Magyarország U21  -  Lengyelország U21  2-2 (2-1)

Vezette: Kömpf Gyula, Nagy Róbert, dr. Varga Zsolt
Magyarország: Grempsperger - Smeló, Harnisch, Póta. Csere: Dávid, Rábl, Czefernek, Dróth, Kõhalmi, Trippon, Tamási.  Szövetségi edzõ: Tóth Károly
Sydor Andrzej a 14. percben,
Gradzak Robert a 29. percben.
Sárga lap: Harnisch Ákos, Smeló Dávid   ill.   Pawlak Matheusz,
Piros lap: Krzywka Marcin a 40. percben.

Ezzel a mérkõzéssel megkezdte a felkészülést az U21-es válogatottunk az áprilisban (valószínûleg Móron) rendezendõ Európa bajnokságra.

Jól kezdte a meccset a magyar csapat, hiszen Dróth Zoltán jobbról megeresztett bombájával már a 3. percben megszerezte a vezetést. Ezután a vendégek elõtt is akadt lehetõség a gólszerzésre, de nem éltek vele. Nem úgy a mi fiaink. Póta Balázs egy parádés csellel hagyta ott a védõjét, majd a túloldalra passzolt, ahol Smeló Dávid érkezett, aki félmagasan a kapuba bombázott. 2-0. Felébresztette a gól a lengyeleket, akik ezután nagyon erõszakosan és helyenként viszont jól is játszottak ebben az idõszakban. Szépítõ góljuk után is hasonló felfogásban kergették a labdát és a mieinket. Hamar össze is jött nekik a hat szabálytalanság, ám ezzel a mieink nem tudtak élni.

A második játékrészben újra kiegyenlített volt a küzdelem, de gólt csak a pirosak értek el. A befejezés megelõzõen még mindkét csapat elõtt adódott gólszerzési lehetõség, de egyik sem tudott élni vele. 12 másodperc volt már csak hátra a találkozóból, amikor az arrogánsan reklamáló Krzywka-t Kömpf játékvezetõ kiállította. Sajnos már csak egy kapura lövésre maradt csak idõ. Igazságos a döntetlen.

Nyilatkozatok:

Tóth Károly: - Ez egy felkészülési mérkõzés volt. Keresem a csapatot, és ezért új játékosoknak is lehetõséget akartam adni, olyanoknak, akiket eddig még nem láttam edzésen, de jó véleményeket hallottam róluk. Bizonyították is rátermettségüket, tehetségüket és azt, hogy érdemes velük foglalkozni. Bizonyos játékszituációkat már jól csináltunk, de vannak olyanok is, amelyeket még tovább szeretnénk fejleszteni. Voltak hiányosságaink is, amik miatt végül döntetlen lett a találkozó. A helyzetkihasználásunknak mindenféleképen javulnia kell, de a helyzetkialakítás már maga is pozitívumként értékelhetõ. Játékosaimat sokszor csak szabálytalanság árán tudták megállítani a lengyelek. Jól szolgálta a mérkõzés az EB selejtezõre való felkészülést. Holnap délelõtt a rekreáción lesz a hangsúly, és fõleg a taktikai elemeket fogunk gyakorolni. Csütörtökön gyõzelmet várok!

Andrzej Bianga: - megzavart bennünket, hogy a mérkõzés elõtt kevés idõnk volt csak bemelegíteni (40 perc - a szerk.), és ez ki is hatott az elsõ 20 percre. Nem tudtunk megfelelõen koncentrálni. A második játékrészben már jobban játszottunk, de összességében elégedett vagyok a döntetlen eredménnyel, hiszen a magyaroknak és nekünk is voltak esélyünk megszerezni a gyõztes gólt. Holnap mindenféleképen gyõzelmet várok!