Túl későn ébredt az UTC Békéscsabán
2014.09.09 | 00:00

A mérkõzés háromnegyedében nem találta a Viharsarki Pioneers ellenszerét az UTC, így Brinszky Adrián tanítványai hiába hajráztak nagyot, 7-4-re kikaptak Békéscsabán.

Az elsõ percek enyhe újszegedi fölénye hamar rémálomba csapott át, miután a kissé elszundikáló vendég védelmen átsuhanva három perc alatt három gólt rúgott a hazai együttes, Tóth Lajos, Dócza Gábor és Bondár Attila révén. (3-0) A félidõ hátralévõ részében nyomott az UTC, de nem találta a fogást az újoncon, miközben 15 perc elteltével Tóth Lajos bombáját például csak a kapufa tudta ártalmatlanítani.

Fordulás után sokáig nem változott a helyzet, csak annyiban, hogy Dócza egy szöglet után négyre srófolta a differenciát. (4-0) A 31. minutum után viszont váltottak a vendégek, nyíltabbá vált a játékuk, aminek a lefújásig négy rúgott gól lett az eredménye - három kapott mellett.

Mindez azt jelentette, a Viharsarki Pioneers elsõ sikerét aratta a bajnokságban, míg Brinszky Adrián legénysége nagy lehetõséget szalasztott el elsõ pontja, vagy pontjai megszerzésére.

Viharsarki Pioneers FC - UTC Futsal Team 7-4 (3-0)
Békéscsaba, 100 nézõ.
Vezette: Erdélyi Tamás (Szabó Ferenc Szilárd, Kövér Tamás)

Pioneers: Könyves - Dócza, Tóth G., Lukucz, Bondár.
Csere: Patka (kapus), Bessenyei, Veres, Tóth L., László, Murvai, Burai, Szabó.
Vezetõedzõ: Kiss László.

UTC: Halász - Tóth A., Bánóczki, Puskás, Juhász.
Csere: Vasas (kapus), Ferenczi, Balogh, Berndt, Mészáros, Ondrejó, Polczer, Füle, Gonda. Vezetõedzõ: Brinszky Adrián.
Gólszerzõk: Tóth L. (5′), Dócza (6′, 23′), Bondár (7′), Lukucz (30′, 38′), László (31′), ill. Balogh (31′), Bánóczki (32′), Ondrejó (36′), Tóth A. (38′).
Sárga lap: Murvai (9′), ill. Polczer (31′).

Kiss László: -
Értékes gyõzelmet arattunk a második félidõben jól küzdõ Szeged ellen. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy az út elején vagyunk, és még nagyon sok munka vár ránk, hogy célunkat elérjük.

Brinszky Adrián:  - Azt hittem, a pontrúgásoknál lévõ védekezõ helyezkedésekben már otthonosan tudunk mozogni, és megütjük az NB I-es szintet. Sajnos, pont ezekbõl a szituációkból jöttek a ki nem kényszerített hibák, amikbõl megkaptuk azokat a lélektanilag fontos gólokat, amelyek megfogták a társaságot. Igazából csak a második félidõ során tudtunk a mérkõzésbe bekapcsolódni, de ekkor már a ki-ki játék zajlott. Hiába vezettünk támadásokat, a hazai kontrákban benne volt a lehetõség a gólszerzésre. Ettõl függetlenül a második játékrészben is meg lehetett volna fordítani a találkozót, de az ellentámadásokból kapott gólok okán ez nem jött össze. Összességében teljesen megérdemelt hazai siker született, mert az õ akaratuk érvényesült. Sajnos ma kevesen ütöttük meg az NB I-es szintet, voltak ugyan fellángolásaink, de ezen a szinten ez kevés."