Továbbra is veretlen a Haladás!
2018.10.16 | 13:58
Továbbra is veretlen a Haladás! Néhány napja menesztették a szombathelyi futsal csapat vezetőedzőjét – no, nem az eredmények miatt, hiszen veretlen a Kútház Haladás, sokkal inkább a mutatott játék miatt. Vladan Cvetanovic munkáját megköszönték a vezetők, helyére pedig Sziffer Andrást, a korábbi pályaedzőt nevezték ki, aki a DEAC ellen már debütálhatott. Sásdi Bálint sérülése miatt továbbra sem állhatott rendelkezésre, így helyén Matyi Benjámin kezdett. A tapogatózó játékot követően a Haladás lépett fel támadólag, a vezetést mégis egy kontratámadás végén a debreceni labdarúgók szerezték meg. Szentes góljára szinte azonnal válaszolt Vas Ádám, de sokáig nem örülhettek a szombathelyiek. hali_deac_futsal-12 Tóth Ádám a félidő közepén lőtt a hálóba, így ismét a DEAC állt jobban. Sziffer András cserélte játékosait és próbálta ellenfelét meglepni új taktikai elemekkel. Sikerrel tette, mert Dróth Zoltán is feliratkozott a gólszerzők listájára. A szünetben megnyugtatta tanítványait az új tréner, ez pedig a mutatott játékon is meglátszott. Sokkal motiváltabb Haladást láthatott a közönség a sportkomplexumban. A támadó fellépés pedig meghozta gyümölcsét is. Először a válogatott formájában játszó Hajmási talált Faragó kapujába, majd duplázni tudott a hazaiak 10 számú labdarúgója. Végül Michel Melo tett pontot az ütközet végére és állította be az 5-2-es végeredményt. hali_deac_futsal-5 Sziffer András tehát győzelemmel mutatkozott be a Haladás kispadján. A siker mellett pedig annak is örülhetnek a szurkolók, hogy a szombathelyiek továbbra is veretlenek a 2018/19-es bajnoki szezonban és jelenleg a tabella második helyét foglalják el Horváth Péterék. Kútház Haladás VSE – DEAC 5-2 (2-2) Haladás Sportcsarnok Vezette: Kovács G - Apkó - Sipos Haladás: Matyi, Gyimesi (kapusok) – Michel Melo, Simic, Dróth, Vas Csere: Hajmási, Horváth P., Sipos, Leo Mendes, Szakasics, Gerencsér, Péter, Németh Z. Vezetőedző: Sziffer András DEAC: Faragó Á - Szentes Bíró, Faragó L. Vékei, Kovács I Csere: Dobi, Kasuba, Tóth A, Rácz, Pallai, Varga D Edző: Elek Gerdő Gólszerző: Hajmási 2, Vas, Dróth, Michel Melo illetve Szentes, Tóth A. Elek GergőElek Gergő: - Az első félidőben többet volt a labda a Haladásnál, de szerintem legalább annyi helyzetünk volt, mint nekik. Kétszer vezettünk, ám mindig egyenlítettek, Dróth Zoli klasszisát kihasználva. A második félidő elejére nem tudtunk megfelelő állapotban kijönni, talán az utazás miatt. Próbáltam frissíteni a csapatot, cserékkel belenyúlni a meccsbe. Később egalizálódni látszott a meccs képe, s tudható volt, hogy nüanszok döntenek majd. Ezek a nüanszok a Haladás javára fordították a meccset. Például a harmadik és a negyedik góljuknál, amikor egyéni hibáinkat használták ki. Ugyanakkor a Haladás hamar összeszedte az 5 faultját, de bár sok idő volt még hátra, s volt több szituáció, amikor befújhatták volna a hatodikat, nem tették. Vagy az is ilyen döntő mozzanat volt, hogy 5 a 4 elleni játékba az üres kapu mellé rúgtuk a helyzetünket. Szerintem egyenrangú ellenfelei voltunk a nagy nevekből álló Haladásnak. Ezeket a nüanszokat kell a magunk javára fordítani majd, s akkor a jövőben az ilyen meccseket megnyerhetjük. (DEACFutsal) Forrás: /hungarysport.hu