Tud-e javítani a Veszprém Debrecenben?
2022.05.30 | 11:20

A második felvonása következik a bronzmérkőzésnek is, de ezútal Debrecenben találkoznak a felek. Az egyetemisták számára igazi mumusnak számít(ott) a Veszprém, hiszen a legutolsó hét találkozón egyetlen pontot sem tudtak szerezni. Egészen a múlt péntekig, ahol Elek Gergő fiai megtörték a rossz sorozatot. Pedig szünetben még nem úgy tűnt, hogy végre megtörik a jég, hiszen két góllal vezettek Tataiék. A második félidőben viszont nem tudtak betalálni a hazaiak, míg a DEAC játékosai négyszer is pontosan céloztak, megfordítva a találkozót. Ennek köszönhetően a debreceniek várhatják előnyből a folytatást, de ami talán ennél is fontosabb, végre elhiszik a játékosok, hogy tényleg le tudják győzni a Veszprémet, akár háromszor is, és övék lesz a bronzérem.

Persze ismerve a Fehér legénységet, sosem szabad őket leírni, hiszen hatalmas küzdők. Többször voltak már vert helyzetben, kissé megfogyatkozva, de valahogy mégis eredményesek tudtak lenni. Ezúttal sem túl hosszú a kispadjuk, ami az első meccsen is döntő volt, és most is vélhetően befolyásoló tényező lesz. Nagy kérdés, hogy erőben hogy fogják bírni, ha ezúttal is 4-5 játékossal kell végig játszani az összecsapást. Ráadásul ezúttal még egy hosszabb utazás is nehezíti a dolgukat. Persze ettől még jó játékkal és helyzetkihasználással ki tudják egyenlíteni a párharcot. Amennyiben még sem sikerülne, elég nehézbe helyzetbe kerülnek, mert 2 meccses hátrányból nehéz lenne fordítani.

Szoros, izgalmas csata várható ezúttal is, ahol abszolút két esélyes a mérkőzés.

Harmati Tamás, DEAC:
– Valóban örülünk annak, hogy megszakadt a rossz sorozat. Szerintem ezúttal is kiélezett meccset láthatnak a szurkolók. A veszprémiek vissza akarják szerezni a pályaelőnyüket, de ezt meg akarjuk akadályozni. Pénteken jól sáfárkodtunk a lehetőségeinkkel, ami a győzelmünk egyik kulcsa volt. Emellett a hozzáállásunkat szintén ki kell emelni. Abból szintén profitáltunk, hogy jelenleg hosszabb a kispadunk. Akadnak kisebb sérülések nálunk, ettől függetlenül mindenki pályára léphet.