Turzó győzelemmel mutatkozott be a Hali kispadján
2017.01.06 | 21:18
Turzó győzelemmel mutatkozott be a Hali kispadján Gólzáporos, fontos győzelemmel nyitotta a 2017-­es esztendőt a Haladás VSE Az NB I­es futsalbajnokság idei első mérkőzésén, a 13. fordulóban a Swietelsky-­Haladás VSE biztosan verte, a második félidőben felőrölte az újonc, sereghajtó Bőny együttesét. Swietelsky­-Haladás VSE - ­Bőny Szavill Consulting 10­-6 (4­-3) Szombathely, 700 néző Vezette: Farkas B., Wittner J., Babos T.

HVSE: Tyukász ­ - Gyurcsányi, Hegyesi, Sipos G., Vidák. Csere: Matyi (kapus), Hajmási, Horváth P., Halmos, Németh B., Rácz, Tóth M. Edző: Turzó József. Bőny: Szabó R. ­- Nyiregyházky, Peczár, Zobák, Bogyó. Csere: Balogh I., Nagy M., Pinczés, Tóth F., Balanescu. Edző: Kénoszt Ferenc. Góllövők: Hegyesi (1., 14., 30., 34.), Halmos (3., 32.), Németh B. (16.), Vidák (22.), Bencsik (34.), Horváth P. (40.), ill. Bogyó (3., 6., 25.), Pinczés (10.), Balogh (39., 39.). Alaposan bekezdett a Haladás, szűk fél perc után megszerezte a vezetést. A folytatásban is lendületben maradt, azonban váratlanul egyenlített a vendég. A Szombathelyen is megfordult Bogyó váltott gólra egy kontrát. Igazán még ki sem ünnepelhették magukat a bőnyiek, amikor ismét a hazaiaknál volt az előny. A Haladás űzte, hajtotta ellenfelét,­ ám a közönség döbbenetére a Bőny ismét kontrázott egyet, és ismét kiegyenlített (6. perc: 2-­2).

Időt is kért a roppant elégedetlen Turzó mester, de hiába, a Bőny egy hátul eladott labdát büntetett góllal, átvette a vezetést (10. perc: 2­-3). A Haladás bőkezűen tékozolta el a helyzeteit ­ a vendégek sokkal hatékonyabbak voltak kapu előtt. Hegyesi második, szépségdíjas góljával aztán csak egyenlített a házigazda. Sőt, a hazai közönség előtt most bemutatkozó Németh Balázs okos gólja pedig már a vezetést jelentette a Haladásnak (16. perc: 4­-3). A félidő hajráját megnyomta a HVSE, de nem talált be.

Fordulás után sem vett vissza a lendületből a Haladás ­ Vidák gólja parádés, villámgyors akció végén született (22. perc: 5­-3). Bogyó viszont meccsben tartotta a Bőnyt (25. perc: 5-4). Keményedett a csata, a vendégek is hittek a győzelemben. És gyűltek a faultok. Hegyesi harmadik gólja nyugtatta meg igazán a szombathelyieket.

Halmos újabb találata pedig pontot tett a meccs végére (32. perc: 7-­4). A folytatásban már könnyedén, szemre is tetszetősen játszott a Haladás, csak a különbség mértéke volt kérdéses. Végül tíz zöld­-fehér gólnál állt meg a számláló. A végére a teljesen széteső, óriásit szereplő játékvezetők pedig mindent elkövettek azért, hogy igazán emlékezetes maradjon a hajrá... Turzó József: ­- Örülök, hogy győzelemmel mutatkoztam be. De be kell vallanom, olykor azért kaotikus volt a mérkőzés. Könnyű gólokat engedélyeztünk ellenfelünknek. De a legfontosabb a győzelem!