosi – Komáromi, Szabó, Juhász, Horváth, Jenei, Dénes, Keresztury, Bencze Játékos-edző: Sáfár Tony Bőny: Balikó – Pinczés, Zobák, Peczár, Bogyó Cserék: Takács, Kovács – Rajzinger, Nyíregyházky, Vas, Mógor, Bieder, Kis Sárga lap: Peczár, Rajzinger Gólszerzők: Keresztury (2), Sáfár illetve Bogyó, Bieder Mind a két oldalon volt hiányzó. A vendégeknél Harnisch, míg a Fradinál Karacs hiánya okozott nagyobb fejtörést, főleg hogy mind a ketten főszereplők voltak az előző meccsen. Az első meccsen kiállított Komáromi, és az öt sárgát összegyűjtő Peczár rendelkezésre állhatott egyik, illetve a másik oldalon. 17 A Bőny számára indult jobban a találkozó, az első helyzet is az ő nevükhöz fűződött. Kezdeményezőbbek voltak, nem is volt meglepő, hogy megszerezték a vezetést a 4. percben. Egy szöglet utáni lövést Tóth csak kiütni tudott, amit Bogyó közelről bepasszolt. 0-1 A zöld-fehérek ekkor kezdtek ébredezni, és kezdték átvenni az irányítást. Ahogy telt az idő, egyre jobban beszorították ellenfelüket, akik nem igazán jutottak el Tóth Gyula kapujáig. A nyomás a 13. percben érett góllá. Ekkor egy szép támadás végén Keresztury bombázott a bal felsőbe. 1-1 A vendéglátók lendületben maradtak, de Vasék a gól után újra bátrabbak lettek, így nyíltabbá vált a meccs. A hajrában 9 méterről jöhetett szabadrúgással a Bőny, amit Bieder nemes egyszerűséggel Tóth lábai között a kapuba vágott, így ismét náluk volt az előny. 1-2 Úgy tűnt, vezetéssel mehetnek szünetre a vendégek, de egy gyors hazai kontrát követően ismét Keresztury volt eredményes, aki a hosszú alsóba lőtt, így döntetlennel cseréltek térfelet a csapatok. 2-2 IMGL0241 Szünet után mind a két alakulat kevesebbet kockáztatott, a Bőny átadva a területet kontrákkal próbálkozott, amiből akadt is lehetőségük, de nem találták el a kaput ígéretes helyzetekből. A fővárosiak játszottak mezőnyfölényben, de hiába voltak lehetőségeik, nem tudták bevenni a jól védő Balikó kapuját. Az utolsó előtti percben, ami a rendes játékidőt illeti, Komáromi eldönthette volna a találkozót, de közeli lövése fölészállt. Az eredmény nem változott, ismét jöhetett a hosszabbítás. A ráadást a Fradi kezdte jobban, és megszerezte a vezetést. Juhász lövése még levágódott a felső lécről, de a kipattanóra remekül érkezett Sáfár, aki közelről nem hibázott. 3-2 A bekapott gól után a Kis alakulatnak sürgőssé vált, és próbáltak rohamozni, de a legnagyobb helyzet a hazaiak előtt adódott. Birinyi dönthette volna el a találkozót, de a rosszabbik lábára kapott labdát nem tudta bepasszolni az üres kapuba, így éltek még a bőnyi remények. IMGL0183 Az utolsó öt percben ahogy várható volt, érkezett a vészkapus vendég oldalon, de kétszer is labdát veszítettek, de előbbi labdaszerzést elügyetlenkedték a hazaiak, a másodiknál meg Komáromi lövése tévesztett nem sokkal célt. Nem nagyon akart összejönni a Bőnynek az igazi helyzet, de mégis megvolt az egyenlítési lehetősége fél perccel a vége előtt. Egy kapu előtti kavarodásnál Bogyó lőhetett az üres kapura három méterről, de addig várt, míg Birinyi bevetődve menteni tudott. Amennyiben ez bemegy, vélhetően büntetők döntik el a kieső sorsát, de nem éltek a kihagyhatatlannak tűnő ziccerrel a vendégek, így ők búcsúznak az élvonaltól. Idén először került sor erre a lebonyolítási formára, ami azt a célt próbálta szolgálni, hogy izgalmassá tegye a helyezések eldöntését. Ha csak ezt vesszük alapul, akkor a változtatás elérte célját. Ennél izgalmasabb, kiélezettebb küzdelmet nehéz lett volna elképzelni. Mind a két csapat hatalmas erőket mozgósított mind a három összecsapáson. Talán ha a szezon során végig így koncentrálnak és így küzdenek, akkor most nem biztos, hogy itt találkoznak. Kiegyenlített volt a párharc, apróságok döntöttek. Talán a Fradi jobban bírta mentálisan és fizikálisan a végjátékokat, ami döntőnek bizonyult. IMGL0076 A Ferencváros a sikere után nem dőlhet hátra, hétfőn már Csömörön kell pályára lépni az osztályozón, a minek a visszavágójára pénteken kerül sor. A zöld-fehéreknek van miért törleszteni, a kupában a Rubeola sima kettős győzelemmel búcsúztatta őket. FH Sáfár vezetőedzőSáfár Tony: -  Tudtuk, hogy végletekig kiélezett lesz ez a meccs is. Az első két meccs után, számítottunk rá, hogy erővel jobban fogjuk bírni, így nem bántuk, hogy hosszabbításra kerül sor. A ráadásban a gól után lezárhattuk volna a párharcot, de nem tettük, a legvégén meg volt szerencsénk, de talán az elmúlt időszak szerencsétlenségeiből valamit visszaadott a sors. Úgy érzem, az összkép alapján nem érdemtelenül nyertük meg a párharcot. Többször is visszajöttünk vesztett állásból, ami mutatta, hogy volt tartásunk, főleg az idegenbeli összecsapáson. Sokat számított, hogy végre mindenkire számíthattam, volt variációs lehetőségünk. Tudjuk, hogy még csak egy lépést tettünk a bennmaradás felé, és még egy igen nehéz párharc vár ránk! Van miért visszavágni a Csömörnek. Ha ezzel a hittel és szívvel megyünk tovább, akkor örülhetünk a jövő hét végén is. Kis JánosKis János, Bőny: - Nem vagyunk boldogok a kiesés miatt, mert szeretünk volna ezen az összecsapáson győzni. Hogy nem volt szerencsénk? Hogy jobb volt az ellenfél? Hogy gyengék voltak a játékvezetők? Nem, a hiba az csak bennünk volt, vagy én bennem, hiszen a csapatot én állítom, állítottam össze és dolgoztam ki a taktikát. Sajnálom, hogy nem sikerült, de holnap is elvállalnám, mert korrekt vezetőket és játékosokat ismerhettem meg ennél a csapatnál.