TŰZIJÁTÉK A HAJRÁBAN, PONTOT MENTETT AZ 1. FCV
2016.05.23 | 22:00
TŰZIJÁTÉK A HAJRÁBAN, PONTOT MENTETT AZ 1. FCV Első győzelmére hajtott a felsőházi rájátszás hatodik fordulójában a Veszprém, amely hétfő este a dobogóért küzdő Berettyóújfalut fogadta. A bakonyiaknál Tatai József eltiltás, László Gábor és Gulyás Márk sérülés miatt hiányzott, Vas Ádám szolgálataira pedig már nem számít a klub. Ott volt azonban a keretben az elmúlt fordulókat kihagyó Boromisza Dániel, illetve az utánpótlásból felkerülő Sándor Dániel és Erdősi Xavér. Kifejezetten jó iramban indult a találkozó. A vendégek birtokolták többet a játékszert, a bakonyiak szervezetten védekezve remekül állták a rohamokat. A 4. percben adódott az első nagyobb lehetőség a veszprémiek előtt, ekkor egy gyors kontra végén Boromisza Dániel lőtt laposan a kapu mellé. A folytatásban is védekezésre kényszerültek a hazaiak, akik többször is a labda elé vetődve mentettek. Remekelt Sárdi is, aki a játékrész derekánál hatalmasat hárított Komáromi bombájánál. Persze láthattunk helyzetet a túloldalon is: öttel a vége előtt Tar veszélyeztetett távoli lövéssel. Már-már úgy tűnt, hogy egálnál vonulhatnak pihenőre a felek. Másfél perccel a vége előtt Szabó lövését bravúrral hárította Sárdi, a labda azonban a csatár elé pattant, aki a hálóba kotorta azt (0-1). Veszprémi lehetőségekkel indult a második félidő. A legközelebb Püspök járt a gólszerzéshez, de Tihanyi kapuja továbbra is érintetlen maradt. Aztán az MVFC előtt adódott lehetőség, hogy megduplázza előnyét. Tarnál ugyanis kezezést látott a játékvezető, így hatméterest lőhetett az ellenfél. A válogatott Rábl állt a labda mögé, aki csúnyán mellé-fölé lőtt. A 27. percben előbb Püspök, majd Boromisza Gábor került helyzetbe, Rábl pedig hatalmas kapufával vetett észre magát a túloldalon. Madarász János bátor húzással rukkolt elő: hat perccel a vége előtt ugyanis öt a négy elleni játékra tért át. A változtatás elsőre kedvezőtlenül sült el, hiszen Szabó labdát szerzett, s a saját térfeléről az üres kapuba lőtt. Másodpercekkel később viszont már a másik háló zörrent meg, miután Püspök beadását Boromisza Dániel juttatta a gólvonal mögé (1-2). Újabb egy perc telt, amikor Tar tizenhárom méterről lövésre szánta el magát, a labda pedig utat talált a kapuba. Tévedett, aki azt gondolta, hogy a hajrá már nem tartogat izgalmakat. Ekkor a Hajdú-Bihar megyeiek vetettek be vészkaput, ami eredményesnek is bizonyult, hiszen Tar öngóljával az utolsó percben ismét vezetéshez jutottak. Ám a Madarász-csapat ekkor sem adta fel, ami szintén meghozta gyümölcsét, hiszen Püspök két tizedmásodperccel (!) a vége előtt a hálóba bombázott (3-3). Futsal NB I felsőházi rájátszás, 6. forduló: 1. FC Veszprém–MVFC-Berettyóújfalu 3-3 (0-1) Március 15. utcai sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Czene-Joó (Zihonyi, Leél-Őssy). Veszprém: Sárdi – Németh P., Boromisza G., Tar, Püspök. Csere: Schmidmajer (kapus), Finta, Gunther, Bognár, Boromisza D., Sándor, Erdősi. Vezetőedző: Madarász János. Berettyóújfalu: Tihanyi – Komáromi, Szabó P., Rábl, Dávid. Csere: László (kapus), Klochko, Harmati, Trencsényi, Stanic, Mezei. Vezetőedző: Turzó József. Gólszerzők: Boromisza G. (36.), Tar (37.), Püspök (40.), ill. Szabó P. (19., 36.), Tar (40. – öngól).

„Madi” ígérete

Madarász János: – Gratulálok a játékosaimnak a hozzáállásukhoz. Úgy vélem, kihoztuk a maximumot a találkozóból, a látottak alapján nem érdemeltünk győzelmet. A mérleg nyelve vagyunk a felsőházban. Turzó Józsi kollégámat nagyon sajnálom, tudom, hogy mit érez most. Ígérem neki, a riválisainkat is megpróbáljuk megfogni. Turzó József: – A mérkőzés első kétharmadában jól játszottunk, a végén azonban nem tudtuk megfelelően kivédekezni a Veszprém öt a négy elleni játékát. Ebből kaptunk két gólt, ami el is döntötte a sorsunkat. Hiányérzetem van, hiszen rengeteg helyzetet hagytunk ki. Nagyon csalódottak vagyunk a végjáték miatt. forrás: vehirsport.hu