Továbbra is hibátlanul listavezető a Veszprém
2022.09.09 | 06:55

A házigazda 1. Futsal Club Veszprém könnyed, 7-0-s diadalt aratott az Újpest felett a futsal NB I hétközi játéknapján a Március 15. utcai sportcsarnokban.

Hétközi fordulóval folytatódott a futsal élvonal: az eddig hibátlan mutatóval rendelkező, listavezető 1. Futsal Club Veszprém az Újpest együttesét látta vendégül csütörtökön a Március 15. utcai sportcsarnokban.

A fővárosi lila-fehéreket az egykori veszprémi játékos, Németh Péter irányította, akinek soraiban a tavaly még kék-fehérben szereplő brazil Serginho Paulista is feltűnt.

A vendégek jobban rajtoltak, ám nem tudták kihasználni az adódó lehetőségeiket: Spandler Mátyás több pazar védést is bemutatott. A hetedik percben jártunk, amikor Gerencsér labdát szerzett, majd a vezetést is megszerezte a veszprémieknek (1-0).

Láthatóan lélektani fölénybe kerültek a hazaiak, akik nem sokkal később meg is duplázták előnyüket Kártik révén (12. perc: 2-0). Pár pillanattal később ismét az 1. FCV örülhetett: a brazil Ton passzát a csapatkapitány Tatai József váltotta góla (14. perc: 3-0).

A félidei részeredményt Gerencsér önmaga második találatával állította be (4-0). A második felvonásban a lila-fehérek öt a négy elleni játékkal is próbálkoztak, ám nem jártak sikerrel.

A vendégeknél szinte mindenki gyengén szerepelt, még a rutinos futsalosok is több hibát vétettek. A huszonötödikben jártunk, amikor Fridrich passzát Tatai juttatta a hálóba (5-0). Érezhető volt, hogy Németh Péter tanítványai motivációjukat vesztették.

A 31. percben Tatai szabadrúgása után a fiatal Molnár Raul is eredményes volt (6-0). Úgy tűnt, több találat nem esik a derbin, ám a lefújást megelőzően még a szerb válogatott Gavrilovics is bevette az újpestiek kapuját, ezzel beállítva a 7-0-s végeredményt.

FOTÓALBUM

Férfi futsal NB I alapszakasz, 4. forduló:
1. Futsal Club Veszprém–Újpest FC 7-0 (3-0)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 600 néző.
Vezette: Vas - Kubicsek - Horváth

Futsal Club Veszprém: Spandler – Tatai, Dorogi, Bencsik Á., Gerencsér.
Csere: Soós (kapus), Fridrich, Molnár R., Kártik, Everton, Ábrahám, Gavrilovics, Fellembek, Kiss M.
Vezetőedző: Fehér Zsolt.

Újpesti FC: Zsolnai- Lucas, Szeghy, Horváth B., Sergio.
Csere: Vámosi, Kinics (kapusok), Klacsák, Dunai, Suscsák, Horváth B., Östör, Lipl, Harnisch.
Vezetőedző: Németh Péter.

Gólszerzők: Gerencsér (7., 14.), Kártik (12.), Tatai (14., 25.), Molnár R. (31.), Gavrilovics (39.)

Forrás: vehír.hu