Túl erős volt a Hali a BME számára
2018.12.21 | 15:16
Túl erős volt a Hali a BME számára Hosszú út várt a Kútház Haladás VSE futsalosaira, hiszen a 14. fordulóban Budaörsön léptek pályára Sziffer András tanítványai. A távolság mellett a mérkőzés időpontja is szokatlan volt, ezúttal este nyolc órakor kezdődött a derbi. A Berettyóújfalu ellen elszenvedett vereséget szerették volna a vasi teremlabdarúgók feledtetni – ez teljes mértékben sikerült. Akadt egy régi ismerős volt az ellenfél kapujában, Tyukász Péter személyében. A hálóőr korábban a Haladás csapatát erősítette és segítette együttesét bajnoki bronzérmekhez. Ezúttal viszont borsot kellett törnie a zöld-fehér támadók orra alá. A mérkőzést az esélyesebb vendégek kezdték nagyobb elánnal, a nyomás pedig gyorsan góllá is érett. Horváth Péter szép mozdulattal továbbított a kapuba, mindezt a hatodik percben szerezte. Ez pedig csak a kezdet volt, mert a szünetig még háromszor találtak be a szombathelyiek. A kiegyensúlyozott csapategység javára írható, hogy négy különböző játékos iratkozott fel a gólszerzők listájára. A hazai csapat csak kósza ellenakciókat vezettek, így megérdemelt volt a vendég előny a szünetben.
                     Két gólt is szerzett a Haladás brazil légiósa Michel Melo
A fordulás után Michel Melo folytatta a gólszüretet és a találkozó 24. percére már hat volt a két együttes között. Ekkor már a szombathelyiek is lazítottak védelmükön, amit először Csóh, majd Andorka használt ki. Végül mégis maradt a hatgólos különbség, hiszen Hajmási mellett Péter Ábrahám is betalált, ezzel kialakítva a 2-8-as végeredményt. Azonban hiába nyerte meg kiütéssel a találkozót a Haladás, marad a tabellán a negyedik helyen, hiszen a közvetlen riválisai ugyancsak nyerték soros mérkőzésüket. A téli szünetben így az első a Berettyóújfalu, a második a Dunaferr, míg a dobogó alsó fokán a Veszprém csapata áll. BME-BT FC – Kútház Haladás VSE 2-8 (0-4) Budaörs, Aramis csarnok Kovács G, Deme, Janitz BME: Tyukász - Fazekas, Csernai, Dudás, Horváth B Csere: Papp, Szigeti, Andorka, Csóh, Viza, Szalmás, Rónaszéki, Fehér, Fritz Edző: Szabó Z Haladás: Sásdi – Michel Melo, Simic, Dróth, Vas Gyimesi, Hajmási, Horváth P., Sipos G., Leo Mendes, Szakasics, Péter. Vezetőedző: Sziffer András Gólszerző: Csóh, Andorka illetve Hajmási 2, Michel Melo 2, Vas, Péter, Horváth P., Dróth.