Továbbra is élen az Újpest!
2024.09.18 | 09:45

Debrecenben, a DEAC vendégeként is győzött, így hat forduló után továbbra is veretlen és a tabella élén áll az Újpest FC a futsal NB I-ben.

Sűrű menetrend közepette várt kiélezett mérkőzés az Újpest FC-re, amely a nyíregyházi bravúr és a TFSE elleni hazai pontmentés után, a Berettyóújfalu elleni hazai rangadó előtt utazott Debrecenbe, hogy kiegyenlített mérkőzésen csapjon össze a DEAC-cal.

Szente Tamás fiainak minden erejüket össze kellett szedniük, hogy megőrizzék veretlenségüket és a bajnoki tabellán elfoglalt első helyet és ezt meg is tették, ugyanis viszonylag hamar, két és fél perc után megszerezték a vezetést, amikor Hadzsi Máté remek szólója után Kasza Dániel sarokkal volt eredményes. 0–1

A korai előny után viszont az előzetes várakozásoknak megfelelő, kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, s mindkét csapat próbált veszélyeztetni. Szűk tíz perc elteltével pedig egyenlített a DEAC, amikor Gonzalo Galan használta ki a védelmi bizonytalanságot. 1–1

Az első félidő második felében a hazaiak hiába jutottak kapufáig is, a szünetre vendégelőnnyel vonultak a csapatok, hiszen a 18. percben Hadzsi Máté jelentkezett egy átlövésgóllal, ismét megszerezve a vezetést. 1–2 Ugyanakkor még a félidő előtt elveszítették csatárukat, Kasza Dánielt, akit második sárga lappal kiállítottak a 20. percben.

A kivédekezett emberhátrány után a második félidő elején sem talált fogást a DEAC, sőt, a vendégek álltak közelebb a gólhoz előbb Fischer Zsigmond közeli helyzeténél, aztán Czerman Márk ziccerénél, majd Östör Martin kapáslövésénél is, de az előnyt kereken tíz perc után Kovács Benjámin tudta végül növelni. 1–3

A hazaiak a hajrában öt a négy elleni játékra álltak át, s öt perccel a vége előtt Balázsi Attila révén közelebb is tudtak zárkózni, de egyenlítésre már nem maradt idejük, így a vendégek a 3–2-es győzelemmel megőrizték veretlenségüket és továbbra is a tabella élén állnak!

„A fáradtság még mindig érezhető volt rajtunk. Nem úgy alakult a meccs, ahogy terveztük, mert ha a ziccereinkből többet belövünk, nyugodtabban mehettünk volna a szünetre. Felkészültünk az ellenfélből és ez is jött vissza a pályán, jól betartottuk a kérteket, csak a ziccereket kellett volna jobban kihasználnunk. A végén az ellenfél csak öt a négy ellen tudott dominálni, de kézben tartottuk a mérkőzést” – értékelt Szente Tamás, az Újpest FC vezetőedzője, megemlítve, hogy a következő bajnoki előtt kulcsfontosságú lesz a regeneráció.

Futsal NB I, 6. forduló
DEAC–Újpest FC 2–3 (1–2)
Debrecen, DESOK Csarnok.
Vezette: Tamási Patrik - Balla Levente - Vigh Tünde

Gólövők: Galan (10.), Balázsi (35.), ill. Kasza (3.), Hadzsi (18.), Kovács B. (30.)
Kiállítva: Kasza (20.)
Forrás: újpestfc.hu