Újabb csengeri bravúr az oroszlánbarlangban
2015.02.18 | 15:28
Újabb csengeri bravúr az oroszlánbarlangban Keleti csoport, 18. forduló NYÍRGYULAJ KSE – DEAC 4-0 (1-0) Keleten a forduló egyik rangadóját játszotta a két csapat. Az első félidő igen kiegyenlített játékot hozott, és úgy tűnt, hogy a csapatok otthon hagyták a góllövő cipőjüket. Az első találatra egészen az első félidő utolsó percéig kellett várni, ekkor a hazaiak megszerezték a vezetést. Fordulás után hamar megduplázta előnyét a Nyírgyulaj, és ezután már felszabadultan játszhattak, aminek meg is lett az eredménye. A folytatásban magabiztossá váltak és újabb gólokat szereztek, így fölényes győzelmet arattak. A DEAC ezen az estén hadilábon állt a gólszerzéssel. Ezzel a vereséggel úgy tűnik, kiszálltak a bajnoki címért folytatott küzdelemből. Berecz Zsolt, Nyírgyulaj: - Egy nagyon jó DEAC csapatot sikerült legyőznünk. Az első félidőben jobbára mezőnyjáték volt, míg a második félidőben esélyt sem hagyva az ellenfélnek, teljesen irányítva játékot magabiztos győzelmet arattunk egy szimpatikus DEAC ellen. CSENGER - ENERGIA SC GYÖNGYÖS 4-3 (2-0) A vendégek listavezetőként érkeztek Csengerbe, de tudták, hogy annak ellenére, hogy „csak” hatodikak a vendéglátók, igen nehéz találkozó vár rájuk, hiszen igazi oroszlánbarlanggá nőtte ki magát a csengeri sportcsarnok. Ez így volt most is. 600 fanatikus hazai szurkoló várta, hogy kedvenceik ezen az estén is megörvendeztetik őket, és mint utóbb kiderült, nem is kellett csalódniuk. Az első félidőben nem nagyon találták a helyüket Berkesék, így jobbár a hazaiak domináltak, és meg is szerezték a vezetést. A folytatásban is a Csenger volt az aktívabb, de újabb gól nem született. Már kezdte mindenki elkönyvelni szünetre az 1-0-t, de az utolsó percre felpörögtek az események. A vendéglátók kétszer, míg a vendégek egyszer találtak be, így szünetben 3-1 volt az eredményjelzőn. A Gyöngyös a félidőben rendezte sorait és sokkal jobb játékkal rukkolt elő a folytatásban, és ennek köszönhetően a játékrész közepére ledolgozta hátrányát. A hazaiak nem estek kétségbe és próbálták visszaszerezni a vezetést és erőfeszítéseiket siker koronázta. A 33. percben ismét náluk volt az előny. A vendégek mindent megtettek a hajrában, de már nem tudtak újra egyenlíteni, így tavasszal a második vereségüket könyvelhetik el, amivel visszacsúsztak negyedik helyre. Berkes László, Gyöngyös:- Listavezetőként érkeztünk az "oroszlán barlangjába". Az újonc csengeri csapat vezetősége és szurkolótábora olyan hangulatot teremtett az 500-600 férőhelyes sportcsarnokban, ami példaértek lehetne a magyar "futsaltarsadalomban"! Talán az utazás és az előbb említett tényezők miatt, az ellenfél mentális fölénye érvényesült az első játékrészben. Ami azt eredményezte, hogy a szünetben 2 gólos hátránnyal mehettünk az öltözőbe. A második félidőben átszerveztük a csapatot es teljesen más játékfelfogással léptünk pályára. Végig mi irányítottunk és sok helyzetet kidolgoztunk, de az ellenfél kapusa és a kapufa rendre hárította az elénk táruló gólszerzési lehetőségeket. Nehezen ledolgoztuk a hátrányt, de a vezetést nem sikerült megszerezni. A végjáték rengeteg lehetőséget kínált mind a két csapat számára, amivel a hazaiak jobban tudtak élni es így kialakítottak a 4-3-as végeredményt. Gratulálok az ellenfélnek az eredményhez, a sportszerű játékhoz!  Köszönjük az ajándékot es azt az élményt, amiben egy évben csak egyszer lehet részünk! Ha a játékvezetők "ellenőrzőjébe" beírhatnám a jegyet, akkor példás osztályzatot kapnának! Szilágyi Sándor, Csenger: - Nagyon készültünk a mérkőzésre, hiszen a listavezető érkezett Csengerbe és már nagyon szerettük volna megmutatni, hogy egy előttünk álló csapat ellen is tudunk pontot-pontokat szerezni. A fiúk óriási lelkesedéssel és nagyszerű védekezéssel kompenzálták a vendégek nagyobb tapasztalatát és rutinját, aminek meg is lett az eredménye: sikerült legyőznünk a listavezetőt! Szeretnék köszönetet mondani a közönségnek, akik soha nem látott hangulatot varázsoltak a csarnokba, így a hétfő este ismét a futsal ünnepe lehetett Csengerben! Sok sikert kívánok Berkes Laci barátoméknak a futsalban és nagyon szurkolunk nekik a strandfoci válogatottban! Fotók: Kákos Dávid BÁBOLNA-NATURAL MEAT - KASTÉLYDOMBI SE 8-6 (3-3) Két hasonló képességű csapat találkozott Törökszentmiklóson, ahol a hazaiak nem túl jól kezdték a tavaszt, míg a vendégek háromszor is nyertek, így ők tűntek az esélyesebbnek. A találkozó nagy küzdelmet hozott, fej-fej mellett haladtak a csapatok, szünetben is döntetlen volt az állás. A fordulás után a monoriak az öltözőben maradtak, legalábbis fejben, mert a vendéglátók szűk 10 perc alatt 5 gólt is szereztek, amivel eldöntötték a három pont sorsát. A vendégek próbáltak ugyan felzárkózni, de Simon Zsolt góljai csak a szépítésre volt elég. MVFC BERETTYÓÚJFALU II. - RTK-VASLÓ 11-5 (6-1) A forduló előtt ez a mérkőzés tűnt a legsimábbnak és ennek megfelelően is alakult. A hazaiak könnyed győzelmet arattak a sereghajtó ellen, akinek a tisztes helyt állás lehetett a célja, amit maximálisan teljesített. KINCSEM LOVASPARK SE - PESTSZENTLŐRINCI SFA 10-2 (6-0) Először játszott új otthonában a Kincsem, ahol telt ház várta őket. Tápiószentmártonban megtelt teljesen a sportcsarnok. Sokan éles meccsre számítottak, mivel a vendégek tavasszal jó eredményeket produkáltak. Ehhez képest igen sima, egyoldalú összecsapás lett a vége. A vendéglátók könnyedén szerezték a góljaikat, így nem volt meglepő. hogy szünetre fél tucatnál jártak Vörös Péterék. A térfélcsere után lendületben maradt a Kincsem és tovább növelte előnyét. Már 10-0 is volt az állás, mikor a vendégek kozmetikázni tudtak az eredményen. Meglepően könnyed Kincsem siker. REAC SISE FUTSAL - ROMHÁNY SE 6-4 (5-2) A REAC ősszel is megszenvedett a Romhánnyal, és ez így volt most is. Hasonlóan ahhoz az összecsapáshoz, most is megnyugtató előnyre tettek szert a rákospalotaiak szünetig, de a második félidőre érthetetlenül visszaestek és ez majdnem megbosszulta magát. A vendégek hősiesen próbáltak visszakapaszkodni, de most csak a szépítésig jutottak. MMSZ SE - MAG-LOG TEAM CFT 1-4 (0-0) Két nyeretlen csapat találkozott Tápiószentmártonban, és a kérdés az volt, kinek szakad meg a negatív sorozata. Sokáig nehéz volt megjósolni, melyik fél gyűjti be a három pontot, hiszen az utolsó előtti percig 1-1 volt az állás. Érezhető volt, hogy aki előbb betalál, az nagy valószínűség szerint megszerzi a három pontot. Ez a vendégeknek jött össze. Megszerezték a vezetést a 39. percben, majd az utolsó pillanatokban bebiztosították a győzelmet a kitámadó máltaiak mellett.