Továbbra sem megy az ukránok ellen
2008.09.12 | 00:00

Shakhtar Donetsk - MVFC Berettyóújfalu 8-1 (6-0) Debrecen, Fõnix-csarnok, 1500 nézõ

vezette: Epaminodas (görög), Zmysolny (francia)

Shakhtar: Sukhomilov - Mansurov, Moskvychov, Tkachenko, Kaameko

cserék: Maksymenko, Rodrigo, Tiago, Yunakov, Shuvalov, Miroshnyk,Vassura edzõ: Oleg Solodovnyk

MVFC: Moga - Trencsényi, Angyalos, Lovas, Nagy I. cserék: Pallai, Gál, Safar, Nagy T., Tamás, Kolompár, Victor edzõ: Szitkó Róbert

Gólszerzõk: Mansurov 3, Yunakov, Kameko, Shukalov, Rodrigo, Vassura ill. Kolompár

Az utolsó mérkõzés a legnehezebb ellenfél ellen következett az UEFA Futsal Cup debreceni csoportjában.

A meccs elején három ziccert is kialakított a magyar bajnok, de ezek mind kimaradtak. Nem sokkal késõbb egyéni hibák miatt hamar elhúzott az ukrán gárda, a hetedik percben már négy gól volt a vendégek elõnye.

Elõbb Yunakov helyezett a hosszú sarokba, majd jött egy Vassoura és két Mansurov találat,

Kicsit fellélegezhettünk, hiszen inkább tartották a labdát az ukránok, ám így is kétszer sikerül bevenni a kapunkat. Két hibánkat ismét kihasználva Mansurov már a harmadik góljánál járt, majd Kameko alakította ki az elsõ játékrész végeredményét.

A második húsz perc kicsit más képet mutatott. Az ukránoknak már nem volt sietõs, s habár a Mezei-Villnél továbbra is voltak hibák, de jobb játékot nyújtottak Trencsényiék. A negyedik percben Shuvalov folytatta a gólgyártást, majd nem sokkal késõbb Tiago találta el a kapufát.

Ezután az MVFC percei következtek. Nagy Tamás elõbb kapufát rúgott, majd szintén a hazaiak kettese lõtt, de ismét csak a léc mentette meg a Shakhtart.

A harmincharmadik percben jött a szépítés, Kolompár robbant be a hatoson belülre, és lövése az ukránok hálójában kötött ki. Két perc volt hátra, amikor egy védelmi megingást kihasználva Rodrigo helyezett Pallai kapujába.

Az eredmény ellenére a közönség tapssal jutalmazta a csapatot, látva azt, hogy az utolsó pillanatig küzdöttek, ám egy jobb csapat, a nagyobb játéktudás elõtt fejet kellett hajtaniuk.

Szitkó Róbert:

- Az elsõ félidõben nem játszottunk jól, nagyon sok eladott labdánk volt. Az ellenfél minden hibánkat könyörtelenül kihasználta. Sajnos két-három gólt rúgtunk magunknak. A szünetben arra kértem a fiúkat, hogy menjünk tovább, csináljuk a dolgunkat. A második félidõ egy teljesen más meccs volt, megpróbáltuk azt a játékrészt kihozni egy döntetlenre vagy egy szoros eredményre, ami sikerült is.