Továbbra is hibátlan a Fradi a Népligetben!
2019.01.13 | 13:58
Továbbra is hibátlan a Fradi a Népligetben! Megkezdődtek a küzdelmek az NBII keleti csoportjában is, ahol a zöld-fehérek fogadták a felsőházba vágyó gyöngyösieket. A Fraditól nagy valószínűség szerint már nem lehet elvenni az alapszakasz győzelmet, de a vendégek még nem biztosították helyüket az első hatban, így számukra nagyobb tétje volt az összecsapásnak. Az előjelek nem volt a legjobbak Berkeséknek, akadtak hiányzóik. FTC  FUTSAL-FISHER KLÍMA–ENERGIA SC GYÖNGYÖS 5–2 (3–0) Elek Gyula Aréna, 100 néző Játékvezetők: Czene-Joó, Leél-Őssy, Surin FTC: Tóth Gy. – Bita, Öreglaki, Roni, Cseri Cserék: Bajusz - Csanády, Soltész, Safar, Temesi, Jenei Vezetőedző: Felipe Matos GYÖNGYÖS: Balogh Zs. – Bartha, Sári, Csoszánszki, Marosi Cserék: Halász, Timon, Berkes, Fülöp, Bencsik Játékos-edző: Berkes László Gólszerzők: Öreglaki (1., 3.), Roni (2.), Temesi (27.), Safar (38.), ill. Fülöp (28.), Csoszánszki (38.) 49753099_2118665028225577_1786745831525711872_n Előzetesen sokan arra számítottak, hogy a Gyöngyös végig versenyben lesz a találkozón, és akár meglepetést is okozhat, de hamar kiderült, hogy ezen az estén ez nem így lesz. A Fradi neki esett ellenfelének, és mondhatni 3 perc alatt lerendezte a mérkőzést. Öreglaki az első támadásból gólt szerzett, majd egy perccel később Roni volt eredményes, majd a harmadik percben a góllövőlistát vezető Öreglaki megint betalált. Szinte el sem kezdődött az összecsapás, és már 3-0 volt az eredményjelzőn. A hazaiak a folytatásban is lendületben maradtak, de kihagyták a kihagyhatatlant is. Ahogy telt az idő, a Gyöngyös rendezte a sorait, de ez csak arra volt elég, hogy több gólt ne kapjon, de igazán veszélyes támadásokra nem nagyon futotta. A szünet jót tett a Berkes legénységnek, akik jól kezdték a második játékrészt, és több helyzetük is akadt, de vagy Tóth, vagy a kapufa mentett. A nehéz percek után a Fradi visszavette a kezdeményezést, és a félidő derekán végképp eldöntötte a három pont sorsát, Temesi volt eredményes. A vendégek persze nem adták fel, és rögtön tudtak szépíteni Fülöp révén, kissé visszahozva a reményt. Ahogy közeledtünk a hajrához, várható volt, hogy a vendégek le fogják vinni a kapust, de a házigazdák megelőzték őket, és némi meglepetésre ők 5 a 4-eztek. A taktikai húzás bejött, Sáfár találatával tovább növelték az előnyt. A legvégén még Csocsánszki lőtt tőle megszokott gólt, átlövésből távolról, amivel beállította az 5:2-es végeredményt. 49896163_2118666288225451_8252193928804040704_n A Fradi jól kezdett, de a folytatásban nem koncentráltak eléggé a helyzeteknél, így elmaradt a nagyobb arányú győzelem, bár a győzelmük egy percig sem forgott veszélyben. A zöld-fehérekre a következő fordulóban igazi rangadó vár, a második helyezett Kecskemét otthonába látogatnak. Ami a Gyöngyöst illeti, jobb játékra lesz szükségük a folytatásra, ha megszeretnék őrizni jelenlegi ötödik helyüket.