Újabb bravúrjával hatalmas lépést tett a Bőny a bennmaradásért!
2017.05.06 | 08:46
Újabb bravúrjával hatalmas lépést tett a Bőny a bennmaradásért! ALSÓHÁZI RÁJÁTSZÁS, 5. FORDULÓ FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA–BŐNY-SZAVILL CONSULTING 1–3 (0–0) Elek Gyula Aréna100 néző. Játékvezetők: Czene-Joó, Gál P., (Leél-Őssy FTC: Sikur – Safar, Szabó Zs., Andorka, Horváth B. Cserék: Papp R. (k), Komáromi, Birinyi, Nagy A., Lak, Kulik. Vezetőedző: Csernai Gábor BŐNY: Alasztics – Balogh I., Peczár, Zobák Cs., Tóth F. Cserék: Szabó R. (k), Mógor, Nyíregyházky, Németh L. Vezetőedző: Lódi Tamás Góllövők: Zobák Cs. (35., öngól), ill. Tóth F. (21., 32.), Andorka (34., öngól) Igen rossz előjelekkel várhatta a találkozót a vendég alakulat, hiszen három meghatározó játékosa is hiányzott különböző okok miatt, de Lódi mester az elmúlt hetek eredményei alapján mégis bizakodó lehetett. A Fradi a sikertelen fordulókat követően, a „most vagy soha” jelszóval lépett parkettre. CQ8E2429 Ezek szellemében is indult a találkozó. Rohamoztak a zöld-fehérek, de az első két komolyabb lehetőség mégis a Bőny előtt adódott, de Sikur ekkor még bravúrra mentett. Nyomtak a hazaiak, nagy fölényben játszottak, de a jól záró vendégvédelmet nem tudták áttörni, míg a távoli átlövéseknél Alasztics hárított több esetben bravúrral. A vendégek nem nagyon tudták megtartani a labdát, így többször vészkapus játékra álltak át, amivel sokáig maguknál tartották a játékszert, amiből helyzetük nem akadt, de ment vele az idő. Sehogy sem akart megszületni az első gól a találkozón, pedig a Fradi a játékrész hajrájában közel járt hozzá, kétszer is a kapufát találták el. A félidő végül gól nélkül zárult. CQ8E2435 A térfélcserét követően nem sokat kellett várni az első gólra. Fél perc után Tóth szerezte meg a vezetést a bőnyieknek. Ezek után a Fradi játéka még görcsösebb lett, és hiába mentek előre, nem volt átütőerő a támadásaikba, vagy ha eljutottak helyzetig, akkor a Lódi legénység valamelyik tagja önfeláldozóan vetette bele magát a labda útjába. Az újabb hazai hidegzuhany a félidő derekán érkezett. A vendégek másodszor lépték át a félpályát és Tóth ismét góllal fejezte be, kihasználva a Fradi védelmi hibáját. Ezután nem volt más lehetősége a hazaiaknak, jött a vészkapus játék, de az idény során eddig nem sokszor hozott eredményt, így nem árulunk el vele sokat, hogy ezúttal sem. A kegyelemdöfés a 34. Percben érkezett. Egy ártalmatlan vendég felívelést követően Andorka csúsztatott bele szerencsétlenül a labdába, ami átszállt a kint álló Sikur felett és a kapuba kötött ki. Ekkor már érződött, hogy nincs a Ferencvárosban annyi, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, de a remény egy pillanatra felcsillant, egy szerencsésen megpattanó lövést követően, ami Zobákon irányt változtatva ment a vendégkapuba. CQ8E2471 A maradék időben ment előre a Fradi, de inkább csak erőlködés volt, így a Bőnyé lett a 3 pont végül, amivel már öt pont az előnye mostani riválisuk előtt. Érdekes, hogy a Lódi tanítványok a második félidőben kétszer mentek át a félpályán, és három gólt szereztek. Ennek ellenére megérdemelten nyertek, hiszen fegyelmezetten és odaadóan védekeztek, és a kínálkozó lehetőségeiket kihasználták. A Fradinak ismét a gólszerzéssel akadtak gondjai. Hiába játszanak mezőnyben időnként jól, rúgott gólok nélkül nagyon nehéz meccset nyerni. A következő fordulóban ráadásul Zalaegerszegre látogatnak, hol ha kikapnak, visszacsúsznak az utolsó helyre. Meg kell említeni a játékvezetőket is, akik jól kézben tartották a mérkőzést. CQ8E2497 Lódi Tamás, a Bőny mestere: - A mérkőzés nagy részét a Ferencváros uralta, ők irányítottak, de az elején mégis nekünk adódtak a nagyobb lehetőségeink. El kell ismerni, hogy az első félidő végére csak a szerencsének és kapusunknak köszönhetjük, hogy megúsztuk kapott gól nélkül. A fordulást követően még jobb lett a védekezésünk, és szerencsére két kontrát is góllal tudtunk befejezni, ami után még magabiztosabbak lettünk, míg ellenfelünket még görcsösebbé tette. Most örülünk, de készülünk kell tovább, hiszen még mindig van 7 forduló. Csernai Gábor, a Fradi mestere: - Ez a mérkőzés iskolapáldája annak, hogy mennyire egyszerű csak  a játékot rombolni, és elől majd lesz valami alapon játszani. Sajnos e működött, ellenfelünk ezt kiválóan csinálva szerzett három pontot, amivel lépéselőnybe került velünk szembe. Mi sajnos ma is be voltunk oltva gól ellen. A bajnokság kezdetekor én azt vállaltam, hogy ez a Csapat bentmarad az első osztályban, ez valószínüleg így is lesz, de már nélkülem.

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00